Oni

Oni https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400643/bmid_oni-Jkk-400643.jpg 3 190 89

Na jihu České republiky se prostírá Branišovský les, místo opředené mnoha děsivými legendami. Podle některých obyvatel nedalekých obcí v něm straší přízrak muže v tmavém kabátě, jiní šeptem mluví o červených očích vznášejících se ve tmě… V minulosti se v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců – podobný těm, které lze nalézt v neblaze proslulé japonské Aokigahaře. A je toho ještě víc… Jednoho jarního dne se do Branišova vydává na víkendový teambuilding skupinka slovenských bankovních úředníků. Shodou okolností se ve stejné době les chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva bývalí narkomani… A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy. Úděsná tajemství však ukrývá i Branišovský les…... celý text

renova
30.05.2019 2 z 5

Tato kniha je docela pěkně čte, ale je určená pro vymezený typ čtenářů a tímto typem já rozhodně nejsem. Takže za mě - nic moc, jde to.

3451
29.05.2019

Super kniha, prečtena za dva dny.
Velice napínavý příběh. Opravdu hororová kniha kterých je opravdu málo, proto za ni velice děkuji.

Rodaw
24.05.2019 2 z 5

ONI
Knížka je pro okrajovou skupinu čtenářů, kteří mají rádi horory - to bez debat a nebo alespoň tak to vidím já. Člověk, který má rád gore, exploitation a tak dále - toho kniha ONI určitě zaujme. Hororových knih je málo - hlavně vyvražďovaček. Já mám nakoukaných strašně moc hororových filmů, mám ráda napětí. Survivaly - alias vyvražďovačky - patří k mým oblíbeným, takže i mě tato kniha v knihkupectví okouzlila a já si ji hned koupila (mimochodem ta obálka mi pořád připomíná Noc s nabroušenou břitvou, nevím proč, ale doporučuju mimochodem:)) i když teda je to celkem drsný film... ale jeden z nejlepších twisterů - převratů, psycho...). Ano, je to vyvražďovačka (i když teda hlavně spíš ke konci), ale mé hlavní problémy s touto knihou: málo napětí, příliš (zvrhlých) sexuálních scén. Já bych fakt ráda víc četla třeba o mučení než o sexu - prostě spíš vraždění než porno! Ta knížka šokuje - podle mě každého. Špatně se mi hodnotí - právě i skrz to, že sama mám ráda horory. Já tam vlastně vidím ten potenciál, ale pro mě osobně to šlo "špatnou" odbočkou hororu - já bych raději více stupňovaného napětí a strachu... K této knize cítím podobný vztah, jako mám s filmem Srbský film (mimochodem tento film má pan autor rád a dle mého to jde poznat). Je tam to NĚCO, ale pro mě osobně je to prostě.. moc... Srbský film jsem vlastně jen proklikala, ONI jsem celé poctivě přečetla, ale vidím tam mnoho společného... je to prostě hororová odbočka, do které ráda už nechodím, na mě je až příliš.. špinavá? Asi tak:D. Každopádně i skrz to, že jsem hororový fanda, panu autorovi přeju vše dobré. Třeba si od něho někdy i něco dalšího přečtu... pro mě osobně jsou to spíš C-čkové horory, ale.. proč ne.. A moc moc moc fandím hororovému nakladatelství Carcosa, něco takového jsme tu potřebovali, snad se bude dařit..:-) .. Jinak vzkaz pro všechny, kteří tvrdí, že je Mark E.Pocha psychopat - možná je, těžko říct, psychopatů je kolem nás hodně (možná i Vy sami:)), každopádně toto je velice inteligentní a charismatický člověk a jestli mi nevěříte, koukněte na rozhovory na YT.:)
Nejsem cílovka, nemůžu to doporučit, vlastně se mi to ani nelíbilo (prostě míň porna a víc napětí, pak by to bylo prostě.. o TOLIK lepší), ale i tak tomu vlastně fandím. Pokud máte rádi horory, třeba mě i pochopíte.:) Sama za sebe budu doufat, že v příštích knihách to prostě (pro mě) bude trošku víc jako třeba Jack Ketchum, trošku víc "na úrovni" - i když jak jsem psala, tohle je prostě jiná hororová odbočka..
PS: ten konec... za mě v tomto případě ne, na mě to působilo celé jako ještě (větší) slátanina, ale kdyby to zpracování bylo trošku jiné, mohlo by to fungovat dost dobře..
Mám to ale komplikovaný vztah s touto knihou, že... :P

Monni
21.05.2019 4 z 5

Po knize jsem pokukovala od té chvíle kdy vyšla a byla jsem na ni hrozně zvědavá. Zaujala mě jak obálou, tak i anotací.¨

Musím říct, že autor v knize opravdu popsal vážná témata, která se opravdu dějí. Od drog přes pedofíli a incest a vztahy na pracovišti. I přes závažná témata jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Naprosto mě pohltila. Četla se lehce a rychle a čtenáře naprosto vtáhne do děje.

První polovina byla taková lehčí a u některých vecí a hlášek jsem se zasmála. Druhá polovina byla napínavá, místy až nechutná, ale ,,líbilo" se mi to. V některých chvilkách jsem se šlebila a jindy zase koukala s otevřenou pusou, ale nejsem taková, které by takové nechutnosti v knize vadily. Prostě k takovému hororu to patří. Navíc jsou tam i upozornění, kdo by knihu neměl číst. Tuším, že je tam upozornění hned třikrát. Ale najdou se lidi, kteří si ji přečtou jen proto, aby ji mohli zhejtit. Takže asi tak.

Každopádně já jsem s knihou spokojená, líbíla se mi a autor má prostě svůj styl psaní, který je všemu otevřený. Zkrátka co na srdci a v myšlenkách to na jazyku (nebo spíš v knize).

Bohužel musím jednu hvězdičku odebrat za ten konec. Ten mi přišel už hodně.
SPOILER
Jako aby prošli bránou do jiného času a dimenze? To už mi přišlo troško přitažené za vlasy a prostě mi to tam nesedělo. Ale jina jsem spokojená a dalším knihám od autora se nebráním.

milunka21
17.05.2019 5 z 5

Chápu, že někteří lidé nezkousnou určité scény. Ale zase bych to nepřeháněla tím, že autor to přehnal. Jsou tam věci o kterých se nemluví, ale věci, které se dějí. Ta kniha měla šokovat a naprosto to splnila. Správný horor má být napínavý jak kšandy a pokud je to vyvraždovačka, tak hold se vám ten kýbl zvednout musí, jinak to není pořádný horor. Tohle autor splnil na jedničku a já se těším na další jeho knihy. :-)

Martia
15.05.2019 3 z 5

Nikoho neodsuzuju, ale co musí mít asi tenhle autor v hlavě..

Elsasbooks
15.05.2019 3 z 5

Slyšela jsem hodně rozporuplné situace a tak jsem se rozhodla knihu přečíst. Četlo se to rychle a lehce, občas mi přišlo autorovo psaní amatérské. Děsivost a hrůza knihy mi nijak nevadily, i když takovéhle knihy normálně nečtu. Jako experiment to bylo dobrý, ale v pokračovat v čtení tohoto žánru nebudu.

ladyajva
14.05.2019 2 z 5

Precteno za jeden vecer. Cekala jsem ducharinu, dostala jsem vyvrazdovacku.

Misa.K1
14.05.2019 odpad!

V půlce jsem odložila, ztráta času.

petaSk
13.05.2019 1 z 5

První polovina byla kvalitní příprava atmosféry a postav (většinou nesympatických a hodných vraždy). Mnohé z nich měli nechutná tajemství a nestandardní sexuální fantazie nebo požadavky. Pak přišla vyvražďovačka, která ale ke konci ztrácela dech a závěr jsem prostě nepochopila.

Calix
13.05.2019 3 z 5

Nebolo to zle ale Dom 490 bol lepsi, toto bolo opat az moc prehnane.

snehule
03.05.2019 odpad!

Na knihu, jejíž děj se odehrává v Branišovském lese, jsem se těšila (ano, moje chyba, čekala jsem něco ve stylu Trhliny). Tahle obludnost mě však jen okradla o čas.

Archie
03.05.2019 3 z 5

Rozporuplne. Na jednu stranu mi to prislo obcas ponenkud na silu, jako kopie znameho/videneho. Na druhou stranu, kniha uhani jako o zivot, predevsim se ale svou explicitni sexualitou/pudovosti/bizarnosti dotyka te zivocisne casti ctenarovi duse (pokud tedy ctenar knihu neodhodi a autora neodsoudi jako nebezpecneho sadistu-pedofila). Pointa v zaveru je mozna zbytecne doslovna, presto ale knize dava zase o neco zajimavejsi punc.

lenuskav
03.05.2019 2 z 5

Příběh strašnej, všechno strašný ale na druhou stranu sem se ohromně bavila :-D
Takový kok*otiny by jen tak nikoho nenapadli :D :D

ragnar
02.05.2019 4 z 5

Čekal jsem víc brutality a krve, zas tak explicitní mi to nepřišlo.

dwi
29.04.2019 odpad!

Agónie současného československého hororu v celé své nahotě. Asi nejnásilnější bylo se tímhle cancem vůbec prokousat. Pan Pochva cílí nejspíše na úchylné dyslektiky a slaboduché čtenáře. Prostě taková lacinější kontroverze zabalená v tuně pózerství.

Lenny.Wolf
26.04.2019 odpad!

Já ani nevím, co říct.. Snad jen, že po dočtení jsem měla chuť knihu spálit a dělat, že jsem to nikdy nečetla. Myslela jsem, že jsem otrlý čtenář, kterého nic nerozhodí, ale nikdy jsem nečetla nic tak úchylného a odporného jako bylo tohle.

mysterygirl
26.04.2019 odpad!

Tak ja bych rekla, ze by se mel jit autor léčit.
Hnus.
A to jsem se na tu knihu tak těšila.Rozhodne to nema nic spolecneho s Lesem sebevrahu

Däniken
17.04.2019 3 z 5

Takovej ten "novej" extremni splatterpunk-gore, co kombinuje moderni folklor, sex, krev, uchyly a jeste neco vice extremniho v dokonalem maelstromu.
Prudilove a kingisti... at se radeji poohlednou po necem jinem.

ivana1975
07.04.2019 5 z 5

Anoooooo. Dalsia uzasna kniha od Marka. Ja davam vsetky palce hore a budem tajne dufat, ze nabuduce to bude este lespie ako doteraz. Musim uznat, ze sa s kazdou knihu zdokonaluje. Bavi ma na jeho knihach hlavne to, ze sa clovek aj zasmeje, ale zaroven si neskor uvedomi, ze ma nervy na pochode a potrebuje otocit stranku stoj co stoj aj ked nevie ci je to dobry napad...