Odvrácená strana matky

Kniha časopisecky úspěšných fejetonů Moniky Valentové, doplněná kresbami jejího muže Martina Veselovského ukazuje z humorného úhlu pohledu temné kouty mateřství. Kojení nemusí být vždy nádherné, strava nemusí být vždy zdravá a matka nemusí být vždy šťastná. Pokud občas míváte pocit, že jste jako rodiče selhali, knížka vám potvrdí, že v tom nejste sami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310149/odvracena-strana-matky-jkP-310149.jpg 3.797
Fejetony, eseje, Humor, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Odvrácená strana matky

zdazilek

pro oddych doporučuji, není to žádné složité čtení.

Verkavcelka

Příjemné, vtipné oddechové čtení.

PaniWiga

I přes silnou vrstvu nadsázky a humoru jde vidět, že každý fejeton má reálný základ. Tak život s dětmi vypadá a člověka potěší, že "je to všude stejné", a že se v radostech a strastech neplácá sám. Jak řekl manžel: "Proč to čteš? Nedozvěděla ses tam nic nového, to všechno jsi už viděla a zažila s našimi dětmi."

jaja10
01.11.2018

Příjemné a vtipné čtení.

Chytuš
05.10.2018

Fejeton: Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.
A to tam všechno je... Já musím oběma manželům Veselovským pogratulovat. Monice za vtipný vhled a Martinovi za skvělé ilustrace. Náramně jsem se bavila (co na tom, že některé fejetony byly k popukání, jiné "jen" úsměvné). U některých fejetonů jsem si říkala, jestli náhodou Monika Veselovská nemá u nás doma tajnou kameru a nepíše náhodou o nás :-)
Líbilo se mi, že fejetony jsou z různých časových období - od těhotenství až po pubertu drahých potomků, takže každý si najde to svoje (případně zavzpomíná :-) Skvělá oddechovka, která zvedne náladu.

KláraH.
21.09.2018

Ze života. Více či méně, ale ze života.

Markushka
31.08.2018

Krátké, vtipné fejetony, které se mohou zdát místy nereálné. Nicméně se v nich objevovaly mnohé situace z mého denního života s dětmi :-) Bavily mě ilustrace. Kniha vhodná na občasné čtení, než čtení v zátahu.

Anna 13
08.05.2018

Tohle čtení se opravdu povedlo!

Monika Valentová dává hlas všem normálním matkám a baví svým jedinečným humorným vyprávěním. Je uvolněná, skutečná, lidská,... úplně normální. A myslím, že zrovna tohle maminky na mateřské potřebují číst. Musí vědět, že na to nejsou sami, a že ideál supermámy je právě jen ideál. Budete s autorkou souznět a budete se bavit.

Chytlo mě to a bavilo natolik, že jsem to dala za večer. Což je trochu škoda, protože teď musím najít knížku v podobném duchu.

Všem maminkám a jejich drahým polovičkám toto nenáročné a odpočinkové čtení ze srdce doporučuji.

rodičovství mateřství

Autoři knihy