Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

Linda007
05.03.2021 5 z 5

Předvídatelné, ale i tak se mi to líbilo. Hlavně Ruská dimenze.

petulkapeta
02.03.2021 5 z 5

tak tohle jsem nečekala,...co? no že mě to tak bude bavit a cely přiběh vtahne do sebe...začatek jsem moc nechapala a pak cestovaní,užasne,nejvic mě bavilo Rusko..každopadně ještě dnes se vrhnu na pokračování..

Soňa887
25.02.2021 5 z 5

Za mě celá série uplna pecka.moc doporučuji (je mi 33 let)

Kupcovka
23.02.2021 5 z 5

O knize jsem poprvé slyšela od Domi Novak, a jsem moc ráda, že jsem ji dostala k Vánocům. Vážně parádní knížka, hodně napínavá, a to mám na té knížce také moc ráda. Jediný mínus, že moc nerozumím těm fyzikálním ''kecům'', ale příběh jsem chápala i bez nich. Vážně super.

cirilla.s
15.02.2021 3 z 5

Zajímavý a originální děj, postavy jsou milé a když jsem se prokousala začátkem, děj i hezky plynul. I když ráda dočítám série, u této mi stačil první díl. To nic ale nemění na tom, že ta knížka je dobrá!:)

Andi
17.01.2021 4 z 5

Přečteno v ten samý den, ve kterém mi knížka přistála v ruce. Čtení šlo samo. Souhlasím s některými komentáři níže, bylo by možná i lepší, kdyby to bylo více sci-fi pro dospělé, nevím jak to nazvat, než pro mláděž. V těch knížkách pro holky je na mě moc ťuťu muťu příběhu navzdory, když má zrovna dobře našlápnuto. Odebírám hvězdičku, páč jsem se nemohla nijak do postav ... ehm, nebyly tak reálné, nechci říct přímo vžít. Ale tak rozumíme si, ne?
Parádní zvraty v ději. Další díl možná někdy ... (v jiné alter realitě už možná hltám další díl, kdo ví? Omluva autorce sdílící tento časoprostor semnou, v této realitě to ale jen tak nebude). Jedna z lepších scifi pro mláděž. Ale jsou i lepší.

zuzca.h
24.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Zajímavá kniha o cestování po paralelních dimenzích. Myslím, že téma by bylo hodně zajímavé i kdyby nebylo zpracované ve stylu YA. Za mě nejlepší příběh carské Rusko, možná taky proto, že v něm Meg ztrávila tolik času. Zajímá mě jestli se v dalších dílech autorka bude věnovat i pocitům lidem do kterých cestovatel "vstoupí", to by mohl být další zajímavý úhel pohledu na tento typ cestování.

Gibis
18.11.2020 5 z 5

Young adult romantika okořeněná paralelními vesmíry a cestováním mezi jednotlivými dimenzemi. Marquerita byla sympaťanda a i mě se nejvíce líbil svět, kde byla výsostí v carském Rusku. A i když jsem zvrat z konce knihy odhadla poměrně brzo, i tak jsem se dobře bavila a líbilo se mi to. Těším se na další díly série.

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Pěkná série o cestování časem. Nejvíce se mi líbil opět první díl, ty ostatní mi přišly trochu navíc, ale i tak jsem byla spokojená. Nejvíce jsem si oblíbila hlavní hrdinku, když byla v Rusku. Tento příběh lásky byl pro mě opravdu hodně silný a někdy se k němu v myšlenkách vracím.

ovsemzectu
02.09.2020 5 z 5

Moje první knížka týkající se cestování mezi dimenzemi. A i když jsem se nejdříve bála, že mě toto téma nebude bavit, knížku jsem "hltala" už od prvních stránek. Já knížku doporučuji.

PetraBery
29.08.2020 3 z 5

Krásná obálka, originální myšlenka různých dimenzí a přemísťování mezi nimi a sympatická hlavní hrdinka Marguerite. To jsou hlavní klady této knihy. Začátek mě moc nebavil, pak se děj více rozjel a ve finále jsem celkem spokojená. Pokud se mi dostane do ruky další díl, ráda si ho přečtu, za mne 3,5 hvězdy.

Nelly
03.08.2020 4 z 5

Po překonání zhruba prvních padesáti stran se to trošku rozjelo (druhý svět byl asi nejlepší). Námět zajímavý, podání jednodušší, zápletku prokouknete brzy. Rozhodne to není kniha pro fyzičky, logičky a pod. - je tam dost nelogických věcí. Uvidíme, co přinesou další díly.

ElessaRiverbow
29.07.2020 4 z 5

Zajímavý nápad s cestováním mezi dimenzemi, který se četl téměř sám. Marguerite jsem si okamžitě zamilovala, se zbytkem postav už to bylo horší. Hodně mi vadil Theo, byl pro mě velmi nesympatický. A ta scéna mezi ním a Meg v Londýně… musela jsem se hodně přemlouvat, abych tu knížku četla dál. Naopak celá část v Rusku byla jedním slovem dokonalá. Samozřejmě, že nějaká ta slzička ukápla. Sice mi pak vadilo, že se Meg nedokázala rozhodnout, zda miluje Paula z Ruska nebo Paula ze svojí reality, ale byla jsem schopná to nějak překousnout. Další díl si přečtu ráda, ale asi ne v nejbližší době.

zamilov.do.knih
28.07.2020 5 z 5

Bezpochyby jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla! Když jsem knihu začínala číst, neměla jsem žádná očekávání a nečekala jsem od ní nic velkého. A proto mě překvapilo, jak moc se mi kniha líbila. Líbil se mi nápad cestování mezi dimenzemi a jak v jiné dimenzi žijeme jiné životy, ale přesto jsme si podobní. A Ruská dimenzi byla úžasná! Zamilovala jsem si hlavní postavy. Marguerite mi byla vlastnostmi podobná a ve spoustě situacích se zachovala stejně jako bych se sama zachovala. Nebyla otravná a nedělala nesmyslné věci. Paul byl také boží a doteď na něj mám crush. Theo byl také skvělý a u nějakých jeho hlášek jsem se fakt pobavila. Záporáci byli přesně takoví, jací mají být a při čtení jsem je opravdu nesnášela. V knize bylo hodně zvratů, ale všechny dávaly smysl a nějaké jsem četla s pusou otevřenou překvapením. Také se mi líbilo, že i když je kniha v žánru sci-fi, měla i romantickou linku a tu jsem zbožňovala. Díky sci-fi má ale kniha nějakou přidanou hodnotu než klasická (a nudná) romanťárna. Po dočtení knihy jsem páděla do knihovny a půjčila jsem si pokračování série, protože kniha mě naprosto ohromila a dokonce mě i rozbrečela, což je u mě docela vzácné, protože mě málo která kniha rozbrečí. Tuhle knihu vám všem doporučuji!
~
10*/10*

Skippka
18.07.2020 5 z 5

Začátek byl opět krušný a přemýšlela jsem, zda knihu neodložit. No nedala jsem se a bylo to bezva! Myšlenka je suprová :) Nejvíc se mi líbila dimenze v Rusku.

confusedlady
14.07.2020 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila a trošičku jsem se ztrácela v ději, ale co přišlo pak? byla to bomba a moc jsem si to užila. jsem ráda že jsem knihu hned nezahodila a počkala si.

michaela1992
29.06.2020 4 z 5

Po dočtení knížky jsem měla k hodnocení vlastně jediné slovo, bylo to zkrátka MILÉ. Milý příběh, který mi po dočtení a vlastně často i při čtení zanechával takový spokojený výraz na tváři a hezký pocit na duši. Možné je i to, že tohle způsobuje, že jde o YA literaturu a já jaksi už spadám pouze pod A, to Y sebral čas. Nicméně cestování mezi dimenzemi, které mohu navštěvovat prostřednictvím svého tamějšího já, mi přišlo jako skvělý nápad, líčení futuristického Londýna či carského Ruska se mi také zamlouvalo. Svět, kde voda zaplavila většinu povrchu byl také příjemný. Když bych měla přijít s minusy, ke škodě jsem knížku nepřečetla na jeden zátah, vrátila jsem se k ní téměř po roce. Bohužel první část mě nezaujala, nedokázala mě patřičně navnadit. V některých částech sci-fi linka dosti zaostávala, zatímco romantická linka přecházela v kýč. Děj byl často mezi řádky dost předvídatelný a k postavám jsem si úplně nedokázala vytvořit jakýkoli vztah. Jenže co tyhle zápory na konečném hodnocení sebralo, vynahradila na konci vyznívající zápletka a samotné rozuzlení celého příběhu, které mě snad namotivovalo k tomu zajímat se do budoucna o pokračování série. Určitě ne hned, ale příslib mi to dalo. Tohle samotné by stačilo na 3,5 hvězdičky, jenže ta už tolikrát zmiňovaná obálka, to je prostě taková dokonalost, že knihu vytáhla na 4.

aliisalounu
25.06.2020 5 z 5

Byla to moc příjemná změna od všech thrillerů a detektivek, co běžně čtu. Na knihu jsem narazila mezi novinkami v knihovně a nejdřív jsem si myslela, že jde o nějakou romantiku pro mládež. Pak jsem ale zjistila, že ve skutečnosti jde o sci-fi a téma knihy mě vážně zaujalo. Hned si musím sehnat další díl, jsem zvědavá na další dimenze, které hlavní hrdinka navštíví. Navíc mi naprosto vyhovuje styl, jakým autorka píše, takže se mi kniha četla úplně sama.

Lea_41
09.06.2020 2 z 5

No.. Co to bylo?? Tato knížky se dala hodně předvídat. Ale bod pro originalitu. Takže co říci závěrem: Nic moc.... Čekala jsem víc.

vinebitch
01.06.2020 5 z 5

Moc krásná knížka, úplně mě nadchnul koncept! Je strašně zajímavé, jak je v knize cestování mezi dimenzemi vysvětlené. A taky v ní není nic typického po YA, myslím tím ty klišé :) rozhodně moc doporučuji