O válečném umění

O válečném umění https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32992/o-valecnem-umeni-32992.jpg 4 692 126

Kniha o plánu, o přípravě bitvy, o důmyslném útoku, o podobě, o postavení, o prázdném a plném, o střetnutí vojsk, o devíti změnách, o pochodech vojsk, o tvarech krajiny, o devíti krajinách, o útoku ohněm, o užívaní zvědů atd.

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Votobia

孫子兵法 - Sun-c' ping-fa (Sūnzi bīngfǎ)

Mabie
29.03.2017

Děkuji kamibe za odkaz na Jonha Huntera a jeho Hru na světový mír, kde knihu zmiňuje. Inspirovalo mě to a knihu si určitě přečtu.

cziss
25.02.2017 4 z 5

Než jsem knihu přečetl, čekal jsem od toho něco jiného. Nejde o žádný návod na vítězství a až na pár míst, nedává žádné konkrétní informace či rady. Těch pár konkrétních rad, byste možná ještě využily ve středověku, ale dnes? Je to spíš soubor jakýchsi vágních pouček (na většinu by asi stejně každý přišel sám...), které můžete dnes využít spíš jako návod, či způsob, jakým přemýšlet o problémech. Nicméně, je to napsané tak, že nakonec každý si z toho něco odnese.

Miliarda
03.12.2016 5 z 5

Znáš - li nepřítele i sebe, můžeš bez obav svést sto bitev. Pokud znáš sebe, ale nikoliv nepřítele, jednou vyhraješ, podruhé prohraješ. Jestliže neznáš sebe ani nepřítele, prohraješ v každé bitvě. Stěžejní myšlenka celého velmi čtivého díla, která nedopadá jen na umění válečné, ale i na mezilidské vztahy. V případě, že se čtenář do knihy ponoří a zamyslí se nad jejím poselstvím, zjistí, že myšlenky v ní užité jsou vysoce nadčasové a lze se jimi řídit jak ve válce, tak i v běžné mezilidské interakci. Jasných 5 hvězd.

Lightman
28.10.2016 5 z 5

Vskutku nadčasové dílo. Pokud se kniha čte a přemýšlí se u ní, může člověku pomoct i v běžném životě.
"Schopný vojevůdce si podrobí oddíly nepřítele bez boje, uchvátí jeho města bez obléhání a porazí jeho království bez zdlouhavého válčení" ... k tomu nemám co dodat.

RickyRicardo
25.09.2016 3 z 5

Knížka hezká. Sice jsem skoro vůbec nechápal co chce autor říct, ale když jsem to pochopil, tak to byla fakt jízda. Příště sáhnou, ale po něčem jiném.

Rawen616
31.08.2016 5 z 5

Přes 2000 let starý text, který je stále aktuální a využitelný jak na poli válečném tak i na poli vztahů či vedení firem. Co chcete víc?

Romcha
26.07.2016 5 z 5

Velice mě zaujalo jak taková kniha a vůbec myšlenky v ní sepsané před více jak tisíce lety mohou být poplatné stále i aktuálnímu životu a jsou nadčasové.

braunerova
25.04.2016 1 z 5

Proč proboha vydání z roku 2005 nepřepíšou do moderní češtiny? Nejsem historik, bláboly viz níže nehodlám číst:

"Vladař musí arci znáti úkoly patera zvědů. Proniknuv jimi vskutku důkladně, o služby špehů obrácených je opře. Pročež neopomene obrácené špehy velkodušně a štědře obdařiti."

Jury
03.03.2016 5 z 5

Tohle byla nejlepsi naucna kniha jakou jsem kdy cetl...dle meho nazoru by si ji mel precist kazdy clovek, protoze i kdys to tak vypada nezameruje se jen na valku, ale i na to jak byt spravny velitel a i na to jaky ma clovek byt pokud ma veleni nejen v boji, ale i v cemkoli jinem v zivote...za me maximalni spokojenost a urcite se k tomu jeste budu vracet ;)

mamamama1
04.02.2016 3 z 5

Dodatek: Četla jsem vydání z roku 2005. Překlad Oldřicha Krále bude třeba lepší.

mamamama1
04.02.2016 3 z 5

Nevím, asi nejsem naladěná na tuto všeobecně kladně hodnocenou knihu. Snaha o archaický jazyk ji činí obtížně srozumitelnou. Za mnohem zajímavější považuji připojenou studii Jaroslava Průška.

darthvader77
03.03.2015 5 z 5

Skvost všech skvostů, tahle kniha je povinností pro každého hráče jakékoliv strategické hry, ale myšlenky v ní uvedené, nám dají spoustu rad, jak se chovat ve válce, která trápí nás všechny a to válce vztahové. Pozorný a důvtipný čtenář tedy dokáže transformovat myšlenky z knihy do svých reáliích a to se může dozajista hodit.

MyDay
11.02.2015

Zatím si nedovolím knihu hodnotit, budu si ji muset ještě párkrát přečíst a zamyslet se :)

Honzajs
28.12.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Myšlenky v knize se dají přenést i do dnešního běžného života.

Kdybych mohl dám hvězdiček šest.

Serja
19.10.2014 4 z 5

Sun-c’ musel být frajer!

SuperFrankie
24.07.2014 4 z 5

Znám-li nepřítele a znám-li sebe sama, zvítězím, ni pohroma jediná mi hrozit nemůže. Znám-li síly Nebes a Země, vítězství mé bude úplné.

O Mistru Sunovi se vypráví anekdota, jak král chtěl vyzkoušet jeho nauku na ženách a dal mu dva oddíly žen ze svého harému, pod vedením dvou nejoblíbenějších milostnic. Sun je poučil o základních cvicích, ale na jeho rozkazy odpovídaly ženy jen smíchem. Tu Mistr Sun poručil stít hlavy oběma milostnicím. Král se za ně přimlouval, ale marně. Potom už ženy cvičily bez chyby, a tak se král přesvědčil o správnosti jeho metody. Ustanoval Mistra Suna vojevůdcem a ten na západe rozdrtil mocný stát C'u (na středním Jang-czď) a na severu zastrašil Č'ia Čin.

Pes Filipes
03.04.2014 5 z 5

Bomba knížka. Nedá se číst na zátah, ale musi se číst s pauzičkama. A pokuď možno několikrát.
"Vítězné vojsko vítězí před bojem.
Poražená vojsko hledá vítězství v boji."

Eigis
24.02.2014 5 z 5

Filozofie války ve třinácti lekcích. Nejde příliš do hloubku soustředí se na to podstatné a neodvádí od toho pozornost. Proto je tak nadčasová. Stačí například do role nepřátelské armády dosadit konkurenční firmu, důstojníky nahradit manažery a do jednotlivých typů krajin promítnout různá tržní prostředí.

helmiczka
29.01.2014 5 z 5

Táto kniha je krásne napísaná
a dala by sa nazvať aj Umením efektivity.
Toľko teda o tejto knihe!

kindlic
27.06.2013 5 z 5

"Chceš-li, aby nepřítel sám o své vůli přišel k tobě, nabídni mu snadný zisk. Chceš-li zabránit nepříteli, aby k tobě přišel, ukaž mu nebezpečí, do jakého by se vydal."