Obrázky z Bretaně

Obrázky z Bretaně https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114471/obrazky-z-bretane-114471.jpg 4 29 6

Nové vydání zcela rozebraného svazku z populární francouzské série knih Jana Šmída. Autor provází čtenáře turisticky přitažlivými místy, vypráví příběhy o historicky, umělecky i kulinářsky zajímavých koutech Bretaně. Doplněno barevnými fotografiemi.

Mánička178
04.08.2023 4 z 5

Jana Šmída mám moc ráda, jako doprovod jsem si ke čtení pouštěla staré díly jeho Postřehů odjinud z Bretaně (které uvádí neskutečně příšerná hudební znělka, naprosto rve uši). V Bretani jsem nikdy bohužel nebyla, ale knížka mě nalákala - moře, skály, divokost, tajemnost, námořníci, smrt. Vypadá to na věru záhadný kraj... i když, zajímalo by mě, jak moc se tento region změnil za těch dvacet let :) Mrknu i na druhý díl Obrázků, a snad se dozvím :)

Galadwen
01.05.2018 3 z 5

Dojmy, mikropříběhy, zachycení atmosféry - "duše" - krajiny. Šmíd píše tuto knihu podobně jako komentář k filmovému cestovatelskému dokumentu, a ta vizuální stránka mi, navzdory všem fotografiím v knížce, trochu chyběla. Čte se příjemně, ale skoro nic si z toho nepamatuju (právě krom atmosféry).

niknikita
29.11.2017 5 z 5

Děkuji za tuto krásnou procházku Bretaní. Věřím, že mi bude dopřáno ji zažít na vlastní oči.

ddkk
20.11.2017 5 z 5

Výborné počtení, je vidět vlastní zkušenost a novinářská praxe. Bretaň hodláme navštívit napřesrok...

hanča34
11.05.2015 5 z 5

Ráda si představuji, že také procházím krajinou popisovanou p.Šmídem. Fakta zapomenu, ale krásný pocit zůstane. Půjčím si další.

WEIL
20.08.2011 2 z 5

Kde jsou všichni ti malíři, co sem jedzili ještě v době, kdy Bretaň neměla silnice, neměla elektriku a žilo se tam levněji než v ČR. Malíři zmizely, staré časy taky.