Oheň probuzení

Oheň probuzení

V rozlehlých oblastech ovládaných Kovolodním obchodním syndikátem neexistuje cennější surovina než krev draggů. Po vykrvení v zajetí chovaných či v přírodě ulovených Červených, Zelených, Modrých a Černých draggů lze vydestilovat elixíry, které obdarují závratnými schopnostmi nepočetnou skupinku mužů a žen známých jako Krvožehnaní. Málokdo však ví, že jednotlivé rody draggů chřadnou. Jejich krve se nedostává a válka s Korvantinskou říší se blíží. Poslední naděje Syndikátu se upírají k nejasným zvěstem o existenci dalšího druhu dragga — mnohem mocnějšího, než jsou ostatní — a k hrstce vyvolených, kteří se ho nyní musejí pokusit najít. V příběhu se postupně prolínají osudy tří hlavních hrdinů. Claydon Torcreek, zlodějíček a neregistrovaný Krvožehnaný, se nedobrovolně ocitá ve službě Syndikátu a je vyslán pátrat v neprobádaných pustinách po legendárním tvorovi. Lizanne Lethridgová, prvotřídní agentka a nájemná vražedkyně, riskuje život na výzvědné misi do srdce nepřátelského území. A Corrick Hilemore, podporučík na Kovolodním křižníku, po bitvě s piráty a následně s korvantinskou flotilou dopluje až na kraj světa a do nebezpečí mnohem většího, než mohl tušit. Všichni tři musejí svést neúprosný boj, aby odrazili nástup zničující války, nebo jí padli za oběť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342720/ohen-probuzeni-Utf-342720.jpg 4.117

Draconis Memoria (1.)

The Waking Fire (2016)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Host

Ajax_the_dog

Čtivé, se zajímavým námětem a prostředím, nicméně kvalit Písně krve dosaženo nebylo.

tonysojka

Pro mne úžasný dobrodružný, steampunkovy román kombinovaný s fantasy, ale mám obavy, aby, jestliže je laťka nastavena tak vysoko, další díly nezklamaly.

Mufurufus

Nevím, jestli má cenu něco psát k další knize Anthony Ryana, ale osobně si myslím, že asi ne, protože kdo Anthony Ryana a jeho knihy zná, je mu jasné, že tyto knihy pozitivní recenze nepotřebují, protože kvalita těchto knih a jejich autora si čtenáře přiláká sama.
Já se nikterak netajím tím, že mi styl psaní Anthony Ryana maximálně sedí a čtení jeho knih si vyloženě užívám a nejinak tomu bylo i u této knihy, a jediné, čeho jsem mohl litovat bylo to, že nemám poslední dobou tolik času na čtení kolik bych chtěl, protože jinak bych tuto knihu asi přečetl jedním dechem. Maximální počet hvězd však nedávám, protože i když tato kniha byla skvělá, tak přeci jen úrovně Stínu krkavce a především jeho prvního dílu nedosáhla a jelikož si zakládám na objektivitě, dávám 4,5 z 5 a těším se na další díl.

Drafor

Anthony Ryan nezklamal.

Psenda31415

Vážně pěkný mix fantasy a steampunku :-) Ryan opět nezklamal, jeho Draci v období parních strojů jsou pro mě naprosto novým světem a musim říct, že se mi to dost zamlouvá. Stejně tak příběh vyprávěný z pohledu tří naprosto odlišných postav (což je v poslední době cool) je perfektně poskládaný. Hned od začátku se stále něco děje a člověk se neustále těší, kdy se dějové linky hlavních postav opět protnou. Už se těším na další díl! Přečteno za týden v plném pracovním nasazení a to už něco znamená u knihy o cca 650 stránkách :-)

draci fantasy

Anthony Ryan