Northangerské opatství

Northangerské opatství
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462689/bmid_northangerske-opatstvi-WVT-462689.png 4 1156 1156

První román Jane Austenové vypráví o sedmnáctileté dívce Catharine Morlandové, která je v lázeňském městečku Bath poprvé uvedena do společnosti. Na plese se seznámí s okouzlujícím panem Tilneym. Avšak mladá dívka si mezi plesy, procházkami a společenským událostmi najde čas na čtení gotických hororových románů, které ji hluboce ovlivní. A tak když se jako host dostane do tajemného starého domu, promítá si do něj všechny děsivé příběhy z knih, které četla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , CooBoo

Northanger Abbey , 1818

Es.
25.07.2011 5 z 5

J. Austenová napsala další báječnou knihu, která stojí za přečtení ;-)

Peťanka
30.05.2011 5 z 5

Ano, další skvělá knížka Jane Austenové, jen co je pravda :) Líbila se mi představivost mladé hrdinky a konec byl opravdu skvostný. Happyendy sice moc nemusím, ale v případě příběhů Austenové je ráda uvítám.

Darsa
22.11.2010 5 z 5

Další z báječných knih Jane Austenové. Na rozdíl od Mansfieldského panství či Rozumu a citú má spád a konec vezme za srdce.

Hadzi Halef Oma
30.11.-0001 5 z 5

Toto je taky velmi hezka knizka, cetla jsem ji po nemala dnich po precteni Pychy a Predsudku! Doporucuji!