O válečném umění

O válečném umění https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32992/o-valecnem-umeni-32992.jpg 4 692 126

Kniha o plánu, o přípravě bitvy, o důmyslném útoku, o podobě, o postavení, o prázdném a plném, o střetnutí vojsk, o devíti změnách, o pochodech vojsk, o tvarech krajiny, o devíti krajinách, o útoku ohněm, o užívaní zvědů atd.

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Votobia

孫子兵法 - Sun-c' ping-fa (Sūnzi bīngfǎ)

Targa Dall
09.04.2013 5 z 5

Velká spousta věcí se dá aplikovat i v běžném životě. Japonští vysocí manažeři tuto knihu používají jako studijní text. Bravurně napsána, jasný, čistý, logický obsah.

Četl jsem ji už 2x a chystám se znovu :)

Tenere
04.03.2013 4 z 5

Tak tohle jsem louskal dlouho. Ideální by bylo přečíst ji vícekrát pro zapamatování a lepší uvědomění. Všechny informace z knihy jsou ale naprosto logické a některé by se daly i částečně aplikovat v běžném životě.

kalache
28.08.2012 4 z 5

Jak snadné je zvítězit.....

murlisek
20.05.2012 5 z 5

Co více říci ke knize, která představuje již celá tisíciletí absolutní pravdu, než-li to, že se jedná o opravdový skvost světové literatury.
Pět hvězdiček je v tomto případě povinností.

Kat123
28.12.2011 5 z 5

Tuhle knihu doporučuji přečíst vícekrát nebo ji "trávit" po malých kouscích :) Hezká kniha a pravdivá...

vic11
27.08.2011 5 z 5

Troufám si říci že některé myšlenky obsažené v této knize (respektive několika knihách) nejsou jen poučkami o válce, lze je aplikovat i v jiných oborech. Jejich hodnota pro válečné účely je značná, samozřejmě že O válce je současná bible všech důstojníků. Jsem přesvědčen že toto dílo je jen o pár stupínků níže