Odmítnutí duše - Duchovní a lidské perspektivy eutanazie a umírání

Studie amerického psychiatra a teologa o společenských (světských) a duchovních (náboženských) aspektech eutanazie. Autor jako lékař psychiatr a teolog má za léta praxe dostatek profesionálních zkušeností, aby přispěl do stále otevřenější debaty o eutanazii, a aby pohled na tuto složitou otázku rozšířil o další dosud opomíjená hlediska. V první části této studie pojednává o otázkách bolesti a smrti převážně z medicínského hlediska. Ve druhé, nejzávažnější části, se věnuje především duchovním a etickým otázkám volby mezi přirozenou smrtí a vyžádanou eutanazií. Tady objasňuje i název a záměr této studie. Na závěr se zabývá právními a sociálními hledisky eutanazie. Není to kniha depresivní o smutku a bolesti, naopak je to kniha o hledání, o soucitu a osobním duchovním růstu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111254/odmitnuti-duse-111254.jpg 2.54

Denial of the soul

Náboženství, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Pragma

Janek
28.08.2017

Jsem ráda, že jsem tu knihu přečetla, i když mě to stálo hodně sil. Už kvůli těm několika faktickým informacím o paliativní medicíně (resp. o tom, proč lékaři mnohdy nechtějí účinně tišit bolest) to stálo za to. Avšak celkově se mi zdál autor až příliš kritický ke všemu a ke všem, v jeho textu jsem se jen těžko orientovala - často šlo o nepřehledné míšení pocitů, názorů, kazuistik i faktů.
Těšila jsem se na pohled na eutanazii z hlediska duchovního, ale i tady jsem byla trochu zklamaná, především autorovou sebejistotou a černobílým pohledem na věc. O mnohých tezích (které autor klade jako fakta, aniž by je jakkoli osvětloval) by se dalo polemizovat.

1dcera
20.08.2015odpad!

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Je odborná, ale čtivá pro všechny kdo mají zájem pochopit problém eutanazie.