Easy?

Easy? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/bmid_easy-x21-175674.jpg 4 1155 256

Obrysy srdce série

1. díl

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Easy? , 2012

MarkétaI.
24.06.2020 5 z 5

Měla jsem problém se na začátku začíst, ale to bylo jen pár stránek, pak se to rozjelo a mě se kniha nechtěla vůbec odkládat.
Kniha je čtivá. Má to děj, zvrat. Hlavní postavy sympatické.
Toto mě hodně bavilo.

petulkapeta
23.06.2020 5 z 5

Lucase jsem si oblibila uz od zacatku a myslela jsem si že je to on co ji doučuje..fakt krasny pribeh..a další dil Lucas/Logan taky zajimave

rajcatko
18.06.2020 4 z 5

Taková jednoduchá záležitost, přesto neskutečně čtivá. Postavy jsou jasně definované bez vývoje, hned víte, kdo je klaďas, kdo záporák. Začátek knihy prozrazuje anotace, prostředek je všem jasný a konec se dal odhadnout na 99%. Hlavně díky hlubšímu odkazu je mi kniha sympatická a co si budem, chlapa jako Lucase prostě chceme :) Doporučuji.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih. Trošku mi připomněla knížky od C. Hoover, a to tím, že kromě romantiky se řešilo i závažné téma. Lucas i Jaqueline byli skvělá dvojka a líbil se mi i nápad s Lucasem a Landonem. Rozhodně doporučuji a nečetla jsem ji naposledy.

meda2007
24.05.2020 5 z 5

Kniha, ac napsana pro maldsi ctenare, byla i pro me ctiva, vtipna a krasne napsana. Oba hlavni predstavitele jsou dosti sympaticti a skvele napsany. Skoda ze nevysel dalsi dil.

BlankaHill
22.05.2020 4 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst. Příběh se mi začal líbit vlastně až tehdy, kdy přišly maily, potom už jsem si ho užívala a byl moc fajn ◉‿◉

petusska01
03.05.2020 5 z 5

Citala som niekolkokrat a este urcite aj budem. Neda sa povedat ze neexistuju aj lepsie knihy, urcite ano, ale tato lahko vtiahne do deja, viem sa vcitit do postav a ma vsetko co by mala kniha obsahovat - vzrusenie, flirt, sex,napatie, vtip a sarkazmus! Moze byt :)

FairyD.
01.05.2020 5 z 5

Jedná z prvých kníh ktoré som prečítala a stále sa k nej rada vraciam. Je to krásne napísaný príbeh, plný emócii. Kniha dokáže vtiahnuť do deja a nepustiť.

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Patří mezi mé oblíbené ke kterým se moc ráda vracím. ♥

Majka1979
08.03.2020 5 z 5

Veľmi pekný príbeh, úplne ľahučké čítanie, presne také, aké mám rada :) Určite si knihu ešte párkrát rada prečítam, bude mať čestné miesto v mojej domácej knižnici.

Myška43
05.03.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, zajímavý příběh.Doporučuji!!!

LaCoccinelle
17.02.2020 5 z 5

Čtivá knížka, přečtená za dva večery. Doporučuji k přečtení.

Majakadelcova
25.01.2020 5 z 5

Skvělý!!! Knížku jsem hltala a přečetla za den, jak jsem od ní nemohla odtrhnout oči. Perfektně zpracované téma, určitě doporučuji přečíst!

Osice
13.01.2020 5 z 5

Easy? … to write this comment wasn´t so easy! … a dál už česky:-) Knihu jsem si vyhledala v době, kdy jsem se zajímala o YA knihy. Přečíst jsem ji musela už jenom kvůli tomu zajímavému názvu. Prakticky 4 dny, které jsem s knihou strávila, jsem přemýšlela o tom, k čemu se otázka z názvu může vztahovat. … Hodně zajímavé mi přijde, že oproti originálu v českém překladu přibyl do názvu otazník.

Možné SPOILERY???
Na první pohled průměrná love story, přesto dávám 5*. Sílu této knihy nespatřuji v milostné lince, nýbrž v tématech (sexuálně motivované útoky na ženy/dívky), jimiž se zabývá. V závěru knihy jsou uvedeny statistické údaje, jež jsou alarmující.
„V ČR je oficiálně registrováno jedno až dvě znásilnění denně – předpokládá se, že znásilnění je oznamováno pouze v 8 % případů (znásilnění, ke kterému došlo v rámci rodinných a partnerských vztahů, je nahlašováno pouze v 3 % případů).“ … už dříve jsem si sama nějaká čísla dohledávala a nejsou přehnaná. On stačí „pouhý“ pokus o znásilnění nebo nevhodné nevyžádané doteky a s dívkou to pěkně zamává. … Autorka trefně vystihla chování a pocity oběti – odmítá mluvit, stydí se za to, dělá si starosti, aby ostatním nepřidělala starosti, atd. … a násilník? Bezostyšně lže a vymýšlí si historky, z kterých vychází jako hrdina. A když se to provalí, tak má ještě tu drzost prohlašovat, že mu dotyčná zničila život! Zlehčování okolí také situaci moc nezlepšuje.

Myslím si, že je důležité, aby takové YA knihy vznikaly. Možná někomu dodají odvahu a promluví o tom, co se mu stalo. Nebo motivují k absolvování kurzu sebeobrany. … Nejvíc mě děsí, že si něčím podobným projde moje dcera!

Překvapivě jsem objevila spoustu podobností s hlavní hrdinkou Jacqueline – i já svůj výběr školy podřídila tomu, kam šel na VŠ můj přítel, rozchod po 3 letech, úplně jsem se viděla, jak extrémně jsem ho prožívala, škola mě také v tu dobu vůbec nezajímala … a brzký nový vztah (já byla tehdy rychlejší a jsme spolu doteď:-)) a našlo by se toho víc … Hodně mě bavily zmínky z makroekonomie a e-maily přispěly k příjemnému osvěžení příběhu.

„Sedm týdnů může všechno změnit.“ (s. 235)

Petra-1
06.11.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale jinak moc pěkná knížka. Líbilo se mi jiskření mezi hlavními postavami.

Sharona73
04.11.2019 5 z 5

Moc krásný. Holka se vzdala svého snu, studovat hudbu, kvůli klukovi, který si to nezasloužil. Naštěstí tohle byl jen začátek knihy. Doporučuji.

Lentylka
04.08.2019 5 z 5

Knížka se četla sama.

Kudík
02.08.2019 5 z 5

Easy? Moc věcí není easy, ale tato kniha se i přes závažné téma četla celkem jednoduše a rychle. Oba hrdinové, Jacqueline i Lucas, jsou sympatičtí. On samozřejmě víc, hlavně, když se čtenář seznámí s tím, co si prožil. Dále se mi líbílo chování a přístup Erin (kamarádka a spolubydlíci Jacqueline), která jí pomáhá překonat nejen rozchod s Kennedym, ale dotlačí jí i na kurzy sebeobrany.
Knihu doporučuji. Uvítala bych další knihy od této autorky.

TamaraKrejčí
08.07.2019 5 z 5

Románek, krásný, milý s lehounkým napětím, tak akorát na dovolenkové počteníčko, když se schová sluníčko.

men0037
17.06.2019 5 z 5

Četla jsem už několikrát A určitě ještě prectu.