Omezující mateřská láska

Omezující mateřská láska https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160837/omezujici-materska-laska-160837.jpg 5 7 2

Tato kniha zásadním způsobem boří tradiční představy o lásce k dětem a péči o ně! Detailně analyzuje partnerské vztahy rodičů jako základní složky úspěšné rodiny a na konkrétních případech pacientů ukazuje, kudy z možného problému ven - nebo jak se do něj vůbec nedostat. Podrobně také rozebírá zralost jedince k rodičovství. Nabízí i spoustu návodů, jak vylepšit vztahy s rodiči, dětmi, partnerem a příbuznými. ... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Eugenika

Materinskaja ljubov' , 2011

ditul
26.03.2022 5 z 5

Když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, že ji psal "zamindrákovaný" chlap, který píše, že děti nemají být na prvním místě a že za všechno může matka.. Dala jsem knize ještě jednu šanci a udělala jsem dobře. V dalších stránkách už toto téma rozebírá více do hloubky a nemohu jinak, než s ním souhlasit.
*Velmi často se stane, že dítěti nepřinese radost ani zrození, ani první měsíce života, a sladký život nenastane ani potom. Následují neustále zákazy, tvrdá výchova a zlom vnitřního světa dítěte, doprovázený neustálým vměšováním do jeho osobního života. Mnohem víc radosti mají z narození dítěte rodiče. Chtějí mít doma poslušnou hračku, která bude bez námitek bezpodmínečně plnit jejich přání a zrealizuje jejich vlastní neuskutečněné sny. A když si se svou hračkou pohrají, začnou vůči ní vznášet požadavky. Čím je dítě starší, tím víc je po něm požadováno a tím silněji v něm rodiče chtějí vyvolat pocit povinnosti.

lencin
27.09.2020 5 z 5

"Největším pokladem života nejsou děti, ale láska (nejen k dětem).
Mateřská láska ve skutečnosti obsahuje jen málo opravdové lásky.
Bez lásky k muži není skutečná mateřství nikdy možné.
Štěstí svým dětem předají jen šťastní rodiče."

Velmi zajímavá kniha.
(2013)

rodiče děti láska

2010  87%Egregory. Strážní andělé?
2013  91%Omezující mateřská láska
2008  100%Přehnaná mateřská láska
2008  0%1000+1 způsob, jak být sám sebou
2011  87%Umění milovat

Kniha Omezující mateřská láska je v