Oči vážky. Krůpěj rosy.

Dvě útlé knihy krátkých japonských básní haiku básníka Kobajaši Issy s krásnými ilustracemi Daniely Renčové potěší duši i oči. Absolventka Ústavu grafiky a designu v Plzni za toto výtvarné pojetí haiku získala ocenění Vojtěcha Preissiga od Spolku českých bibliofilů v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2012.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221408/oci-vazky-krupej-rosy-Iix-221408.jpg 4.216
Poezie
Vydáno:, Argo

Kniha Oči vážky. Krůpěj rosy.

VesmirnaOndatra

Ja:
Iné storočie
Iná kultúra
Komár mi je povedomý

...každpádne najtichšia kniha v mojej knižnici

mosem
04.12.2018

Haiku. 17 slabik, několik slov, tři řádky. To vše je koncentrovanou krásou. Krásou, kterou nelze pochopit, ale které působí. 3 řádky veršů, které dokáží zachytit krásu přírody, kouzlo okamžiku, zázrak vnímání. Verše, které ve svém původním jazyce prý mají ještě silnější působení, silnější kouzlo. Ale i v překladu mají magickou moc, kdy nás přenášejí v čase, v prostoru, do jiné dimenze. A ilustrace, které jsou součástí nejsou doprovodem, ale součástí básní.

f.enjoy69
07.05.2016

:-))) krása, krása, krása... Jen by toho mohlo být více... :-)

Jak rosa nestálý
je nás pomíjivý svět
a přece a přece...

Márinka
28.12.2015

Krásná slova, krásné ilustrace.

robotto
12.12.2014

Kniha je krásná po výtvarné stránce... po obsahové stránce jsem však byl zklamán - jen malý počet haiku ve dvou knihách, některé z nich už dávno publikované v češtině v jiných knihách.

haiku japonská poezie

Issa Kobajaši