Obrázky z Provence

Obrázky z Provence https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39161/obrazky-z-provence-39161.jpg 5 37 6

Bývalý washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Jan Šmíd je dalším rozhlasovým novinářem, který v těchto týdnech představuje divákům České televize v cyklu Postřehy odjinud zemi, kterou důvěrně zná a k níž má úzký citový vztah. Šmídův styl je bezesporu ovlivněn letitou zpravodajskou praxí, a proto bude vyhovovat těm, kteří před impresemi okouzlených cestovatelů dávají přednost střídmosti a věcnosti. Ambicí knihy není nahrazovat turistického průvodce, ale každý, kdo se do Provence chystá, by si ji měl přibalit s sebou, aby byl připraven na to, co ho čeká v Avignonu, Aix-en-Provence, Nice, Saint-Tropez, Marseille, v unikátních provensálských vesnicích a v mnoha dalších místech tohoto kouzelného kousku země. Z tohoto důvodu tvoří nedílnou a nezbytnou součást textu množství autorových fotografií.... celý text

mol378
27.07.2019 5 z 5

Ach, Provence. Ze stránek voní tymián jak od Pagnola a člověk se dozví plno zajímavých věcí. Styl zpravodajský, ale vztah autora k té zemi je tam cítit.

Swaii
06.01.2018 5 z 5

Touhle knihou autor odstartoval moji posedlost Provence a Francií celkově a za to mu moc děkuji.

ddkk
20.11.2017 5 z 5

Výtečné, inspirace nad všechny průvodce. Při každé návštěvě této úžasné oblasti oprašuji tuto knihu. A doporučuji.

mariva
24.06.2014 4 z 5

Knížku už jsem jednou četla, ale protože se za pár dní chystám do Provence podívat, znovu jsem se k ní vrátila, abych předem nasála atmosféru. Zajímavé postřehy, už předem lituji, že všechna ta popisovaná místa nestihnu navštívit. Mám tyhle autorovy knížky ráda. Víc se mi asi líbily Obrázky z Normandie, možná proto, že jsem mnohá popisovaná místa už znala. Věřím, že pokud se k této knížce vrátím po dovolené, bude ještě zajímavější srovnávat navštívená místa s knihou.

Selinute
17.03.2013 5 z 5

Zamilovala jsem si Provence stejne jako pan Horníček. Je to hlavně jih, slunce, vůně levandule, rozmarýnu, tymiánu, modrá obloha a modré moře. Krásné starobylé vesničky na kopích, úrodné vinice, plameňáci a všudypřítomné památky galské a římské kultury. Tato knížka je pro mě milou připomínkou navštívených míst. 5*

WEIL
20.08.2011

Provence je pro Francii, jako Chodsko pro Čechy.