Nokturno pro dvě sekery

Kniha obsahuje tři povídky, inspirované činností SNB na Slovensku. Pouť za Ofélií,Nokturno pro dvě sekery a Svítání nad vodami.

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70994/nokturno-pro-dve-sekery-OCS-70994.JPG 2.99
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Nokturno pro dvě sekery

Kakho-Oto
15.06.2020

První dvě povídky jsou na lepší tři hvězdičky, ovšem třetí povídka (Svítání nad vodami) věnovaná dramatické kapitole z doby budování Oravské přehrady se mi dost líbila (silně čtyři hvězdičky), takže celkově hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami (objektivně 3,5 hvězdičky). První povídka s názvem Pouť za Ofélií o akci proti banderovcům na Slovensku v roce 1947 měla rozhodně větší potenciál, druhá povídka (titulní) pojednává o jakémsi zvláštním duelu mezi příslušníkem Státní bezpečnosti a účastníkem protikomunistického odboje. Celkem překvapivě je titulní povídka velmi krátká (20 stran), zatímco další dvě mají 80-90 stran.

jprst
23.05.2020

Občas v místní vesnické knihovně prohrábnu skříň s vyřazenými knihami, abych si připomněl, co jsme v dobách minulých četli. A tato je jedna z těch nepovedených, na kterou autor asi příliš pyšný nebyl.

Stanča
28.12.2014

Nic moc.

Pavelpi
22.04.2013

Podle mého se jedná o průměrnou knihu.Od Jiřího Procházky jsem zvyklý na gradaci a to se týká i série Majora Zemana.Řekl bych,že se tato kniha moc nepovedla.