Okno s dívkou a ptáčkem

Okno s dívkou a ptáčkem https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483886/bmid_okno-s-divkou-a-ptackem-nt0-483886.jpg 4 155 155

Když devatenáctiletého Reného pošle jeho matka na letní převýchovu k otci, nemůže se mu pomstít víc. Pocit frustrace nezmenšuje ani to, že to znamená strávit prázdniny na úchvatném pobřeží Normandie. Dokud se ovšem neobjeví záhadná anglická dívka Gale, která mu nejdříve totálně zamotá hlavu, a pak jednoho dne… nečekaně zemře. Po pár letech se René i díky nově objevenému smyslu života v podobě kreslení obrazů přes tragickou událost přece jen dostane. Alespoň do chvíle, kdy se k němu začnou dostávat podivné informace. Jak to vlastně tehdy v domku s oknem, za nímž dívku s ptáčkem pozoroval, bylo? Podaří se mu dopátrat pravdy o smrti milované dívky?... celý text

PetraL.689
06.10.2021 5 z 5

Zajímavý, originální, místy napínavý příběh, který se čte jedním dechem. Autorka dokazuje, že umí psát nejen poutavé ženské romány z českého prostředí. Vřele doporučuji!

kacenka9501
30.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě zaujala na první pohled. Skvělé poutavé čtení, láska, trocha tajemna a úžasné přírody. Renému jsem fandila od začátku, postupem času jsem naprosto nechápala Gale (střídala se mi u této postavy nenávist, lítost, ale i pochopení). Konečné vysvětlení mě velmi překvapilo. Vřele doporučuji k přečtení!!!

L.Helena
28.09.2021 4 z 5

Vypadá to jako idylický letní příběh devatenáctiletého mladíka a tak trochu tajemné dívky, do které se zamiloval. Později se však odkrývá pozadí celého příběhu a čtenář se nestačí divit. Zpočátku jsem se obávala, že to bude young adult, ale bavilo mě to celou dobu.

Knihu jsem si vybrala podle autorky, protože jsem nedávno četla její Nesejdeš z cesty a ta se mi moc líbila. Anotaci k této knize jsem si přečetla až po dočtení knihy, překvapilo mě, kolik je v ní vyzrazeno z děje. Já jsem naštěstí neznala dopředu žádné detaily, takže o to víc jsem si čtení užila.

Dela111
23.09.2021 4 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem obsahuje poutavý příběh napsaný příjemným svižným stylem. Trochu romantický děj se tu střídá s detektivním, laskavá a příjemná atmosféra s nevlídnou a temnou. Je to mix lidských vlastností a emocí, je tu láska a laskavost, ale také hodně nenávisti, vypočítavosti a zloby.
Tento tak trochu tajemný příběh čtenáře pohltí hned na začátku a udrží si pozornost až do konce, čte se velmi dobře.

smrčci
17.09.2021 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem je autorčina třetí knížka a je úplně jiná, než její předchozí díla. Kdybych ji měla charakterizovat několila slovy, napsala bych, že je to detektivka s nádechem romantiky, okořeněná notnou dávnou cizakrajného koření v podobě Normandie a Skotska, a doplněná zajímavou sondou do lidské duše.
Jestli autorka něco skutečně umí, tak je to psaní rozporuplných postav (jako tomu bylo u Vandy v Nesejdeš z cesty). Takových, kdy se čtenář zmítá mezi tím, že postavu nenávidí a že jí naprosto chápe, protože by třeba v tu chvíli udělal totéž.(?)
Rozhodně doporučuji.