Odvrácená strana matky

Odvrácená strana matky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310149/bmid_odvracena-strana-matky-jkP-310149.jpg 4 155 50

Odvrácená strana matky série

Kniha časopisecky úspěšných fejetonů Moniky Valentové, doplněná kresbami jejího muže Martina Veselovského ukazuje z humorného úhlu pohledu temné kouty mateřství. Kojení nemusí být vždy nádherné, strava nemusí být vždy zdravá a matka nemusí být vždy šťastná. Pokud občas míváte pocit, že jste jako rodiče selhali, knížka vám potvrdí, že v tom nejste sami.... celý text

PaniWiga
06.01.2019 5 z 5

I přes silnou vrstvu nadsázky a humoru jde vidět, že každý fejeton má reálný základ. Tak život s dětmi vypadá a člověka potěší, že "je to všude stejné", a že se v radostech a strastech neplácá sám. Jak řekl manžel: "Proč to čteš? Nedozvěděla ses tam nic nového, to všechno jsi už viděla a zažila s našimi dětmi."

jaja10
01.11.2018 4 z 5

Příjemné a vtipné čtení.

Chytuš
05.10.2018 5 z 5

Fejeton: Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.
A to tam všechno je... Já musím oběma manželům Veselovským pogratulovat. Monice za vtipný vhled a Martinovi za skvělé ilustrace. Náramně jsem se bavila (co na tom, že některé fejetony byly k popukání, jiné "jen" úsměvné). U některých fejetonů jsem si říkala, jestli náhodou Monika Veselovská nemá u nás doma tajnou kameru a nepíše náhodou o nás :-)
Líbilo se mi, že fejetony jsou z různých časových období - od těhotenství až po pubertu drahých potomků, takže každý si najde to svoje (případně zavzpomíná :-) Skvělá oddechovka, která zvedne náladu.

KláraH.
21.09.2018 4 z 5

Ze života. Více či méně, ale ze života.

Markushka
31.08.2018 4 z 5

Krátké, vtipné fejetony, které se mohou zdát místy nereálné. Nicméně se v nich objevovaly mnohé situace z mého denního života s dětmi :-) Bavily mě ilustrace. Kniha vhodná na občasné čtení, než čtení v zátahu.

Anna 13
08.05.2018 5 z 5

Tohle čtení se opravdu povedlo!

Monika Valentová dává hlas všem normálním matkám a baví svým jedinečným humorným vyprávěním. Je uvolněná, skutečná, lidská,... úplně normální. A myslím, že zrovna tohle maminky na mateřské potřebují číst. Musí vědět, že na to nejsou sami, a že ideál supermámy je právě jen ideál. Budete s autorkou souznět a budete se bavit.

Chytlo mě to a bavilo natolik, že jsem to dala za večer. Což je trochu škoda, protože teď musím najít knížku v podobném duchu.

Všem maminkám a jejich drahým polovičkám toto nenáročné a odpočinkové čtení ze srdce doporučuji.

rottovat
14.03.2018 4 z 5

Příjemné odlehčené čtení zejména pro rodiče malých dětí od ženy, která děti má a tak ví, o čem je řeč. Náměty jednotlivých fejetonů jsou místy ohrané, píše o nich kde kdo, ale Monika Valentová je povyšuje minimálně o příčku výš svým ironickým a všeobecně skvělým humorem. Ilustrace jsou pak již jen další třešničkou na dortu.

Frupet
01.03.2018 4 z 5

Během čtení mě pravidelně napadala věta: Uf, nejsem v tom sama. Mám chuť připsat pár kapitol.

Anne Leyyd
11.02.2018 3 z 5

Taková jednohubka pro lehké pobavení :-) Několikrát jsem se zasmála, několikrát se pousmála. Možná že jako matku by mě to chytilo víc. Každopádně za jedno přečtení to stálo. A mám za to, že v této knížce se opravdu najdou všichni - ne ve všem, ale všichni v něčem :D A některé kresby byly perfektní :D

Honey909
03.01.2018 5 z 5

Doporučuji jako povinnou literaturu pro všechy těhotné, aby věděly o nástahách mateřství. Kdybych ji četla dříve mohla jsem si ušetřit probrečené noci, že jsem ta nejhorší matka. Ve většině fejetonu jsem se našla a to jsou dceři teprve 4 ...

Aknel26
05.11.2017 3 z 5

Obsah neurazí, provedení nadchne. S fejetony to bylo jako obvykle, některé mi přišly vtipné či výstižné, některé trochu přitažené za vlasy, ty povedené podle mě převažovaly. Ještě víc než text se mi ale líbily ilustrace pana Veselovského, ty jsou opravdu parádní.

alena4154
08.10.2017 2 z 5

Oddechovka :) Občas jsem se v tom viděla :-D

hroneczek
26.09.2017 4 z 5

Mohou číst matky i nematky, pobaví se všichni. Navíc krátké fejetony se výborně hodí jako čtení před spaním.

zaranda
19.09.2017 5 z 5

Tak tato kniha opravdu pobavila. A ilustrace pana Veselovského jsou úžasné.

sarkabla
05.09.2017 4 z 5

Fajn knížka.

bagel
31.07.2017 4 z 5

Hodně vtipné, někdy jsem se smála nahlas. Myslela jsem, že to hlavně bude z miminkovského a batolecího období, o to příjemněji mě překvapil větší časový rozsah.

petra.vavru
09.07.2017 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, nejdřív se mi do ní nechtělo, ale pak jsem ji přelouskla za večer ve vaně. Krátké, celkem vtipné fejetony, měla jsem chuť číst další a další.

lenkaabooks
31.05.2017 4 z 5

Vtipné milé fejetony ze života matky dvou dcer. Doplněny povedenými ilustracemi manžela.

Verrrunka
29.04.2017 4 z 5

Takové milé jednohubky, doporučuji si knížku rozložit, nevyplatí se číst moc fejetonů za sebou. Monika je vtipná, ilustrace jejího manžela vše krásně doplňují.

roso.mak
23.03.2017 3 z 5

Kniha fejetonů, které nejsou špatné, ale... Fejetony skáčou časově - dcerám je 15, pak se narodí, pak jsou jim tři, pak zase v pubertě.... Je to neucelené a kazí to dojem. Pokud máte přístup do knihovny, přečtěte si jí, pokud chcete kupovat sobě, nebo jako dárek, tak to nedoporučuji.