Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

dqenisa
19.11.2017 5 z 5

Naprosto skvele cteni. Knizku jsem doslova hltala a stranky ubyvaly sami. Je to napinave, romanticke a zajimave. Hodne se tesim na dalsi dil.

Adush
13.11.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jako odpočinkovou mezi ne příliš pozitivními knihami do školy. Příběh měl ze začátku pomalý rozjezd, ale poté jsem se do něj dostala. Líbilo se mi carské Rusko a jeho způsoby. Od té doby co odjeli z Londýna mé sympatie k Theovi se přesunuly k Paulovi a zůstalo to tak až do konce. Příběh prostě chytne a nepustí. Těším se na pokračování. :)

Elizabeth747
12.11.2017 5 z 5

To je absolutně nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Je občas dost napínavá a děje se nečekaně mění.
Nejlepší je dimenze s carským Ruskem. Fakt doporučuju přečíst

barca8336
07.11.2017 5 z 5

Po dlouhé, opravdu dlouhé době kniha, která mě zaujala. Hltala jsem každou stránku, super. Těším se na pokračování. :-)

DariDerek
01.11.2017 4 z 5

Autorku znám díky sérii Akademie Evernight, takže jsem byla opravdu zvědavá, jaká bude tato kniha. A opravdu, podařila se. Jsem spokojená! :-) A překvapená.

Barča 008
31.10.2017 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, naprosto předčila má očekávání. :)

DasaN
25.10.2017 4 z 5

Pěkný příběh, který mě překvapil svou originalitou a i samotným vývojem děje. Nejvíce mě zaujala část odehrávající se v carském Rusku.

Arianne
20.10.2017 4 z 5

Rozhodně to bylo originální. Je pravda, že fyzikální teorie měly jisté mezery a rozhodně bych na toto téma nechtěla diskutovat s někým, kdo tomu alespoň trochu rozumí, protože by zmíněnou teorii roznesl na kopytech. Příběh jako takový je do jisté míry dost předvídatelný a pak tu máme spoustu momentů, kdy si řekneme "Cože? jak na to přišli?"
Ale mě se to líbilo. Nejsem nijak velký fanoušek fyziky, abych se během čtení zamýšlela nad tím, co je možné a co není, raději jsem si užívala příběh. Námět je neotřelý, žádné sci-fi, čte se skoro sama. Prostě pohodová YA na dlouhé večery.

Ladasom
13.10.2017 3 z 5

Prvních několik desítek stránek jsem se do čtení musela trochu nutit. Poté se děj řádně rozjel. Některé dimenze byly okouzlující (carské Rusko), jiné bych klidně vynechala (futuristický Londýn). Nejsem si úplně jistá, jestli chci číst další díl.