Obsidio

Obsidio https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446968/bmid_obsidio-10d-446968.jpg 5 506 117

Akta Illuminae série

< 3. díl

Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Obsidio , 2018

makik111
13.05.2021 5 z 5

Skvělé zakončení série. Nejlepší díl byl podle mě Gemina, ale tohle bylo taky super. Nejlepší postava bezkonkurenčně Nik Malikov.

mamzila
27.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Dozví se vesmír co se odehrálo na Kerenze? Nebo zůstanou viníci nepoznáni a nepotrestáni?
Epický závěr skvělé série.
Nechybí velkolepé bitvy, hrdinství, něco k zamyšlení, nová lovestory.
Konec je úplná bomba.

Julinka679
05.04.2021 5 z 5

Epické zakončení úžasné série!
Naprosto jsem se do Illuminae, Geminy i Obsidia zamilovala, až mě mrzí, že to již skončilo.
V tomto díle sledujeme osudy Ashy Grantové (sestřenice Kady), Rhyse Lindstroma a samozřejmě Kady, Ezry, Hanny, Nika, Pavoučka a vlastně i SPIRA.
Byla to úžasná jízda plná humoru, napětí,...
V budoucnu si sérii určitě přečtu znovu (spíše několikrát :D).
Hodnotím 5* a naprosto doporučuji! :-)

_Bára_
24.03.2021 4 z 5

Za mě asi nejlepší díl. Sice musím uznat, že mi vadilo množství kamerových záznamů, ale zase to vylepšily obrázky, které byly opět nádherné.

Suin
17.03.2021 5 z 5

To se povedlo na celé čáře. Inklinuji více k fantasy žánru tudíž to ode mně chtělo jistou dávku odhodlání pustit se do série, nepociťuji ale ani ždibec lítosti. Prosím jen tak dál s takovými příběhy.
Myslím že dobře funguje kombinace autorů skladbou muž-žena.
Má to násilí, krev, nápad a překvapení, lehká romantika( žádná červená knihovna), VTIP a akce...k tomu technické nebo vědecké zápletky.
Jen a jen doporučuji!

Fortuna7
13.03.2021 4 z 5

V tomto dílu je hodně kamerových záznamů a i kvůli tomu musím ubrat 1 ⭐
Ale tato série je prostě boží a já jí mohu jen a jen doporučit❤

Petkona
13.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý. Jakože extrémně skvělý. Už teď vím, že tahle série bude patřit do mých nejlepších knížek za rok 2021. Ty zvraty co tam byly? Ani nepočítám kolikrát mě autoři nachytali. Knížka měla skvělý spád a hrozně rychle to utíkalo. Sice jsem si tady až tolik neoblíbila hlavní hrdiny Ashu a Rhyse, ale jak tam byli všichni hlavní hrdinové, tak mi to ani nevadilo. Musím ale uznat, že tady v tom díle bylo nejvíc kamerových záznamů, takže ze začátku mě to až tak nebavilo a trošku to ztrácelo na tempu, ale pak se to rozjelo a jelo to až do konce. A ten konec byl za mě skvělý. Úplně něco jinéjho než celá série, ale mě se to k tomu hodilo. V knize opět autoři předvedli jejich skvělý smysl pro humor, ale i pro dramatičnost, takže jste napnutí od začátku do konce. Taky už jsem si zvykla na docela velké množství informací, takže se mi to četlo lépe než první díl, kde jsem byla trochu zmatená. Určitě ale plánuju pro lepší zážitek z knihy nějaký rereading a jsem zvědavá jestli Aurora povstává bude něco podobně skvělého.

Luigi1
13.03.2021 5 z 5

vytvořené psací dílo,nemá konkurenci,opravdu se povedlo,je prostě výborné i v podání úmělé inteligence,která se mi líbila.

bara-z5649
31.01.2021 5 z 5

Závěr Sci-fi série nemohl skončit lépe.

kyky0
30.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Skvělé ukončení dokonalé série.

nniikka
16.12.2020 4 z 5

Z této trilogie se mi nejvíce libil první díl. Akta Iluminae. Doporučuji všem co začínají s fantasy a mají rádi vesmírné příběhy. Nejvice jsem si oblibila umělou inteligenci Spira a jeho větu ,,Nejsem já milosrdný?" Za mě velké ano a doporučuji.

Fifineek
05.12.2020 5 z 5

„Idea šťastné náhody je nelogická.“

V předešlých dílech byli vždy hlavní hrdinové kluk a holka – v tomto díle to nebude výjimkou. Tentokrát to bude zaměstnanec BeiTechu, technik Rhys Lindstrom a původní obyvatelka Kerenzy IV, lékařská praktikantka Asha Grantová. Poté, co se našim předešlým hrdinům podařilo zachránit celý vesmír (vlastně vesmíry dva), se s epickým plánem vracejí zachránit obyvatele Kerenzy IV., na které to všechno začalo...

Znáte ten pocit, kdy si u sérií říkáte, že tento díl nebude tak super jako ten předchozí? Tak u Akta Illuminae se toho opravdu bát nemusíte, fakt ne! Po předešlých dvou dílech jsem už věděl do čeho jdu a čtení jsem si užíval od začátku až do konce. Opět nechyběla akce, humor, hlášky, láska a samozřejmě SPIRO. Byl to opravdu krásný závěr celé série a nemůžu se dočkat toho, až si dám rereading, protože mě tenhle styl rozhodně neomrzí!

Bohužel lituji toho, že jsem celou sérii nepřečetl najednou a nejlépe na jeden zátah. Protože Akta Illuminae si to fakt zaslouží!

blanka5960
29.11.2020 5 z 5

Nepřipojím se ke skupině nejslabší díl série, za mne to byla pecka. Ano tento díl se možná četl pomaleji, bylo zde větší množství přepisu kamerových záznamů, ale bez nich bychom neměli tak ucelený pohled.
Graficky je kniha na stejné úrovni jako předešlé díly.
V tomto závěrečném díle jsme se opět setkali s hrdiny Kady, Ezrou, Nikem, Hannou, skvělou sarkastickou Ellou a také Spiro se znovu zapojil do příběhu.
Kniha se četla skvěle, stránky mizely, děj byl nabitý akcí, smutkem, radostí, nadějí.
Konec byl hodně emotivní a možná by leckdo byl rád za drsnější zakončení, ale za mě byl přesně takový, jaký jsem si přála.
Akta Illuminae byla sepsána, viníci neunikli spravedlnosti.

Readerlady
25.10.2020 5 z 5

Tak jo rozhodla jsem se napsat tenhle typ komentáře: ten který všichni přeskočí protože bude zatraceně hodně dlouhý.

Sérii Akta Illuminae jsem si chtěla přečíst hlavně proto že moc nečtu scifi. A druhým důvodem bylo grafické zpracování. Ne vážně! Viděli jste to? Vždyť tahle série je díky tomu unikátní!!! Je to něco nepopsatelného. Vždyť já bych jí byla schopná mít doma jenom kvůli listování !? No a děj to teda bylo něco! Válečné filmy a třeba Star Wars u toho já fakt trpím ale tohle? To mě uchvátilo stejně jako všechny nadšence Star Wars a válečných filmů. Ale spíš kvůli hrdinům. Co na nich bylo tak úžasného? Byli to prostě lidští hrdinové, neměli žádné super schopnosti, nebylo jim úplně jedno že někoho zabili. Vztahy tady jsem prožívala naplno. Prostě to bylo hrozně realistické. Boj o přežití. Amy i Jay psát umí.
Kromě lidí tu máme i počítačový systém SPIRO a ten je fakt něco!
Nejsem dobro.
Nejsem ani zlo.
Nejsem hrdina.
Nejsem padouch.
Já jsem SPIRO.
O téhle sérii by se taky dalo říct že je a není vulgární. Protože sprostá slova jsou začerněná ⬛. Tyhle věty co vymysleli Amy a Jay tuhle sérii opravdu vystihují.
To, co se stalo tady na Kerenze, není jen příběh o boji jedné korporace s jinou. Je to příběh lidí, kteří byli polapeni uprostřed toho boje.
Pro mě to byla nesmírně emotivní, úžasně zpracovaná, napsaná a dech beroucí série.
Přišel čas na potlesk! A potlesk dál zní.... A dál.... No tak! Buďte trpělivý a nechte mě dotleskat! Fajn hotovo. Dech beroucí série. No tak nic. Dusícího smajlíka tu nemají.
Miluji to ????????????????????????

Luccinda
19.10.2020 5 z 5

Bála jsem se. Fakt jsem se hodně bála, že Obsidio nebude taková pecka, jako předchozí dva díly. A víte co? Bála jsem se úplně zbytečně!

Příběh byl opět neuvěřitelná jízda a přestože kvůli většímu výskytu bezpečnostních záznamů (a tudíž i souvislého textu) děj neubíhal tak rychle, jak jsme u této trilogie zvyklí, kdybych si tu knížku nešetřila, tak bych byla fakticky schopná jí přečíst na jeden zátah. Čtivost a napínavost se celé sérii zkrátka nedá upřít. Obsidio navíc oproti Gemině nemělo tak rozvleklý začátek, takže jsem se do příběhu začetla prakticky hned na první straně.
V knížce se nám opět objevují noví hlavní hrdinové a přidávají se tak k původní čtveřici, která dostala v příběhu také hodně prostoru. Samozřejmě nesměl chybět ani můj milovaný SPIRO, což je momentálně asi moje nejoblíbenější "postava" ever! A to by nebyly Akta Illuminae, kdyby se autoři nepostarali hned o několik šokujících momentů, při kterých jsem napětím ani nedýchala...

Přiznávám, že samotný závěr byl na mě možná až moc předvídatelný a "youngadultovský", u Jaye jsem doufala v trošku menší happyend, ale ve výsledku jsem s koncem série spokojená.

dom.ini
18.10.2020 4 z 5

Ty 4 hvězdičky jsou asi takové trochu nostalgické, protože z prvního dílu jsem byla opravdu nadšená a proto, že se mi opravdu líbil koncept a zpracování Ale 3 díly byly podle mě asi trochu hodně a ve výsledku to trochu ztratilo kouzlo. Jeden, max dva díly by podle mého stačily. K vývoji příběhu se asi vyjadřovat nebudu, abych nenapsala nějaký spoiler. :) Ale přečtení rozhodně nelituju, série je to svým zpracováním opravdu zajímavá.

ydnac
06.09.2020 5 z 5

No WOW tento díl mi připadal, že všech nejlepší. Skvěle zakončená série :-) Napínavé do poslední stránky, dějové linky krásně propojené. Opět musím vychválit grafiku a je mi líto, že autor s tím měl tolik práce a já to přečetla za pár hodin :-) Všechny postavy včetně Spira jsem si moc oblíbila a co už dodat..."Na přátele, co tu nejsou"

Horselen
03.09.2020 5 z 5

Tak tohle bylo vesmírně boží - trilogie se stoupající tendencí. Ještě stále se mnou cloumají emoce. Strana 465 OMG!

Nemá asi už smysl říkat jak mega geniální je zpracování celé série, ale já to stejně řeknu. Nejvíc mě bavilo číst zprávy a chaty, záznamy z kamer už tolik ne, ale bez nich bychom se nedozvěděli celý příběh.

Strašně moc jsem se do posledních dvou dílů bála pustit, protože Iluminae jsem četla před skoro 3 lety. Ale na to, abych se do knížky dostala, to nemělo vůbec žádný vliv. Nemohla jsem Obsidio dát z ruky.

Autoři mají brilantní smysl pro humor, trošku mě tady chybělo lízátko od Lexi Blue :D
Dávám rozhodně body navíc za kontroverzní "postavu" SPIRa.

roso.mak
22.08.2020 3 z 5

Ok, Ne že by to nebylo opět napínavé, ale celé je to zatraceně děravé. Vypadá to, dle nového hrdiny, že spoustu " vojáků "vůbec nevědělo do čeho lezou, přesto jim nevadí vyvraždil nevinné lidi včetně malých dětí. Motivaci se nedozvíme, čímž se logika příběhu trochu hroutí. Autoři dále decimuji obyvatelstvo, nicméně čekejte happyend. Na to jak je to tlusté, tak se to čte rychle. A po třech tlustobychlích je toho opravdu konec.

vodopad152
09.07.2020 5 z 5

Ukončení série bylo úžasné. Propojení všech dílů bylo velmi poutavé. Zpracování knihy bylo jako vždy zajímavé. Záznamy z kamer se zlepšily a vůbec mi nevadilo, že jich tam bylo více. Rozhodně stojí za přečtení