Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

kneslova
24.05.2020 4 z 5

Docela příjemné čtení

julythreemosen
20.05.2020 4 z 5

Další kniha od této autorky a opět mě nezklamala. Ano, přiznám se, její knihy ze světa Star Wars se mi líbí více, ale to neznamená, že tato kniha nebyla dobrá, právě naopak, byla rozhodně lepší než průměrná YA sci-fi/fantasy současnosti. Grayová prostě umí psát, fantazie se jí také nemůže upřít. Pravda, já jsem měla tendenci hledat faktické mouchy na celém tom mezidimenzionálním cestování, a i pár dalších věcí mi tam moc nesedlo (srovnávám to s po všech stránkách dokonalými SW knížkami).... Kniha je prodchnutá romantickou linkou, vlastně jde spíše o ni než co jiného, co se týče té "akční" dějové linie, zatím jsem jí moc na chuť nepřišla - přijde mi malinko nedokonalá a nedotáhnutá, ale to je můj problém, na YA je to pořád dobré... Baví mě ty jiné světy, do kterých hlavní hrdinové cestují - to má rozhodně velký potenciál... MALÝ SPOILER: Samozřejmě nejvíc se mi líbilo carské Rusko, doufám, že podobné vlny se dočkám i v dalších dílech. A jen tak na okraj - co se týče Paula, nějak mi nesedí ten jeho "plachý", "podivínský", "nerdovský" popis na začátku s tím "herkulesem" na konci - hmm...

YA-girl
05.05.2020 3 z 5

Další knížka, na kterou jsem se moc těšila díky té mysteriózní zápletce (a přiznávám, taky díky obálce ;)), ale nakonec jsem spíš zklamaná, protože z nápadu by šlo určitě vyzískat víc. Byla jsem zvědavá na množství lišících se alternativních světů a jak se s nimi hrdinka popere, ale nejvíc času nakonec bylo věnováno "obyčejné" romantické zápletce v Ruské části příběhu. Celý koncept toho přemisťování se do jiných vesmírů mi přišel vymyšlený tak, aby šel hlavním hrdinům na ruku, aniž by to bylo nějak líp vysvětleno - budiž, chápu, jedná se o román a ne o technickou literaturu ;). Ale i v rámci děje uvnitř těch jednotlivých dimenzí se dělo plno "šťastných náhod", které celý děj posunovaly hrozně rychle dopředu a bez nichž by to vlastně nešlo vůbec propojit dohromady. A popisy toho, jak se Marguerite ohledně všeho cítila, mi přišly takové plytké a bez emocí, nedokázala jsem se prostě do hrdinky pořádně vžít a utvořit si k ní a jejím ne/přátelům nějaký vztah. Další díly tedy cíleně vyhledávat nebudu, leda by mi v knihovně skočily do náruče, jak už to tak u knih někdy bývá ;).

Cress
25.04.2020 5 z 5

4,5
Začátek byl trochu slabší, ale jakmile jsem se do příběhu dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Ruská dimenze byla vážně úžasná a romantickou linku jsem si moc užila. Oceňuju originalitu cestování mezi dimenzemi, protože jinou YA s tímto nápadem neznám.

jana4890
10.04.2020 5 z 5

Velmi příjemné oddechové čtení. Určitě to není poslední knížka, kterou jsem od autorky četla :)

MayaBu
31.03.2020 4 z 5

Čtivá a sladká knížka s opravdu nádhernou obálkou. Jako oddechovka víc než ideální. Nápad s dimenzemi a cestami mezi nimi je sám o sobě skvělý, ale chybělo mi dovysvětlení některých drobností ohledně fungování Ohniváka. Je však jasné, že technická stránka věci tady není stěžejní. Milostný úhelník je v této knize taky svým způsobem jedinečný, ale spoilerovat nebudu :) Fakt milé čtení, navíc (ještě jednou) je třeba ocenit tu boží obálku! Byly by to tedy tak 3* za děj a jedna navíc právě za ni.

rajcatko
22.03.2020 4 z 5

Zajímavý nápad. Dobře napsáno, určitě jdu do dalších dílů.

Mojepočteníčko
08.03.2020 4 z 5

Kniha Tisíc kousků tebe od Claudie Gray se ke mně dostala prostřednictvím kamarádky. Ta byla po jejím přečtení vcelku rozpačitá, a proto jsem si ji z jedné návštěvy odvezla domů, abych zjistila o co v téhle, mnoha čtenáři oblíbené knize, vlastně jde.

Marguerite Cainová vyrůstá v rodině fyziků. Ona sama však dává přednost spíše výtvarnému umění než počítání různých rovnic a vzorečků. Od dětství se pohybuje mezi mnoha lidmi, kteří díky výzkumům tráví s jejími rodiči spoustu času.
Nejnovějším objevem je Ohnivák. Medailon, který by měl umožnit lidem cestovat mezi různými alternativními dimenzemi. Než jej však Margueritini rodiče stihnou řádně otestovat, dojde k tragédii, při které rodina přijde o milovaného člověka. Všechny nalezené důkazy poukazují na vinu a zradu Paula Markova, jednoho z velmi oblíbených výzkumných asistentů.
S Marguerite cloumá lítost a zároveň vztek. Rozhodne se svého otce pomstít a dva cvičné prototypy Ohniváka, které jí krátce po celé události předloží další z asistentů a přátel – Theo, její rozhodnutí jen umocní. Oba hrdinové se tedy vydávají na nebezpečnou cestu dimenzemi, aby vzali spravedlnost do vlastních rukou…

Tak tohle jsem si užila! Pojďme se tedy nejdřív společně podívat na to, co se mi líbilo. Za prve je to určitě nápad. Představa, že ve vesmíru existuje X jiných světů / dimenzí, ve kterých jsem já, ale žiju úplně jiný život, byla prostě super! Dosud jsem se s ničím podobným v knize nesetkala (Ano, je to primárně tím, že pro žánr YA fantasy / sci- fi nejsem cílovou skupinou, obecně ho primárně nevyhledávám, nemám dostatečně načteno, ale nevyhýbám se mu  ). Také mě fascinovala vize budoucnosti – lidé chodící po ulici, diskutující s hologramy při svých cestách kamkoli. Přiznávám, že mě tahle představa dost děsí. Příběh neskutečně odsýpal, při dostatku volného času ho budete mít přečtený za den, dva. Líbila se mi i celková stavba příběhu, dynamika a úplně nakonec musím pochválit překrásnou obálku.
Co mě naopak až tak nenadchlo byl fakt, že jsem byla od začátku hozena do středu dění, ve kterém byly navíc již rozpracované nějaké milostné vztahy. Chvíli mi trvalo než jsem pronikla do základní podstaty příběhu. Napomohly tomu kapitoly, ve kterých nás hlavní hrdinka zpětně seznamovala se svou rodinou, přáteli, výzkumem atp. Taky jsem po několika kapitolách odhadla, jakým směrem se budou vyvíjet charaktery hlavních mužských hrdinů. O žádné z postav navíc nemůžu říct, že by mi nějak zvlášť přirostla k srdci. Naopak mě Marguerite vcelku rozčilovala svým neustálým milostným polemizováním nad událostmi, které prožila v Rusku.
Vím, že má tato kniha další dvě pokračování, mně osobně by ale úplně stačilo, kdyby šlo o samostatný román. A úplně poslední věc – asi bych trochu zahýbala s anotací. Přijde mi, že obsah knihy malinko zkresluje.

Knížku vám určitě doporučuji a věřím, že by se mohla líbit i těm, kteří tak úplně nespadají do cílové čtenářské skupiny :)

Gabriela456
26.02.2020 5 z 5

Dlouho jsem tuhle knížku ignorovala, ale už jsem se k ní konečně dostala a přečetla jsem ji za jeden den. Naprosto skvělý, napínavý příběh. Hledám další díl.

nikl
16.01.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka. Neměla jsem od ní nějaké extra očekávání, ale nakonec mě překvapila tím, jak se lehce četla. Oceňuju to, že autorka se šikovně vyhnula zabředávání do nějakých velkých teorií fyziky, které by mě asi stejně nakonec unudily :) Prostě to brala z pohledu hrdinky, která jim sama pořádně nerozumí. Moc se mi líbil nápad celé knížky, cestování mezi dimenzemi? Supr. To, že šlo o trošku naivní příběh se zápletkou ala "vrah je zahradník" mi vůbec nevadilo. Je to přece sci-fi a vlastně dívčí román, takže nečekejte Lars Keplera, ale fajn oddychovku :)

Kyta
09.01.2020 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem mírně zklamaná. Dle námětu, obálky a názvu knihy jsem usoudila, že by to mohla být kniha, která stojí za přečtení. Přečtení díla nelituji, jen to není takový hit, jaký jsem čekala.

Dílo má obrovský potenciál. Potenciál, který autorka ke své škodě nevyužila. Nápad s cestováním mezi dimenzemi je úžasný, nabízí to velké dobrodružství a určitě osloví nejednoho milovníka fantasy a sci-fi. Ale bohužel, zpracování úžasné vůbec nebylo. Je škoda, že autorka nevymyslela několik zajímavějších dimenzí jako bylo carské Rusko - ta část nepostrádala napětí, akci ani milostné scény. Bavilo mě pozorovat vztah rodící se mezi poručíkem Paulem a velkokněžnou Marguerite. Tato část mi přišla nejlepší a nejčtivější. Vypadalo to, že autorka konečně zjistila, že jednotlivé dimenze můžou být dobrodružnější a poutavější. Ta poslední dimenze se zatopenými kontinenty měla také skvělý potenciál, ale bohužel jsem z toho nebyla tak unešená, jak bych měla být. Možná by to chtělo více se rozepsat, podat více informací o dané dimenzi. Ty dvě další dimenze byly až moc obyčejné a podobné jedna druhé. Bylo by tolik linek, které by bylo možné vymyslet a nějak zakomponovat do příběhu, který by jinak byl přímo dechberoucí. Takhle jsem ale jen zklamaná a trochu i naštvaná, protože nápad je to vážně skvělý a nechápu, jak ho mohla autorka takhle "promrhat".

Dílo je moc předvídatelné. Čtenář se dovtípí hned na začátku, že Paul ani zdaleka není padouch. Tuto postavu jsem si oblíbila, na druhou stranu Theo byl trochu otravný a nesympatický. Proti samotné hlavní postavě Meg nic nemám - ovšem vadilo mi, že se jako každá taková postava musela něčím odlišovat (tady tím, že neměla problém se zachováním svého já).
Celé dílo na mě působilo moc plytce. Nějaký milostný trojúhelník je na mě už moc ohraný (milostná linka s Theem mi skoro až vadila; zaujal mě však nápad se zamilováním kluka z jiné dimenze). Po celou dobu čtení mi v knize chyběla gradace, zvraty, napětí - ty přišly v malém měřítku až na úplném konci.

Autorce ale děkuji za podnět k zamyšlení o dimenzích. Líbila se mi myšlenka, že určití lidé jsou svým způsobem spojení a osud je svede dohromady i v jiných dimenzích.

Kniha nebyla úplně špatná, dávám jí hezké 3* za nápad. Do dalšího dílu se ráda pustím, ovšem už nebudu mít tak velká očekávání jako u prvního dílu.

Percabethka
25.12.2019 3 z 5

Knížka měla zajímavý námět, vtáhla do děje a má nádhernou obálku. Snad každému čtenáři musí být ale od třetí stránky jasné, jak je to doopravdy s Paulem, jak s Theem a jak to celé dopadne. I když je pravda, že jsem našla 2 věci, které jsem dopředu nečekala.
Celkem mě také rušila naivita celého příběhu, která vysloveně tloukla do očí, a postava Marguerity, která mi nebyla zrovna dvakrát sympatická. K dalšímu YA milostnému trojúhelníku se radši nebudu vyjadřovat.
I přes všechna negativa se mi ale knížka celkem líbila a zajímá mě, jak bude příběh pokračovat, takže se asi pustím i do dalších dílů.
Škoda, že tu nejde dát 3,5*

hnilda3
20.12.2019 5 z 5

Naprosto skvělé! Skvělý nápad, čte se to téměř samo :-).

Kat9
14.12.2019 5 z 5

Za tu část v Rusku bych dala klidně plný počet, ale ten závěr mi úplně nesedl, takže s hodnocením asi ještě počkám podle dalších dílů.

Alena_S
14.12.2019 4 z 5

Jů, že děkuji. Chtěla jsem hezkou a napínavou pohádku, co mě slupne a vyplivne až na konci, a tohle bylo přesně ono. Myslím si i, že jistá neohrabanost knihy se zlepší - s dalšími díly, kterých už se nemůžu dočkat. Paralelní vesmíry? Kde to mám podepsat?! :D

Book_Lover_
05.12.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Vlastně jsem se od ní nemohla odtrhnout a to se mi moc často nestává. Děj byl nápaditý a rychle ubíhal. Rozhodně si přečtu další díly.

Mika118
25.11.2019 5 z 5

Původně zajímavá obálka, poté i zajímavý děj

Kačka_h
16.11.2019 1 z 5

Tak tohle se mi fakt nelíbilo. Námět? Originální. Podání? Příšerné. Knihu jsem četla déle než jiné knihy, a upřímně jsem si oddechla, když jsem ji zaklapla a vložila zpátky do poličky. Nápad autorky byl fakt skvělý a celé se to jevilo jako fakt dobře vypadající kniha. Omyl. Na prvních stránkách byl neskutečný zmatek. A celé mi to přišlo takové... opakující se. Přemisťování se z jednoho vesmíru do druhého. A potom jsem vlastně přestala chápat proč.

venacava
14.11.2019 4 z 5

Příběh mě příjemně překvapil.. Velice nápadité a ani chvilku jsem se nenudila. Těším se na pokračování

Dagros
22.10.2019 5 z 5

Ačkoliv nejsem čtenářka fantasy a scifi (kromě Harryho Pottera- toho naprosto miluju :)), jsem z této knihy nadšená! Úžasná knížka, moc mě bavila a vždy, když jsem ji musela odložit, jsem se nemohla dočkat, až zase budu moct číst! Skvělý nápad s dimenzemi! Určitě doporučuji.