Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Nonstop knihkupectví pana Penumbry https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166119/bmid_nonstop-knihkupectvi-166119.jpg 4 456 123

Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore , 2012

dalia1769
28.01.2014 4 z 5

Netradiční příběh a zároveň hezká pocta knihám a knihkupeckému řemeslu.
Místy až trochu moc nadšená reklama na Google, ale dá se to odpustit, protože nakonec vlastně nad technikou vítězí lidský důvtip. Jen malá připomínka k překladu: sloveso "lozit" je příšerné, pochází snad překladatel z nějaké obzvlášť zapadlé nářeční oblasti?

Ranuncul
26.01.2014 4 z 5

Knížka,která mě velice příjemně překvapila.Perfektní myšlenka a dobře napsané.Doporučuji!

kusma
12.01.2014 4 z 5

Čtivá, pohodová knížka s příjemným a vtipným vypravěčem a báječným panem Penumbrou.
Je to hezké pomyšlení, že i v dnešní době moderních technologií existují takové ty tajemné, zaprášené záhady. Mimochodem - hezká reklama na Google, už nebudu používat jiný vyhledávač :)

Hella
09.01.2014 3 z 5

Ale jóóó, šlo to :-) . Taková oddychovka, která je velmi čtivě napsaná. Jen mi trochu dělalo potíže uvěřit v onu sektu...

Firefox4
07.01.2014 4 z 5

"Právě v tom okamžiku jsem zahlédl kyvadlo." Tahle věta se mi vybavila, když jsem začala číst Nonstop knihkupectví pana Penumbry, úvodní věta z Foucaultova kyvadla od Umberta Eca, jedné z mých nejmilovanějších knih vůbec.
Pro pořádek musím poznamenat, že jsem klasický uživatel počítačů – umím skvělé power pointové prezentace a úžasně propojené excelovské tabulky, ale stále zarputile místo kouzelných kombinací kláves používám raději pravé tlačítko myši a pokud instalace čehokoliv na počítači vyžaduje větší námahu, než odklikat další-další-dokončit, stává se ze mne vděčný zákazník místní počítačové firmy. To snad vysvětluje, proč mě v době, kdy snad svět ještě existoval bez mobilních telefonů a ten počítačový ovládala T602, tolik okouzlil Abulafi a jeho propojení s tajemným světem templářů.
A mě baví knížky, které mě baví. Nonstop…. je hned po první stránce úplně jiná než ta Ecova, ale bavila mě taky… najednou už nejste závislí na jednom počítači, ale pracuje jich pro vás celá armáda, všichni hakeři co znáte (vlastně neznáte) a ještě navíc sám velký Google… Není tak sofistikovaná, nevyžadujete po vás bohaté historické znalosti, ale přesně odráží obraz dnešní doby. A pro lidi jako já od autora jedno nešifrované poselství z knihy: Pokud to na vás udělalo dojem, je vám určitě přes třicet.

Gaara1
26.12.2013 5 z 5

Knihkupectví, kde se tajemství dá krájet snad i nožem a kam si prapodivné lidé chodí vypůjčovat ještě prapodivnější knihy. Opravdu úžasná kniha s dějem, který na našem trhu chyběl. 100%

bondula
23.12.2013 3 z 5

Príbeh postavený na kontraste starej, tradičnej a modernej Ameriky. Zázračný svet invenčných a motivovaných mladých Američanov, idúcich po pracovných úspechoch, svet zvláštnych gúglákov v kontakte s ľuďmi žijúcimi svoje skromné životy a hľadajúcimi osobný rozvoj.
Kniha sa čítala dobre, no chýbalo mi tam akési napätie, ktoré by som pri odhaľovaní starých tajomstiev očakával. Postavy sa niekedy chovali nelogicky, trochu umelo, ale z dôvodu plynulosti a postupného odhaľovania deja sa to dalo pochopiť. A záver - veľké odhalenie v štýle Hercula Poirota, mi tiež prišiel trochu umelý.

OcniBulva
20.12.2013 5 z 5

Velmi povedená kniha. Při čtení děj plyne před očima jako byste sledovali film v kině. Hlavní hrdina je vtipný a jeho občasné hlášky vyvolají úsměv. Nejvíce jsem si ale oblíbil pana Penumbru. Moderního laskavého staříka, který mladší přátele zásadně oslovuje chlapče a děvenko.

magnolia
14.12.2013 4 z 5

Pěkný příběh, vyprávěný hrdinou, kterého si hned oblíbíte. Pravda, několikrát jsem úplně nerozuměla pojmům z oblasti moderních technologií, ale s tím jsem byla předem smířená. Zato, když došlo na knihy a lidi, paráda. Celkovým poselstvím a nebo spíš hlavním hrdinou, mi kniha trochu připoměla Posla od Zusaka, dlouho jsem hledala něco podobného. Příjemný zážitek - pro matku (40+) i pro syna(20), ten mě tentokrát ve čtení předběhl (nadšený!), takže dvojitá radost:)

bbara155
09.12.2013 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila a možná proto jsem byla dost zklamaná. Vágní příběh s několika hluchými místy, ani moc vtipná ani moc napínavá, tajemství nic moc. Měla jsem pocit, že jako povídka to určitě bylo o hodně lepší, než to roztáhnout na celou knihu.

Pihtipudas
03.12.2013 4 z 5

Nonstop knihkupectví pana Penumbry je román, ve kterém si najde to své snad úplně každý.
Je psaný živým současným jazykem, ale zároveň v pasážích o starých knihách a tajném spolku nepůsobí rušivě - jakoby autor dokázal vše propojit bez jakýchkoli problémů.
Ostatně propojit nepropojitelné mu jde velmi dobře - jak jinak vysvětlit román o starých knihách, počátcích typografie a nejmodernějších systémech Googlu? Nejsem žádný odborník na moderní technologie a možnosti Googlu, ale mi vše vyznělo opravdově a uvěřitelně.
A zmínky ze "starého" světa pět 500 lety, kdy Aldus Manutius vydával své knihy, to je parádička pro všechny milovníky literatury, typografie a skvělé oprášení znalostí z dob studií - kdo by to byl čekal, že si na staré dobré "aldinky" vzpomene při četbě románu, který napsat mladý Američan, co se živil na Twitteru?
K tomu všemu je úžasná postava pana Penumbry (není to hlavní hrdina, kdo vás nejvíc upoutá, ten je jen jakýmsi vypravěčem a hledačem pravdy, který se do víru událostí dostal tak nějak náhodou a zalíbilo se mu v něm). Pan Penumbra je postava velice sympatická, milá, odhodlaná, ale zároveň jaksi zranitelná a nenápadná. A taky trošku nepropracovaná (jako vlastně všechny postavy). Každopádně autor to snad napraví v nové knize, která vychází v USA a v níž se bude věnovat právě postavě Ajaxe Penumbry v době předtím, než se událo to, co se událo v Nonstop knihkupectví.
Knihu rozhodně doporučuji a moc ráda bych se dočkala i jejího zfilmování - nemohla jsem si pomoct, ale během čtení jsem prostě všechno viděla tak živě a filmově (přestože bych román neoznačila za "filmově napsaný"). Tak třeba se dočkám. Nebo alespoň toho pana Penumbry v nové knize. V češtině.

HanaBambi
02.12.2013 5 z 5

Správná kniha přesně v tu správnou chvíli.

Renegát
01.12.2013 3 z 5

Je to takové kratochvílné čtení. Knihu jsem přečetl během dlouhého letu na druhý konec světa a přesně na to se i hodí, víc nelze očekávat. Výhrady mám i k překladu - sloveso "lozit" ve smyslu "lézt" by se snad ve spisovné češtině nemělo objevit... Ale jak jsem napsal, je to čtení na ukrácení času tehdy, kdy je těžké se soustředit na vážná témata.

Safienka
24.11.2013 4 z 5

Do knihy jsem šla na základě doporučení. Přečetla jsem si recenzi, která mě tak uchvátila a namotivovala, že jsem ji prostě musela mít. Rovnou jsem si ji koupila a teď přemýšlím o tom, jestli jsem udělala dobře a nebo ne. Ale jo! Jsem ráda, že ji mám v knihovně. Možná mé rozpolcení bylo tím, že jsem na ní neměla tolik času a nebo prostě jen mě tolik nenadchla, jako bylo psáno v zmíněné recenzi. Ale...pěkný příběh! Autor to prý psal zprvu jako povídku, která byla předělána na celou knihu. Ze začátku jsem se celkem rychle začetla, ale pak to mělo takové hluché místo, kdy jsem se ke knize nijak ani nehrnula. Ale ke konci to bylo zase fajn - dokonce i napínavé a hodně čtivé. Celkově tedy nehodnotím knihu 100%, ale přiznávám jí body i za to, že je děj zakomponován do knihkupectví :o) Docela bych ho chtěla vidět v realitě a tu jejich sebranku pod zemí též :-)

Majdule
20.11.2013 5 z 5

Tahle kniha nenaplnila moje očekávání a přesto nebyla zklamáním. Právě naopak, bylo to čtivé, svěží, zábavné. Dokonce bych řekla, že to bylo jiné a proto originální a osvěžující. Velmi sympatický byl hlavní hrdina, jehož hlavní dovedností je přitáhnout a přesvědčit jiné talenty. Výrazné jsou i vedlejší postavy, je snadné si je oblíbit. A poutavé je i poselství za příběhem. Střet digitálního světa se světem knih, jejich průnik a nenápadné vítězství knih, protože vítězí lidský duch a důvtip, je uklidňující a přitom není vůči digitálnímu světu posměšné. "Kdosi rychle kráčí temnou opuštěnou ulicí. Svižné kroky a hluboké nádechy, úžas a touha. Zvonek nade dveřmi a jeho cinkání. Prodavač a žebřík a teplé zlatavé světlo a potom: správní kniha přesně v tu správnou chvíli."

BooksLucyKing
09.11.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Úžasná konfrontace dnešní moderní technologie a věcích minulých. Bylo to napínavé, zajímavé a hlavně hrozně zábavné.

maaca
03.11.2013 4 z 5

Originální a čtivé. Bohužel, pokud člověk ví jak technologie popsané v knize fungují, najde v ní příliš mnoho "nepřesností"

MiaVanAcid
02.11.2013 3 z 5

Originální a zajímavé .

Heyhey
30.10.2013 5 z 5

Dávám deset hvězd. Perfektní čtení. Milé, napínavé ( bez krve), čtivé. Nezdělitelný zážitek, takže doporučuji!!!

jasmína
20.10.2013 3 z 5

Zajímavý styl vyprávění, napětí, tajemno, ale zjistila jsem, že já přece jen prahnu po realističtějších knihách..

prvotina americká literatura knihkupectví Silicon Valley

Robin Sloan