Obyčejný život

kniha od:


KoupitAudiokniha

Kniha začíná rozhovorem dvou mužů o smrti starého železničáře, který byl prostým, obyčejným, hodným člověkem. Jeden říká, že je škoda, že tento muž nesepsal o svém životě knihu. Druhý ho však vyvádí z omylu a říká mu, že železničář vskutku knihu sepsal. V první části vzpomíná na svůj život a ve druhé části, již více filozofické, rozebírá zda jsme schopni poznat sami sebe, všechna svá já a potlačit sobeckost při našem počínání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16434/obycejny-zivot-16434.jpg 4.3259
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, František Borový
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Obyčejný život

Přidat komentář
Crimble
dnes

Dvě věci:
- není obyčejných životů
- krásná čeština
(audiokniha se skvělým Igorem Barešem)

aktijnov
předevčírem

Zvláštní kniha, nad kterou musí člověk přemýšlet...

Tassman
19. ledna

Audiokniha načtená Igorem Barešem je ideálním způsobem "rychločtení" k maturitní otázce. Přečtu si časem s chutí i v psané formě :)

Lilda
18. ledna

Poslouchala jsem v podání Igora Bareše. Krása. Myšlenky jsem si nezapisovala, ale mnoho z nich mě zasáhlo. Zkrátka. Obyčejný život. Úžasná psychologie postav. To svárlení osob, mnoho osob, nejasnost, strach. Člověk vychází z jednoho tvrzení, o kterém je skálopevně přesvědčen a potom? Objevuje,že prostě nic není černobílé. Objevuje sám sebe. Dochází k poznání.

iz67
17. ledna

Mam s tim konceptem docela problem. Pusobi to na mě dost strojene a samoucelne. Vadilo mi, ze se Capek nerozhodl, jestli je druhy hlas moralista ci 'ten sobecky'. Spousta tech moralit zastarala a ztratila svuj puvodni obsah. A uplne alergicky jsem byl u lamentovani nad 'zlymi" myslenkami. Je z toho dost neobjevne mudrovani o zname veci, ze kazdy z nas ma v sobe spoustu postav a zalezi na nem, kterou pouzije ci ktera ho ovladne - vedome ci nevedome.

martineden
15. ledna

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.

palka452
08. ledna

Jo Čapek nikdy nezklame

PetrKral
23.12.2019

Zvláštní a geniální kniha.

1