O myších a lidech

O myších a lidech https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1962/bmid_o-mysich-a-lidech-lOl-1962.png 4 5332 5332

Dva nemajetní zemědělští dělníci přicházejí ve 30. letech 20. století pracovat na farmu do salinaského údolí. Každý z nich má jinou povahu, oba však spřádají sny a iluze, že jednou se jim podaří mít své vlastní hospodářství a budou tam chovat králíky. Doba je hodně zlá; a nejhorší se teprve rýsuje. Ochranářský a prozíravý George správně tuší, že slaboduchý silák Lennie by nechtě mohl způsobit katastrofu...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Alpress

Of Mice and Men , 1937

Teringer
29.03.2015 4 z 5

Jedna z těch lepších a čtivějších knih ze seznamu povinné četby. Příběh je určitě zajímavý a velmi čtivý, ačkoliv to není nic co bych vyhledávala, hodnotím velmi kladně. Určitě jsem ji nečetla naposledy. :)

Veeris
13.03.2015 3 z 5

jojo na povinnou cetbu se to dalo, proto ji jako povinnou četbu musím i hodnotit, stejně jako ostatní:)

Bbooks
12.03.2015 4 z 5

Na knížku z povinné četby to bylo dobré. :) Celkem se i dobře četla až na pár cizích slov. :)

Barbastelle
08.03.2015 4 z 5

Steinbecka jsem si zamilovala díky Na východ od ráje. O myších a lidech se jí nevyrovnala, ale i tak to byla velmi pěkná a přes svůj pidi rozsah a syrovou stručnost charakterově a myšlenkově propracovaná knížka. Těším se na dalšího Steinbecka!

iluliacross
18.01.2015 4 z 5

Jednoduše, tenhle surový, hrubě opracovaný kus amerického špalku v podobě knížky, nesoucí název O myších a lidech prostě miluji. Je to asi jediná knížka (kromě mojí srdcovky Malý princ, toho totiž čtu neustál dokola), kterou jsem byla ochotná číst znovu. A neručím za sebe, nesáhnu-li po ní ještě někdy. Protože hned na první stránce na Vás dýchnou ranče, pot, tvrdá práce. A příběh George a Lennieho, jako by tam byl omylem. O to více Vás zasáhne.
Tuhle knížku můžou číst holky i kluci, mladí i staří. Je to taková "kultovka".Rozhodně doporučuji!!!

Andy74
04.01.2015 3 z 5

Kniha je "rychlovkou" na neděli ........ je to pár stránek :o) Příběh mne nenutil nijak zvlášť přemýšlet,
jen jsem čekala, kdy příjde ten malér. Závěr smutný......
Byla jsem vlastně zvědavá, proč jí má moje dcera v povinné četbě. NEVÍM.

lushi
04.01.2015

když se chcete rychle dojmout a třeba si trochu zaplakat, skvělá volba!

eliska3246
03.01.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Dojala mě, ale ne zas tak moc. Příběh je jednoduchý a obyčejný s tvrdým vyvrcholením na konci. Typické dílo svého autora.

Erica
15.12.2014 4 z 5

Nádherné. Tolik jsem si přála, aby odešli dřív, než se stane to, co se nakonec i stalo. Ta hloubka přátelství je nevídaná.

oXide
17.11.2014 3 z 5

Tak já nevím, když se dívám na zdejší hodnocení, zřejmě jsem tu knihu asi nepochopil. Je v ní snad něco skryto, nějaká hluboká myšlenka? Pochybuji, i když najít ji tam může každý, přesto, že tam není.

Kniha se četla dobře, Steinbeck krásně vystihl atmosféru doby a prostředí, ale to je asi tak všechno.
A nebýt toho konce, jsem zklamán ještě víc, asi jsem prostě jen očekával o dost víc. Moje chyba.

evickakyticka
08.11.2014 5 z 5

Krásný, silný, dojemný příběh. Steinbeck prostě umí. Jen se divím, že jsem na něj nenarazila ve větší míře již dříve. Rozhodně to napravím.

smejkalova.m
25.10.2014 3 z 5

Kniha mě nijak nezaujala.... očekávala jsem od ní víc

Deni_ss_e
22.10.2014 5 z 5

Knihu jsem četla kvůli povinné četbě. A jsem z ní nadšená. Byla to láska na první přečtení. Zařadila se mezi mé nejoblíbenější knihy. :)

colchicine
26.09.2014

Já vám nevím...četlo se to rychle, i když děj byl jednoduchý, nenudilo mě to, ale příšerně mi vadil jazyk, všechny postavy mi byly nesympatické a konec se mnou taky nijak nehnul.

Pawlisman
25.09.2014 5 z 5

Budou s kečupem? Budou? Hmm. Když já mám rád s tím červeným. :) Skvělá kniha, která graduje především v závěru, kde se stává silně psychologickým dílem a kdo chce vyzkoušet Stenibeckovo umění, určitě u této úzké knihy nesáhne vedle.

dennie3
22.09.2014 5 z 5

Smutný a krátký příběh, který mě donutil se zamyslet.

helenkan
20.09.2014 5 z 5

Smutný,dojemný příběh,na který rozhodně nezapomenete.

Esie
10.09.2014 4 z 5

Styl psaní mi sedl a kniha se mi strašně dobře četla. Už na začátku mi bylo jasné, že ten jejich sen o domku a králících se nesplní a slaboduchého Lennieho mi bylo hrozně líto. Konec mě dost zaskočil to jsem vůbec nečekala, ale aspoň Lennie zemřel se svou krásnou a jednoduchou představou

Modrina
02.09.2014 4 z 5

Měla ta povinná četba něco do sebe, po téhle knížce bych jinak asi nesáhla. A to by byla škoda.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

na to, že to byla kniha na seznamu povinné četby, bylo to velmi pěkné