Nocte

Nocte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266729/bmid_nocte-hYN-266729.jpg 4 544 147

Nocte série

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.... celý text

Davina
23.07.2016 5 z 5

Sakra!! Boží... Ach, ta zápletka - No prostě bože můj - bylo to super. Asi nejvíc zamotaná kniha ever ! Super čtení a ten Dare... Určitě palec nahoru a 100% doporučuji !! Autorka má ode mě velkou pochvalu.

telileov
20.07.2016 2 z 5

Víte, ona by to byla skvělá knížka. Jenže už v Předmluvě učinila autorka zásadní chybu. Přechválila se. Namluvila nám, že příběh je šíleně temný a zvrácený, že nám vytře zrak a bůhvíco všechno. Tak jsem se natěšila na něco temného a zvráceného, neboť to já ráda, a... nic. Prostě taková YA, kterou bych zbožňovala a označila ji za skvělou, kdyby si nehrála na nic jiného, či spíš kdyby se s ní autorka nesnažila dělat nic víc, než čím je.

LucyT
15.07.2016 5 z 5

Anotace strašně divná. Nikdy bych si jí nekoupila podle anotace :) Toto je první kniha, která mě zaujala svým obalem :) A taky na ní byla sleva, ale to je jiná kapitola :D
Calla je strašne zajímavá holka, i když se někdy chovala jak nějaká duševně nemocná holka.
Dare, můj bože. Aa.. jestli je tak pěkný kluk, kterého jsem si představovala a někde ve světe existuje, je můj :3 Finn je jedna kapitola sama pro sebe. Kdo to četl tak víte co se stalo :)
Rozhodně jí můžu doporučit všem :)
Jsem zvědavá na další díl :)

adela3429
04.07.2016 4 z 5

Nedávno jsem četla knihu s podobným námětem, takže pro mě "ono velké tajemství" nebylo nijak překvapivé, protože mě to při čtení napadlo. Ale i tak se podle mě jedná o kvalitní čtení :)
Akorát vůbec nechápu, jak to, že se jedná o trilogii. Co chce autorka jako v dalších dvou dílech řešit? No, jsem zvědavá.

Kllara
14.06.2016 2 z 5

Kniha má skvělou myšlenku, ale bohužel, špatného autora. Po celé 3/4 knihy se téměř nic neděje, vše se jen točí okolo nechutně dokonalého Dareho a okolo lítosti vůči matce a Finnovi. A opravdu, celou tuhle knihu u mě nezachránil ani překvapivý konec, na který kniha od začátku sází. Sice ji vylepšil - za něj jedna hvězda navrch - ale rozhodně nezachránil, té nudy na mě bylo prostě až moc. Neříkám, že kniha má být akční, ale měla by být alespoň poutavá, nebo něčím zajímavá. Což Nocte prostě není.

ThrisaManx
09.06.2016 1 z 5

Nocte je takové to jednorázové čtení. Poprvé vám to vezme dech, podruhé už není důvod to číst. Celý příběh slabý průměr, konec to zachránil. Ani jednu postavu jsem si nedokázala oblíbit, naopak Calla mi přišla spíše protivná a z Dareovy dokonalosti mi bylo zle.
Kniha poputuje dál, vracet se k ní už nebudu, ale za přečtení stojí.

Zuza3336
06.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha od začátku do konce, těším se na další díl.

Áňa 998
06.06.2016 5 z 5

Tak Nocte mě naprosto dostalo... Určitě doporučuji přečíst! :)

Mirime13
05.06.2016 5 z 5

Serva me, servabo te. Zachraň mě a já zachráním tebe.
Nocte je knížka, která vás dostane už od prvních stránek, už po první větě budete svírat desky tak, že vám zbělají kloubu, už po první kapitole budete jen koukat na stránky s otevřenou pusou.
A na konci? Na konci vás knížka dostane tak, jak žádná jiná.

AjinQa
03.06.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem nemohla odložit! Byla jsem do příběhu ponořená už od prvních pár kapitol a teď už se nemůžu dočkat na další knihu. Pokud si chcete přečíst něco unikátního, strhujícího a tajemného a zároveň romantického a sexy, je to právě tato kniha.
Autorka tuto knihu napsala opravdu báječně. Postavy mi připadaly opravdu živé, Calla byla příjemná hlavní hrdinka a Dare. Dare byl prostě úžasný. Ihned jsem se do něho "zamilovala".
A ten konec. Nechci nic spoilovat a tak jen řeknu, že jsem dočítala knihu s otevřenou pusou v úžasu. Trochu jsem to očekávala, ale i tak...
Na závěr bych chtěla dodat, že se nemůžu dočkat až vyjde druhá kniha (Verum). Velmi knihu doporučuji.
Ještě dodám "citát" z Finnova deníku.
"By night, I am free.
No one hears my monster but me.
My freedom is fragile, though,
Because every morning
The night is broken
by the sun
It's a good way to die"

ElisR1
02.06.2016 5 z 5

Nocte bylo opravdu příjemným překvapením. Nečekala jsem, že se mi bude tolik líbit... Ale je to tajemné a hodně čtivé, takže se knize nedá odolat.

kacka29
30.05.2016 5 z 5

Mám hrozně ráda, když je nějaký příběh založen na vztahu dvou sourozenců. A tohle byl hodně silný příběh. Fascinoval mě ten vztah mezi Callou a Finnem. Také bych chtěla mít bratra a tolik ho milovat. A ten nečekaný konec mě naprosto šokoval... Serva me, serva te. Zachraň mě a já zachráním tebe...

DariDerek
30.05.2016 5 z 5

Já nemůžu jinak než plný počet. I když jsem už dříve četla příběh na podobný způsob, tohle jsem opravdu nečekala a příjemně mě kniha překvapila.
Bavilo mě to a pokud si chcete přečíst více z mého názoru, tak recenze je v záložkách. :)

Barbra06
20.05.2016 4 z 5

Přiznám se, že něco podobného jsem četla poprvé. Rozhodně musím uznat, že autorčin záměr skrýt Finnovo tajemství až skoro do poslední stránky, se podařil geniálně. Během čtení mě tahle myšlenka nenapadla ani jednou a to jsem měla různé teorie. Psychologicky určitě moc zajímavě pojatý příběh. Spíš mě pak překvapil Dare, kolem kterého je tedy i po konci mnoho otazníků a nutí mě to do dalšího dílu.

chanahd
14.05.2016 1 z 5

Tak nadšení se nekoná. Spoustu nudných pasáží. Latinské věci se mi v tom zdají naprosto zbytečné. Kdyby to k něčemu bylo. Ale zde se stále opakují nějaké 3 latinské citáty jako kostky jsou vrženy a podobně. A závěr? Vzhledem k tomu, že jsem četla jen v posledním roce nejméně 2 knihy, které jsou tomu podobné jako vejce vejci, tak ani překvapení se nekonalo, bohužel.

happybook
14.05.2016 5 z 5

od začátku do konce se mi kniha velmi líbila.Pěkné bylo doplňování knihy z pohledu Finna a Cally. Hodně se mi líbil milostní troujúhelnik. Ovšem co mě nejvíce dostalo by ten konec! Takové zakončení jsem vážně nečekala těchto posledních pár kapitol jsem probrečela i s otevřenou pusou.naprostý šok.
strašně moc se těším na pokračování s Call a Dareem !!!

LenysekC
13.05.2016 3 z 5

Tak nějak jsem to čekala. A prvních 150 stran bylo fakt strašných! Neodložila jsem to jen proto, že druhou alternativou byla práce. V pátek. 13. Odpoledne.
Ale nejsem cílová skupina (i když jiné YA knihy mě bavily i tak) a pak se to zlepšilo, a vzhledem k tomu, že kniha vykresluje poměrně dobře jaká zákoutí skrývá naše mysl, a to i bez našeho vědomí, je fajn, že se líbí a je o ni zájem. Třeba nakopne k jinému úhlu pohledu.

Jakahol
09.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Pořád nemůžu uvěřit tomu, co se vlastně na konci stalo! Příběh mě chytl a nepustil až do KONCE. Hlavně okamžitě potřebuju další díl! Takhle nás napínat!!!!!! (moje komentáře bývají obvykle delší, ale tady prostě nemám slov :) )

ledaver
03.04.2016 5 z 5

Kniha naprosto úžasná. A ten konec... Jinak příběh hezky plynulý, který se čte velmi rychle. Až na konec zaklapnete knihu, tak vám to všechno dojde a zůstanete s otevřenou pusou... Nic podobného jsem dosud nečetla a jsem poměrně dost zvědavá, jak se autorka s dalším dílem popere a hlavně co bude obsahovat, protože mi to přišlo jako něco uzavřeného. Ode mě určitě velké doporučení.

DominikaFuch
26.03.2016 5 z 5

Páni...neubránila jsem se slzám. Konec vás naprosto dostane!