Hodný, zlý a soudce Ti

Existuje souvislost mezi vraždou válečného hrdiny rozřezaného na kusy, podezřelými aktivitami věhlasného kaligrafa, záhadným zmizením sbírky nefritů a nejasnostmi v manželství obchodníka s čajovými konvicemi? Zatímco v jeho podprefektuře padají hlavy, soudce Ti se snaží zjistit, co skrývá choť dovozce čajových konvic, překrásná paní Li. Jako by samotné vyšetřování těchto vražd nestačilo, mandarína každou noc povolává přízrak a vyžaduje způsobný pohřeb. S rozplétáním příze této navýsost čínsky důmyslné zápletky ctihodnému soudci Ti pomáhá jeho věrný pobočník Tao Kan, nenapravitelný kapsář neschopný opustit svědkův příbytek s prázdnými kapsami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470122/big_hodny-zly-a-soudce-ti-Shb-470122.jpg 3.56

Nové případy soudce Ti 21.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Garamond

Le bon, la brute et le juge Ti, 2015

Kniha Hodný, zlý a soudce Ti

kolacky
15.05.2021

No... podle mě se tady autor docela přiblížil originálu. Sice si nepodpustil obvyklé ironické narážky, ale jako vždycky se hodily k situaci. A bohužel - padouch mi byl docela sympatický.
Jinak ale, to jsme dopadli, přátelé literatury! "Literatura je lživé umění, spočívající v klamání lidí tím, že vypráví o událostech, které se nestaly."