Ohnivá puška

Ohnivá puška https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114162/bmid_ohniva-puska-s1d-114162.jpg 3 47 8

Sam Firegun, zvaný Ohnivá puška, vede skupinu lovců, kteří jsou pronásledováni indiány spolčenými s bílými lupiči a ti se společně chtějí zmocnit, jak vzácných kožešin, tak zlata, které si lovci vydělali dlouholetou dřinou. Lupiči použijí i lest,aby Fireguna oklamali. Jsou zde však jeho bystří kamarádi, ale hlavně přítel nejvěrnější i nejmocnější - Vinnetou. Román je doplněn povídkou Jednooký Joe, jejíž hrdinou je statečný lovec Old Firehand. Ilustrace Zdeňka Buriana skvěle vystihují vzrušenou atmosféru dobrodružství a nebezpečí.... celý text

MaxíkD.
16.02.2023

Zkrácená verze knihy Zajati na moři.

Meda77
17.01.2022 3 z 5

Spíš horší kousek od jinak výborného autora. Lehce přehlédnutelné a zapomenutelné, což se vám u takového Vinetoua nestane. Slabý průměr jen z úcty k autorovi.

Oplak
09.06.2020 2 z 5

Nie je to to najlepšie z pera Karla Maya. Občas mi to prišlo chaotické a neprehľadné. A Winnetoua tu je po hriechu málo.

* - Byl to Winnetou.
Jako by sme omlouval, řekl:
,,Kamenný wigwam, kde dnes budou odpočívat moji bílí bratři, je velký a pěkný, ale Apač má raději čerstvý vzduch a třpyt hvězd nad hlavou. Náčelník bude spát v trávě a přikryje se oblohou, jak to činí všichni synové jeho kmene od mládí." -

danny_21
10.08.2018 2 z 5

Novela o jednom vykutáleném pirátovi, který se vydá zaskočit staré známé z prérie a je pronásledován i na moři, podprůměrná kvalita - 45 %

vlastimil577
25.03.2018 2 z 5

Sotva průměr !!

Yarwen
15.06.2014 odpad!

Tento příběh mi připadal spíše jako "něco", co je slepené z několika dalších mayovek. Velmi slabé, spíš brak, téměř beze smyslu, nuda a zklamání.

evča09
27.12.2012 odpad!

Velmi jsem se těšila až si knihu přečtu , ale když jsem se rozhodla že začnu nějak mě na ni přešla chuť, zkoušela jsem se do ní začíst ale byla to pro mě nějaká kniha beze smyslu, příliž mnoho chaotická, rozhodla jsem se že od tohoto spisovatele už nepřečtu ani řádek, všechny jeho knihy jsou odpad...

pet-kyval
05.11.2012 2 z 5

[040/12] (ebook) Karel May a moře, to není nic pro mě. Prvních pár kapitol sice bylo fajn a docela jsem se těšila na opětovné setkání s Vinntouem, ale jak text pokračoval, čím dál více jsem se nudila a do čtení nutila. Ano, 'Ohnivá puška' je docela nuda. Vinnetou se zde vyskytuje jen minimálně a celé se to věnuje naprosto neznámým, nedůležitým postavičkám, kterých podle K.M. běhají po divokém západě celá kvanta.

Dějová kostra je překombinovaná. Naprosto zbytečně se odehrává nesmyslné pronásledování bůh ví kam, které v sobě neskrývá ani špetku napětí. Navíc jsem se nemohla ubránit pocitu, že autor pouze vykradl sám sebe a nechal se inspirovat jinými svými příběhy. Také je ale možné, že právě 'Ohnivá puška' předcházela něčemu později daleko lépe zpracovanému. Tak či onak byl ale text roztahaný a absence větší účasti někoho známého to jen uzemnila. Postavy splývají s pozadím, ničím nevynikají a jejich touha po pomstě není nic tak podnětného, aby to pro čtenáře znamenalo něco víc. Indiáni jsou zde bráni pouze jako ti zlí, když nepočítáme Vinnetoua, který bílým tvářím celou dobu zachraňuje zadky a nebo je varuje před nebezpečím. Žádná jiná úloha na něj nepřipadá. Pro mě to prostě bylo obří zklamání.

Zdeněk Burian, 1905-1981 Vinnetou

Část díla