Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

evik_svistik
07.04.2020 3 z 5

Vzhledem k tomu, že už nějaký ten thriller mám přečtený, k tomu hromady detektivek, tak bohužel nemůžu dát víc hvězdiček. Nějak se to celé nezáživně táhlo, zajímavější spád měl až konec, který to celé trochu zachraňuje. Přečíst se to dá, ale není to rozhodně TOP knížka, která by měla v knihovničce čestné místo.

Olga980
06.04.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky výzvě. Měla spád, zajímavý děj, moc dobre se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Zlatinka.Emilly
05.04.2020 4 z 5

Hezky se to četlo, ale mě už ty thrillery připadají na jedno brdo. Dlouhý táhlý děj, kde mnohdy nepochopím, jak se "nepolicajt" může propracovat k informacím, které nakonec vedou k vypátrání vraha. Odkrytí je pak naopak záležitostí jen pár posledních stránek. Ještě fajn, že jsou takovéto příběhy víceméně protknuty osobními vztahy, které dokáží čtenáře odreagovat od pátrání. Jen mi bylo divné, jak se Hix mohl dostat z tak hlídaného vězení. Celé roky nic a po návštěvě Nory to pro něj není žádný problém. Ale nakonec proč ne, čtenářům trocha adrenalinu neuškodí.

kika 13
25.03.2020 5 z 5

Super až do konce napínavé a děj měl spád.

boxas
17.03.2020 4 z 5

Do knihy jsem se pustila v rámci výzvy, protože autorka je Dánka, a musím říct, že jsem nelitovala. Kniha má spád, napětí, dějové zvraty i takovou tu správnou míru romantiky. Četla jsem sice mnohem lepší detektivky, ale to nic nemění na faktu, že Dívky z trajektu jsou dobré čtení.

koki.veru
15.03.2020 4 z 5

Vydařená knížka :-) pěkně se četla, ke konci dost napínavá. Líbilo se mi to a určitě se časem pustím i do druhého dílu.

Leona333
13.03.2020 5 z 5

Autorčina prvotina a opravdu vydařená. Novinářka Sandová mi je sympatická. Je neodbytná, paličatá a natolik zvědavá, aby mohla dělat tuto práci. Označení thriller si kniha zaslouží. Budu se těšit na nové knihy, díly od této autorky, do kterých bude Nora vtažena, aby neobjasněné případy pomohla vyřešit.

Magrata15
27.02.2020 5 z 5

Trošku jsem podcenila přípravu, měla jsem si ke čtení vzít blok a tužku - občas jsem si nebyla jistá jmény. Naštěstí autorka hned v následujícím odstavci souvislosti s osobami vysvětlila.
Ale až na tuhle drobnost musím uznat, že je to skvělá, strhující, napínavá a ke konci i trošku děsivá detektivka. Za mě supr!

pavlinka0250
18.02.2020 4 z 5

Příběh docela poklidně plyne, málem si myslíte, že se nic dít nebude a ono ejhle....
Postupně se pročtete do napínavého a celkem nervy drásajícího děje.
Na prvotinu velice zdařilé.
****

koolsavage
12.02.2020 4 z 5

Hodně poutavě napsáno, zajímavá zápletka. Opravdu napínavá kniha.

vikaa
08.02.2020 4 z 5

Kniha se mi zpočátku zdála rozvleklá a měla jsem trochu problém orientovat se v množství postav. S přibývajícími stránkami ale kniha dostala spád a nedovolila mi vykonávat žádnou jinou činnost, než číst. Hlavní hrdinka mi byla opravdu sympatická a už se těším na další napínavé chvilky strávené s inteligentní novinářkou Sandovou... A to přitom nemám ráda severskou literaturu!!!

LenkaGonn
07.02.2020 4 z 5

Dívky z trajektu už jsem jednou četla a věděla jsem, že se mi tato kniha líbila. I přesto jsem zapomněla jak to skončilo.
Pro mě moc hezká kniha. Odsýpá, má tam i osobní linku jako skoro u všech thrillerů, ale přesto to do sebe perfektně zapadá. Já jsem si čtení užila a těším se na další autorčiny knihy.

Luciasek31
03.02.2020 5 z 5

Velmi napínavé drama o novinářce, která se dostane k starému nevyřešenému případu. Je to jako puzzle, které do sebe postupně zapadá

Knihomol2108
26.01.2020 2 z 5

Knihu jsem četla loni. Dočetla, ale nenadchla mne. Myslím, že téma mělo větší potenciál. Nicméně nelituji a knihu bych přesto doporučila.

VeronikaSas1
08.01.2020 5 z 5

Kniha přečtena za 2 večery. Napinavý děj, místy mě tlouklo srdce strachem. Nečekaný závěr a rozuzlení.

marta8617
06.01.2020 5 z 5

Bezva napínavá knížka. Zajímavý příběh, velmi poutavě psáno, nemohla jsem se odtrhnout a místy jsem se fakt i bála.

veveronka
06.01.2020 4 z 5

Napinave a rozuzleni bylo hodne necekane.Teprve ke konci se dozvime jak to bylo a stoji to za to

Ewwe
22.12.2019 3 z 5

Knihu jsem četla před nějakým časem, ale po pár stránkách jsem ji zavřela. Po nějaké době jsem se ke knize vrátila a za odpoledne byla přečtená. Děj se sice strašně táhne, ale ke konci je zajímavý. V knize jsou chvilky, kdy mi z toho běhal mráz po zádech a při jedné části se mi i zvedal žaludek. Každopádně závěr je překvapivý, ale znovu číst nebudu.

jihej
15.12.2019 3 z 5

Místy se děj posouvá pomalejším tempem a lehce ztrácí spád, ale bavila mě. Závěr je zajímavý, překvapivý.

Janík511
13.12.2019 5 z 5

I přes nepříliš vysoké hodnocení má kniha spád, čte se dobře. Konec jsem četla s očekáváním, jak to celé dopadne a nechyběla i romantická tečka na závěr.