Oči oběti

Oči oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3816/oci-obeti-3816.jpg 4 76 16

Lucas Davenport série

Bludný kruh hrůzy a vyšetřování vražd. Musíte mít oči, vydloubnout je z důlků, jinak vás totiž budou pronásledovat ještě dlouho poté, co budou oběti pohřbené. Pro vraha znamenaly klíč, odpověď na mnoho otázek. Detektiv Lucas Davenport dostane úkol vyšetřit sadistickou vraždu ženy lékaře, je krok za krokem vtahován do sítí neobyčejně inteligentního, prohnaného muže – obratného manipulátora fascinovaného mystériem smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Eyes of prey , 1991

amador32
20.02.2024 3 z 5

Pořád je to kvalitní kriminálka, ikdyž asi slabší než předchozí díly. Trik s květinami se opakuje stejně, jako v předchozím díle, a tak nějak zvláštně se to táhne. Opět chyba sledovačky, kdy přehlídnou klíčovou událost - obdobné jako v prvním díle. A ta propojitost policie je až moc velká s tímto případem, což je zvláštní, na to jaká je Twins aglomerace - číst se to ale dalo, takže půjdu i do dalšího dílu

konicekbily
02.07.2022 3 z 5

Hodnocení knihy ve třech etapách: dobrý úvod, poměrně nudnější mezihra a napínavý závěr nejenom napětí ale také osobní smutek pro hlavního hrdinu. Pokud mi to čas dovolí, další autorovu knihu si přečtu.

jprst
23.04.2022 4 z 5

Povedená detektivka s originální zápletkou má patřičný spád a stupňující se napětí, k tomu detektiv sympaťák, co si víc přát? Snad jen dostatek času na přečtení na jeden zátah, špatně se totiž tahle kniha odkládá.

čef
23.12.2021 5 z 5

Hodně se zde fetuje a zvráceně vraždí. Pachatelé jsou čtenáři známí skoro na začátku, přesto děj nepostrádá napětí. Také je zde velkým plusem, že se vše vypráví v časové souslednosti, takže přehlednost tomu nechybí, ale tak je to skoro u všech autorových knih. Závěr je hektický, slzavý, překvapivý tak, jak má být.

čarodějka333
12.08.2021 5 z 5

Tak musím napsat jen co jsem zavřela knížku :)....teda, naprosto luxusní příběh, po dlouhém dlouhém hledání.
Lucase čtu popořadě, na doporučení, a už jsem to chtěla vzdát. První dvě knížky mi přišly naprosto "utahané", pomalé, nudné, Očím oběti jsem dala poslední šanci a nelituji.
Úžasný spád, napětí, i ty mnou moc nevítané popisy. Těším se na pokračování série.

ArwenAragorn
17.02.2021 4 z 5

61%
Přitáhl si hlavu mrtvoly za vlasy a se zuřivostí zabořil šroubovák nejdřív do jednoho očního důlku, pak do druhého, zas a znovu, desetkrát, dvacetkrát, třicetkrát.....

Slušná detektivka. Vraha a zároveň toho, co si vraždy objednává známe hned od začátku, což má svůj smysl, a je to totální cvok. Jedna jeho vražda je pak pro Lucase hodně osobní. A to se sotva vyhrabal z depresí.
Uvažovala jsem i o třech *, ale dám vyšší počet, protože se mi moc líbil konec.

Kami33
20.12.2020 5 z 5

Šílení vrazi, drsný Lucas, zajímavá zápletka. Za mě supr.

oleg
12.10.2020 4 z 5

Dobrá detektivka,sice jsem ji nehltala ale četla se dobře...

NADEI
19.09.2017 3 z 5

Mám takový divný pocit, ani nemůžu říct, že se mi knížka nelíbila, to ne, ale ani nejsem nadšená,prostě jsem dočetla a nic ve mě nezůstalo,žádné svíravé pocity , žádné wau.... Další knížku od tohoto autora už asi vyhledávat nebudu.

klarkiss
15.08.2016 5 z 5

Nemůžu si Sandforda vynachválit!! Po prvním díle jsem si začala skupovat všechny díly, a tak mě zachvátil, že jsem nemluvila o ničem jiném než o něm a jak úžasně píše! Dnes mě můj přítel proklíná, protože místo toho, aby se soustředil na práci, je zvědav, jak díl skončí a co bude v dalším díle. :D

Bella09
15.02.2014 4 z 5

Knihu jsem teď dočetla. Je to moje první kniha od tohoto spisovatele.Zpočátku mě úplně pohltila, ale čím jsem byla dál, tím hůř jsem se soustředila. Nevím jestli to bylo mojí chybou nebo knihou. Nicméně, už mám koupené další knihy tohoto autora.

evasamankova
02.05.2013 1 z 5

Kniha mě nijak nechytla. Těžkopádné, nijak napínavé. Nesedl mi autorův styl. Další knihu určitě vyhledávat nebudu.

petka-2007
05.04.2013 3 z 5

Tak jsem právě dočetla.... Ale nějak se nemohu rozhodnout, zda se mi vlastně kniha líbila nebo ne... Mám z ní zvláštní pocit, který se mi nedaří specifikovat. Když nad ní tak přemýšlím, nemohu říci, že by se četla špatně, dějově také na slušné úrovni, ale.... když to shrnu - tentokrát jsem se netěšila až si k ní znovu večer sednu a pustím se do čtení, jak to mívám u jiných detektivek nebo thrilerů, prostě jsem si ji otevřela abych ji dočetla... Možná to bude tím, že to byla moje první kniha od tohoto spisovatele, zkusím ještě další, třeba se mi pak bude lépe hodnotit.

lanusinka
06.02.2013 4 z 5

Opět pěkné, i když Davenport v depresích se mi vůbec, ale vůbec nelíbil. Doufám, že v dalších dílech to už zase bude takový drsňák, jako dřív...

IamTaiPan
13.03.2012 2 z 5

Není to dobrá kniha a pokud tato patří mezi zdařilejší, tak se Sandfordovi příště vyhnu.

Kunstábl
06.05.2011 5 z 5

Dobrá knížka. Je vidět, že umí psát. Tahle patří mezi ty zdařilejší

John Sandford (p)
americká, 1944