Obsidio

Obsidio https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446968/bmid_obsidio-10d-446968.jpg 5 506 117

Akta Illuminae série

< 3. díl

Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Obsidio , 2018

Hellrampage
11.07.2019 4 z 5

Tretia kniha pokračuje v štýle predchádzajúcich dvoch a je aj príbehovo podobne poskladaná. Za mňa rozhodne najslabšia z trilógie, no stále sa skvelo číta. Trilógia celkovo je jedinečná, odporúčam každému.

Costanzo
09.07.2019 5 z 5

Na závěr této trilogie jsem se neskutečně těšila. Nejen, že vás upoutá nádherný přebal knihy a výjimečné grafické zpracování, které jsem ještě v žádné knize nezažila, ale i ten příběh, který není vyprávěný klasickou formou, jak jsme většinou zvyklí, ale formou zápisků, dokumentů, emailů a vojenských rozkazů. Musím říct, že tento nápad byl naprosto geniální a jistě nebudu přehánět, když budu tvrdit, že tato série si získala fanoušky po celém světě. Kniha byla čtivá, co však tuto knihu dělá skvostem je svět, kterou autoři vylíčili s velkou dávkou přesvědčivosti. Příběh mne chytl již od prvních stránek a nepustil. Za mě top trilogie ze světa sci-fi.

Márinka
09.07.2019 4 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Uplynuly necelé tři roky a milovníci science-fiction se dočkali. Akta Illuminae dospěla ke svému závěru. To, co této jedinečné trilogii už nikdo nikdy nevezme, je skvělé, originální, úžasné, jedinečné, dech beroucí, a troufám si tvrdit neopakovatelné, grafické zpracování a „nerománové“ členění textu do přepisu zvukových a kamerových záznamů, e-mailů, chatů, deníkových záznamů, vojenských rozkazů apod.
Není proto divu, že první díl získal nadšené ovace čtenářů. A když tak pročítám ohlasy na sociálních sítích a stránkách bookblogerů, vidím, že valné většině entuziasmus vydržel až do poslední šestisté patnácté stránky.
Více v recenzích.

peitho.1
02.07.2019 5 z 5

Strhující závěr úžasné a originální série, která vyniká skvělou grafikou. Užila jsem si každou stránku a vřele doporučuji!

luculi
23.06.2019 5 z 5

Skvělé zakončení této sci-fi série. Opět plno akce, ale i humoru a navíc krásné grafické zpracování...

Sarah11
02.06.2019 5 z 5

Výjimečně se musím přidat k většině a konstatovat, že Obsidio je nejslabším článkem celé série. Už tak trochu tušíte, podle jakého schématu se příběh bude vyvíjet a znáte všechny pohnutky autorů, takže některé události a zvraty už nemají takový efekt jako v předchozích dílech. Většina postav mi také přijde dost černobílá a některé přepisy kamerových záznamů (a že jich je dost) byly mírně zdlouhavé, ale co si budeme povídat, stejně to všichni milujeme.
Byla jsem moc ráda, že jsem se mohla opět shledat se svými oblíbenými hrdiny a sledovat, jak to všechno nakonec dopadne. Dialogy prostě baví, SPIRO je pořád stejně napřesdržku, ale stejně ho všichni žereme, mrtvých je opět požehnaně a o akci rozhodně není nouze. Jo, dostala jsem, co jsem chtěla. Těch pět hvězd je trošku protekčních, ale co už.

katallinka
25.05.2019 3 z 5

Mno neříkám,že to bylo špatné, ale předchozí díly byly mnohem lepší a čekala jsem od závěrečného dílu trosku víc. Hrozně mě nebavily záznamy, kterých bylo v knize strašně moc. Chybělo mi originální podávání příběhu. Rozhodně jsem ráda, že jsem se do této série pustila!

vojtaruzek
23.05.2019

Velice krušná vize budoucnosti.
Planetární genocidy, vraždění dětí, psychopatické chování přibližně 99,9% postav, považování těch, kteří se proti takovým činům ohradí, za hlupáky, a spousta dalších hezkých věcí.

Kam se hrabe Warhammer 40k :-D

Skyer
21.05.2019 4 z 5

Už jsem si myslela, že to nebude tak dobré jako předchozí díly... Ale ne, zase mě dostali. Hezky jsem si pobrečela a jsem moc ráda za to, jak to nakonec dopadlo.
(Je ale dobře, že další díl nebude, protože už jsem pociťovala, že víc knih by tomu uškodilo - začátek příběhu mě nebavil a dobrý byl až od půlky.)

sgjoli
18.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka! Grafická stránka knihy opět na vysoké úrovni, dějově zábavné, čtivé, napínavé, plné akce a skvělých hlášek. Někteří mají k této knize určité výtky, které chápu, ale sama za sebe si nemám na co stěžovat. Tuto knihu, potažmo celou sérii jsem si velmi užila. Prožívala jsem všechno naplno, smála se, brečela, jásala, trnula. Ačkoliv jsem věkově už mimo cílovou skupinu, tato série mne dostala do kolen a já jsem prostě nadšená.

Hoshi
17.05.2019 5 z 5

Tolik jsem se těšila na závěrečný díl a teď po přečtení .. Přečteno jedním dechem, grafická stránka opět parádní, ráda jsem potkala staré známé hrdiny a poznala ty nové. Zakončení bylo zajímavé a velmi ráda se ke knihám vrátím.
A SPIRO

Am I not merciful?

Aliii
14.05.2019 3 z 5

Třetí díl mě bavil stejně jako dva předchozí, byť (podle občanky) nejsem zrovna cílová skupina.
Jistě, není to žádné hlubokomyslné sci-fi a všichni hrdinové jsou dost černobílí, ale grafické zpracování knihy a střídání různých zdrojů informací mi sedlo.
Co mi však v tomto díle hodně vadilo byly překlepy, nepřesnosti a nejednotnosti v překladu, proto jen 3 hvězdičky.

wotana
14.05.2019 5 z 5

Tuhle sérii MILUJU!!! Jedním slovem BOŽÍ a strašně mne mrzí, že už je konec. Všem doporučuji!

E.lisabeth
08.05.2019 4 z 5

Uz trochu predvidatelnejsi nez predchozi dily, ale to bude tim ze clovek uz zna myslenkove pochody autoru:). Nicmene jsem si i posledni dil uzila stejne jako predchozi. Dodatek k nakladatelstvi...muzete mi krucinal rict, proc je Obsidio o chlup vetsi nez predchozi dva dily? To me fakt vytaci:-D

petuzla5591
05.05.2019 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a právem. Naprosto úžasné zakončení boží trilogie.

tteerriinnaa
04.05.2019 5 z 5

Je možné zamilovat se do umělé inteligence? Mně se to stalo. Za mě nejlepší YA (možná celkově) série všech dob

J.Pepi
24.04.2019 5 z 5

Tento komentář obsahuje spoilery (ale až dole a je tam další varování ;))
Každou z knich v sérii jsem přečetla jedním dechem. Každá mě naprosto pohltila. Chvílemi jsem jen seděla s čelistí u kolen a hltala další slova, chvílemi jsem přes slzy neviděla na text, ale už od první chvíle jsem věděla, že tohle bude Kniha s velkým K. Do Ezry, Nika a Rhyse jsem se zamilovala v prvních vteřinách (a u Rhyse nejen kvůli jménu). Stejně tak jsem od prvních chvil chtěla aspoň trochu být Kady, Hanna, Ella a Aisha. SPIRO je prostě SPIRO chvílemi jsem ho nesnášela, ale i tak jsem ho po celou dobu zbožňovala a pokud po mně kdokoliv bude někdy chtít příklad character progressu tak ať si přečte Akta Illuminae, protože (POZOR SPOILER!) umělá inteligence, která se z programu dostala na “miluji tě” je prostě boží a oplakala jsem ho stejně jako Ezru a Nika.