Nokturno pro dvě sekery

Nokturno pro dvě sekery https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70994/bmid_nokturno-pro-dve-sekery-OCS-70994.JPG 3 10 4

Kniha obsahuje tři povídky, inspirované činností SNB na Slovensku. Pouť za Ofélií,Nokturno pro dvě sekery a Svítání nad vodami.

Kakho-Oto
15.06.2020 4 z 5

První dvě povídky jsou na lepší tři hvězdičky, ovšem třetí povídka (Svítání nad vodami) věnovaná dramatické kapitole z doby budování Oravské přehrady se mi dost líbila (silně čtyři hvězdičky), takže celkově hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami (objektivně 3,5 hvězdičky). První povídka s názvem Pouť za Ofélií o akci proti banderovcům na Slovensku v roce 1947 měla rozhodně větší potenciál, druhá povídka (titulní) pojednává o jakémsi zvláštním duelu mezi příslušníkem Státní bezpečnosti a účastníkem protikomunistického odboje. Celkem překvapivě je titulní povídka velmi krátká (20 stran), zatímco další dvě mají 80-90 stran.

jprst
23.05.2020 2 z 5

Občas v místní vesnické knihovně prohrábnu skříň s vyřazenými knihami, abych si připomněl, co jsme v dobách minulých četli. A tato je jedna z těch nepovedených, na kterou autor asi příliš pyšný nebyl.

Stanča
28.12.2014 2 z 5

Nic moc.

Pavelpi
22.04.2013 3 z 5

Podle mého se jedná o průměrnou knihu.Od Jiřího Procházky jsem zvyklý na gradaci a to se týká i série Majora Zemana.Řekl bych,že se tato kniha moc nepovedla.