Hodný, zlý a soudce Ti

Hodný, zlý a soudce Ti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470122/bmid_hodny-zly-a-soudce-ti-Shb-470122.jpg 4 8 8

Nové případy soudce Ti série

< 21. díl >

Existuje souvislost mezi vraždou válečného hrdiny rozřezaného na kusy, podezřelými aktivitami věhlasného kaligrafa, záhadným zmizením sbírky nefritů a nejasnostmi v manželství obchodníka s čajovými konvicemi? Zatímco v jeho podprefektuře padají hlavy, soudce Ti se snaží zjistit, co skrývá choť dovozce čajových konvic, překrásná paní Li. Jako by samotné vyšetřování těchto vražd nestačilo, mandarína každou noc povolává přízrak a vyžaduje způsobný pohřeb. S rozplétáním příze této navýsost čínsky důmyslné zápletky ctihodnému soudci Ti pomáhá jeho věrný pobočník Tao Kan, nenapravitelný kapsář neschopný opustit svědkův příbytek s prázdnými kapsami.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Garamond
Originální název:

Le bon, la brute et le juge Ti , 2015


více info...

Přidat komentář

Dandulka
28.03.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha z této série po strašně dlouhé době. Moc se mi líbila a už teď se těším na další.

kolacky
15.05.2021 4 z 5

No... podle mě se tady autor docela přiblížil originálu. Sice si nepodpustil obvyklé ironické narážky, ale jako vždycky se hodily k situaci. A bohužel - padouch mi byl docela sympatický.
Jinak ale, to jsme dopadli, přátelé literatury! "Literatura je lživé umění, spočívající v klamání lidí tím, že vypráví o událostech, které se nestaly."