Prefekt

Děj románu Prefekt se odehrává v roce 2427 v soustavě Epsilon Eridani. Tom Dreyfus, nejlepší prefekt policejního sboru střežícího bezpečnost Třpytného pásu, řeší zdánlivě nezajímavý přestupek, když nastane krize. Po útoku na jeden z habitatů jdou oběti do milionů. A to je teprve začátek...

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307404/prefekt-L20-307404.jpg 4.537

Odhalený vesmír 5.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton

The Prefect, 2007

Kniha Prefekt

hanzmb
25.07.2019

Odhalený vesmír jsem četl hned po vydání, takže byl dost problém se do této reality po mnoha letech zase vcítit. Spíš než technicko-dobrodružné pasáže mne tentokrát mnohem více bavila ta část sociálně-politická. Dohromady pak solidní sci-fi, které vyčnívá nad průměr.

Petr101
04.05.2019

Dlouho jsem sháněl kompletní sérii Odhaleného vesmíru, stále jsem se nemohl dopátrat Archy část 1, až loni jsem narazil na oba díly v jednom antikvariátu. Nyní jsem dočetl zatím poslední díl, Prefekt, a musím konstatovat, že celá série patří k tomu nejlepšímu co v žánru sci-fi a space opery u nás vyšlo.

Finn69
26.04.2019

Do Odhaleného vesmíru jsem se vrátil po delším čase a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientoval v čase a prostoru, pak už to byla ale zase parádní jízda. Prostě space opera jako řemen, kde nechybí vesmírné bitvy, inteligence uložené ve strojích, spiknutí, revoluce ani věštecké kvantové aparáty. Celé to ještě okoření tajemný Hodinář.
Takže to byl příjemný návrat a těším se na Elysium Fire.

Pepa62
06.04.2019

Tak za mě jenom dobré. Knihu jsem kupoval trochu z nostalgie. Žánr space opera, respektive její novou vlnu, prezentovanou právě třeba Reynoldsem, jsem míval rád a sérii Odhalený vesmír jsem považoval a stále považuji za skvělé čtení. Jenže teď, po přečtení Prefekta, jsem trochu na rozpacích. Je to pořád ten „starej dobrej“ Reynolds? Podle předchozích komentářů a vysokého hodnocení, zde na Databázi knih, se zdá, že ano. Takže proč už jsem si četbu tak neužíval, proč už jsem si spokojeně „nechrochtal“ nad všemi těmi vesmírnými dobrodružstvími? Nebo v mém případě platí, že prostě „tahle space opera není pro starý“ ? Víc budu mít možná jasno, až se na řadu dostanou Děti času a Bariéra.

Gothard
30.07.2018

Výborný román, zajímavý a dobře propracovaný příběh, kdy se zdánlivě banální problém promění v urputný boj o existenci milionů lidí a jejich světů. Autor si připravil pečlivou síť odkazů a náznaků, a tak v závěru může vytahovat jedno efektní řešení za druhým (no, někdy je to lehce přepálené - třeba odhalení původu Hodináře mi přišlo hodně nelogické a přitažené za vlasy). Škoda, že jedna velice zajímavá vypravěčská linie je uzavřena již v polovině románu a dál nepokračuje, a dvojitá škoda odbytého závěru, kdy si autor sice připravil půdu pro další pokračování, ale řadu událostí pak pouze konstatuje, než aby je svižně odvyprávěl. Ale i tak je to v hranicích žánru skvělá kniha.

B4LU
13.12.2017

Knihu jsem četl ještě v originále a mám z ní podobný dojem jako z většiny děl autora - její příběh je poutavý, fascinující a zajímavý, ale závěr je pak podivně uspěchaný a jakoby useknutý, což mi bohužel neumožní jít na 5 hvězd, i když by si to zbytek knihy patrně zasloužil. P. S.: jsem docela zvědavý na to, jak přeloží určité jména a názvy...

Flexi
27.12.2016

Vynikající stejně jako předešlé knihy ze série. Super pro každého, kdo nerad mnoho technických detailů, dlouhých popisů čehokoli, psychologických rozborů, nelogické dějové kotrmelce, nesmyslné krvavé scény. Není vyřešeno vše, čekám pokračování snad v bližší budoucnosti než kam čtenáře zavádí příběh z Třpytného pásu.

SONP
15.12.2016

Zdálo by se, že půjde o klasikou space operu a nebo o vesmírnou detektivku, a taky že trochu je to tak. Ale hlavně je to zamyšlení nad tím, jak by mohla v cyberpunkových podmínkách fungovat demokracie a jaká bude její podoba poté, co se lidstvo promění v něco docela jiného (a přitom tak stejného). Utopický komunismus? Oligarchie? Občané, kteří se dobrovolně nechali dát do vegetativního stavu? Zabíjení pro zábavu?Všechno to lze najít alespoň na jednom z tisíců habitatů Třpytného pásu, který my fandové známe spíš jako pás Rzivý. A k tomu všemu jedna nehmotná revolucionářka, jejíž program běží už desetiletí kdesi v hloubi síti sítí, jejíž cíle jsou nejasné, ale program tak lákavý. Politiky a všemožných intrik je tu opravdu dost, takže asi nejde úplně pro dílko pro fandy akční nebo military scifi, ale za mě plná palba.