Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

kyticka152
02.03.2019 4 z 5

Tato kniha pro mě byla příjemným překvapením. Bála jsem se, že kniha bude až moc odborná. Ve výsledku by mi ani nevadilo, kdyby tam toho bylo trochu víc. Knížka měla poutavý děj a těšila jsem se na pokračování. Místy mi připadala kniha až příliš přesládlá. Přeslazených částí mohla spisovatelka klidně trochu ubrat. Kniha se mi jako celek moc líbila a jsem zvědavá na pokračování. Doporučuji k přečtení.

Lucuschka
20.02.2019 4 z 5

Velmi hezká kniha, která ač pojednává o cestování dimenzemi, tak je zcela srozumitelná všem. Krásný příběh se zajímavou zápletkou. Romantika, která je moc hezky pojatá a napsaná. Zcela jistě mne navnadila na další díl :-)

Natynka23
13.02.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo :) Cestování do jiných dimenzi bylo naprosto skvělé!!! Nejvíc se mi líbila ruská dimenze, protože ruský Paul byl prostě úžasnej...!!!

Pasadenka
16.01.2019 4 z 5

Skvělé. Takový aktuální pocit, který se mnou šíří hned po přečtení knížky. Něco, co mi chybělo. I když je to dětská verze Fringe, je opravdu napsaná čtivě. Líbilo se mi, jak se Amy a.k.a. Claudie lehce pohrála s tím, aby knížka nebyla příliš technická. Jednoduše hlavní hrdinka se jen okrajově zajímá o to, co se děje na poli vědeckém, úplně tomu nerozumí a jelikož ona je vypravěčkou, tak s lehkostí přijímá skutečnosti, které ji umožňují zažívat dobrodružství. Těším se na další díl a na to, jak se propojí romantická linka s válečnou. Marguerite bude jistě muset čelit dalším nelehkým volbám a vnitřním rozporům. A ano, přebal zafungoval jako ocet na mouchu. :)
Co mě ale nakrklo, tak to bylo Romanovské Rusko. Tady se Amy mohla víc snažit a přijít s něčím zajímavějším, přišlo mi to hrozně moc ohrané. Na druhé straně je to ideální prostor pro romantickou linku. Když se Marguerite stane princeznou! I tak, za to jde hvězdička dolů.

Pif_Paff
08.01.2019 4 z 5

Příběh se velmi dobře čte, je to napínavé a originální téma, nicméně mám pár výhrad. Myslím, že i když je kniha psaná jako "dívčí román," že i tak je v ní až příliš mnoho vstupů o citech a pocitech hlavní hrdinky, které se hodně často opakují (např. že Paul má obří ruce mě děsí i ve spaní). V půlce jsem si proto byla naprosto jistá, že Marguerite prostě naprosto nenávidím. Pak se to ale celé otočilo, začalo to být akční a já jsem tak druhou půlku knihy přečetla za dva večery, ani jsem nemrkla. Musím říct, že díky druhé půlce knihy, která to celé zachránila, se těším, až otevřu další díly :)

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Tak na tuhle knížku už jsem se opravdu dlouho těšila. Má nádherný název a ještě hezčí přebal.
Sci-fi jsem přečetla asi jednou jedinkrát, takže já se těšila na tu romantickou linku. A dočkala jsem se. Přiznávám, že mě několikrát napadlo, že to opravdu není žánr pro mě, YA věk už opravdu nemám.. Ale jak se knížka blížila k závěru, rozhodla jsem se, že minimálně jednu hvězdičku přihodit musím. Zápletka a její „rozuzlení“ se mi líbilo, a i když na plný počet to podle mě není, rozhodně stojí za přečtení a osobně se těším na další díl, který si určitě ujít nenechám!

frohlichová.s
27.12.2018 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha :)

baru.benesova
25.12.2018 5 z 5

Milý, čtivý a záživný příběh, s romantickou zápletkou a kapkou vědy, ze kterého jsem byla nadšená od začátku až do konce. Autorce se skvěle podařilo zachytit atmosféru všech dimenzí o kterých psala a onen futuristický Londýn či carské Rusko působily vážně zajímavě.

Všechny postavy byly realistické a uvěřitelné. Margueritte neměla žádný super mozek, ale hloupá vůbec nebyla. Paul nebyl žádným rytířem na bílém koni, byl docela nemluvný a trochu neohrabaný, což ale vedlo k tomu, že působil dost roztomile.

Hrozně se mi líbily pasáže, kdy Margueritte vzpomínala na chvíle s Paulem, ještě předtím, než ukradl Ohniváka, i když jich nebylo moc, byly krásné.

Během čtení mi přišlo několik pasáží zbytečných, jenže při rozuzlení na konci jsem pochopila, že všechny byly napsány z nějakého důvodu a měly v ději svůj význam. Autorka mě pár věcmi dokázala i dost překvapit (i když ostatním třeba mohly být očividné, no nevím… :D)

Já doporučuji, ale nečekejte žádné extrémní drama, většinu času je děj docela klidný :) + obálka je vskutku nádherná.

janyska13
09.12.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila svým nápadem, navštívenými dimenzemi, kam se trojice podívala, milostný trojúhelník a zápletka. Nemůžu se dočkat až si přečtu další díl..

Evik3638
09.12.2018 5 z 5

Prvních pár stran jsem si říkala, co je to za blbost. Po asi 30 stranách jsem se za tuhle myšlenku skoro styděla a měla problém knihu nezhltat na jednou! S nadšením jsem ji dočetla až do konce, i když jsem předpokládala jak to dopadne.

Pettinka
25.11.2018 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla moc začíst a do knihy se mi moc nechtělo. Ale pak to přišlo. Příběh najednou nabral spád a já chtěl číst dál a dál a konečně vědět, jak to vše dopadne. Za mě moc hezká romanťárna se sci-fi prvky. Za mě určo ANO.

Gabusinka
16.11.2018 5 z 5

Tahle kniha je opravdu skvělá. Přečetla jsem ji během chvíle a nemohla jsem se absolutně odtrhnout ❤️❤️❤️. Rozhodně doporučuji. Konec mě docela překvapil ???? Dneska si jdu asi rovnou koupit druhý díl ????????????????

groula
09.11.2018 5 z 5

Super kniha. Přečteno jedním dechem. Napínavé, čtivě napsané. S překvapivým závěrem.

ivca79
07.11.2018

V první čtvrtině jsem uvažovala, že knihu odložím a nedočtu, pak se to zvrtlo a poslední čtvrtku jsem zas nedokázala odložit.

markulka
01.11.2018 4 z 5

Celková knížka na mě udělala dobrý dojem... Ze začátku jsem měla problém se začíst, příběh mi začal připadat zajímavý až od záležitostí v Rusku. Moc se mi líbí myšlenka, že vás nějaká malá věcička hodí do úplně jiné dimenze, kde to jste, ale zároveň nejste vy. Ale musím se přiznat...když hloubám nad věcmi, jako je cestování časem, nebo cestování mezi dimenzemi, doslova se mi škvaří mozek :D Postavy byly sympatické a velmi mě překvapil závěr. Těším se na další díl.

andrejci
28.10.2018 5 z 5

Tradičně nenapíšu, že jsem čekala něco jiného. To bylo naprosto super.Cestování mezi dimenzemi bylo super a je to skvělý nápad. Postavy jsou prostě sympatické a hned si je zamilujete. A ten konec. Vůbec jsme ho nečekala. Opravdu mě dostal. Jedine co mi vadilo byly ty fyzické názvy byla jsme v nich opravdu zmatená, ale vůbec mi to nevadilo.Musím si okamžitě přečíst další díl.

BetyN.
22.10.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebě je sci-fi romanťárna pro teenagery. Čte se opravdu rychle. Nejsou tu žádné zdlouhavé úvody, tudíž čtenář je ihned vržen do strhujícího děje. Nápad je bezesporu úžasný, ale místy mi bylo líto, že to autorka trochu šidí. Často něco vysvětluje slovy: je to moc složitý. Na druhou stranu mě to bavilo, postavy mi byly sympatické a konec mě překvapil. A obálka je jen třešničkou na dortu. Těším se na pokračování.

okeey
11.10.2018 5 z 5

Myšlenka cestovat mezi dimenzemi? Pecka. Rozhodně by mě nic takového nenapadlo. V dnešní době je těžké narazit na dobré fantasy, které by mělo hlavu a patu, ale tady se to autorce dost povedlo!
Jsem celkem skeptická, když je v nějaké knize milostný trojúhelník, protože to na mě působí jako kýč, ale tady je to jinak, kupodivu mi to v tomhle případě vůbec nevadilo.

hasič
29.09.2018

Moc pěkný příběh, nemohla jsem knihu odložit. Samozřejmě přidávám se k fandům části z Ruska. V této knize jsem našla vše co mám ráda sci-fi a romantiku. Dojem z knihy mi kazí jen milostný trojúhelník, ale ty nemám ráda nikde ;). Na další díl se těším a knihu určitě doporučuji.

Local_Bunny
18.09.2018 5 z 5

To byla pecka! Mrzí mě, že jsem se k autorce dostala až skrze Humbook, jelikož teď velice lituji, že jsem knihu nepřečetla ihned po vydání. Sci-fi, které by mě bavilo je málo, ale tahle rozhodně patří mezi to příjemné překvapení. Cestování dimenzemi mi přijde jako super nápad, stejně tak to, jak člověk v jiné dimenzi funguje. Do poslední stránky jsem byla napjatá a díky Humbooku se tahle série dostala mezi jednu z mých oblíbených.