Noc trifidů

Noc trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206653/bmid_noc-trifidu-TBS-206653.jpg 4 670 670

Trifidi série

< 2. díl

Kniha volně navazuje na známé literární dílo Johna Wyndhama Den trifidů. Je psána v ich-formě, vypravěčem je David Masen, syn Williama Masena. Dílo vyhrálo v roce 2002 Cenu Augusta Derletha. Z anglického originálu „The Night of the Triffids“ vydaného nakladatelstvím Hodder & Stoughton (A division of Hodder Headline) 2001 přeložil Petr Kotrle. Obálku namaloval Chris Moore, grafickou úpravu provedlo Vertigo a.s. 1. vydání Pozn.: ISBN je uvedené podle impresu. V tiráži je neplatný kód 80-85911-32-0.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

The Night of the Triffids , 2001

maximus13
30.04.2019 1 z 5

Kniha Noc trifidů je velmi, velmi slabým čtením proti fantastickému originálu (Den trifidů J. Wyndhama). Je to béčková kvalit, kterou již naznačuje velice nesympatický obal knihy. Nevím zda chtěl autor pouze parazitovat na úspěchu originálu, ale kniha vyznívá do prázdna. Budete mít co dělat, aby jste ji dočetli do konce. Pokud si ji náhodně vybere čtenář, který není vysloveně fanoušek tohoto žánru, bude zcela jistě utvrzen v názoru, že takový typ knihy již nikdy číst nebude. Kniha neobsahuj nic převratného, děj vás nenutí k otočení dalšího listu. Jste nakonec pouze rádi, že jste dočetli milou, nemastnou, neslanou knihu.

Pavelpi
18.04.2019 5 z 5

Jako samostatná kniha je to výborné.Jako návaznost na Den Trifidů už je to slabší.

Pawel973
14.03.2019 4 z 5

Sice ne tak dobrá jako den trifidů ale i tak velmi čtivá knížka

MM1979
25.01.2019 1 z 5

Tak oproti originálu slabota. Ještě s otevřeným koncem pro případné další neoficiální pokračování. Jiná kniha od jiného autora - co na to říct... Je to bezpochyb horší :-(!

denniys
23.12.2018 4 z 5

Nuže,líbí se mi,že tato kniha je očividná pocta panu Wyndhamovi,otázka je,zda by se mu zamlouvala..nebýt dokonalého prvního dílu,asi bych byla nadšená,takto nemohu být..je napínavá,poměrně propracovaná,dobře se čte,sice má hluchá místa a pár nelogičností..no budiž..na slabé čtyři hvězdičky to u mě stačilo..

Enviromentalist
18.11.2018 3 z 5

Celkem fajn počtení, samozřejmě s knihou Den trifidů se to nedá srovnávat, ale myslím, že si s tím autor docela poradil. Avšak za tu obálku bych zabíjel.

Tedíkpikolík
16.10.2018 4 z 5

Ne tak příjemné čtení jako tomu bylo u Dne Trifidů, v druhé třetině knihy už jsem dokonce přemýšlel, že knihu nenávratně odložím. Přesto jsem se dostal až na konec samotný a v souhrnu tedy nelituji. Slušné pokračování bezkonkurenčního prvního dílu.

Govrid
02.08.2018 4 z 5

Pokračování vskutku dobré, ale pár much to mělo. V zasadě moc o trifidy nešlo, ale i tak..., konec ušel i když se z něho mohlo dostat víc.

Janadvorackova
22.07.2018 5 z 5

Jako celek je to velmi zdařilé pokračování geniální jedničky, nicméně odpovědi na některé otázky chybí, což je škoda. "Tma" na začátku se dala bezvadně využít. Někde v příběhu se totiž zmiňuje zajímavá věc: "že v prípadě úbytku světla trifidi buď pochcípají, nebo se začnou shánět po krmení." A co se stalo? Odpovězte si sami.

Poslouchala jsem audio a ze začátku byla dosti rozpačitá, protože se zdálo, že mi nesedne styl. Byl poněkud jednoduše vyprávěcí a zhruba první tři, čtyři stopy, mě moc nebavily. Nedokázala jsem se do toho zažrat.
Jakmile ale hrdina nouzově přistál na divném trifidím ostrově, začalo to mít prima atmosféru a také to docela slušně odsýpalo. Jednotliví hrdinové byli spíše kladní, pořád jsem čekala na nějakou konfrontaci s kytkami :), nějakou vostrou, myslím :).

V průběhu poslechu jsem si udělala zeleninový salát s trochou nějakého toho lupení a dostala se až ke konci. Ten sice neurazil, ale částečně moc nepotěšil.

Někdo tu psal, že zatímco první díl by se dal přečíst znovu, tenhle druhou šanci nedostane. Cítím to stejně. Zároveň by se mi líbilo pokračování. Svět takhle změněný, by si ho zasloužil :).
A teď jdu zalít kytky, aby neremcaly...

Audioknihu načetl Radek Valenta. Dobře, řekla bych.

alfons9315
13.05.2018 5 z 5

Pokračování klasického příběhu plného masožravých rostlin a jedné záhadné komety se začíná odehrávat 30 let po "Znovuzrozená lidstva" jak katastrově s kometou říká jedna z postav knihy. příběh pokračuje na ostrově kam se dostali hlavní hrdina dostal na konci Dne trifidů. Knížka je opět plná zvratů a překvapivých vlastností trifidů. znovu se shledáváme s jednou kdysi známou ale nyní dobře zamaskovanou postavou a opět to nebude takové jak se na první pohled může zdát. Knížka má skvělý děj a i postavy, dokonce nechybí ani dokonale otevřený závěr, který jsme mohli najít i v původní knize. Doporučuji přečíst, pokud se vám líbil Den trifidů.

Pazúzu96
02.05.2018 3 z 5

Nevím, "pokračování" od jiného autora už se mi tolik nelíbilo. I ti trifidi už byli takoví... "překombinovaní". Jako by autor chtěl za každou cenu trifidy posunout na další level.
Ano, samozřejmě, že i Noc trifidů se četla dobře, ale s prvním dílem od Wyndhama se to nedá srovnávat.

aginecka
26.04.2018 4 z 5

Velmi povedené pokračování. Svébytný a hlavně uvěřitelný příběh vyrůstající z Wyndhamových základů. Jediné, co bych možná lehce vytkla, je dost nahuštěného děje. V „jedničce“ se toho stalo míň, ale o to to bylo působivější.

gabice4
13.03.2018 4 z 5

Určitě se to dalo číst, ale předchozí díl byl lepší........ pořád jsem čekala, že se dozvím, co se dělo na ostrově Wight, jak se vypořádali s tmou, nedočkala jsem se.......

Thromulus
28.02.2018 5 z 5

Kniha byla napínavá, moc jsem si ji užil.

RyonMathrin
25.02.2018 5 z 5

V průběhu poslechu této audioknihy jsem se divil, že to vytvořil jiný autor než Wyndham. Styl je tak podobný, dokazuje, jak moc se pokračování povedlo. Plné nečekaných zvratů, konec brilantní.
Všem doporučuji.

jaroiva
15.02.2018 5 z 5

Moc pěkně se podařilo navázat na neopakovatelnou "první část". Autor tento nelehký úkol zvládl bravurně. Trochu mi vadilo, že je to teď v Americe, jako by prostě všechno důležité muselo projít přes USA. Ovšem děj má podobný spád i "drive",přečetla jsem zase jedním dechem.

MadMan
30.01.2018 4 z 5

Velmi milé překvapení, které předčilo mé pesimistické očekávání z pokračování skvělé knihy.
"Dvojka" přináší podobný průběh jako první díl, podobný vypravěčský styl, spád, barvité postavy a skvělý příběh.
Hned na začátku přišla rána, něco úplně jiného, než jsem od pokračování očekával. Tleskám, že se autorovi podařil totální zvrat hned na startu. Podobně jako na začátku jedničky mě to vtáhlo do děje a už nepustilo. Skvělá jízda!

Aveli
29.01.2018 4 z 5

Bála jsem se že kniha nebude zajímavá, vzhledem k jinému autorovi. Ale děj mě moc bavil a závěr překvapil, místy mi chybělo více trifidů, ale jinak super.

lyriq
16.01.2018 4 z 5

Váhal jsem, Den trifidů je čistá genialita. Nejraději bych dal 3 a půl, autor měl nelehký úkol a tři je málo, protože výsledek je napínavý a čtivý. Ano, je to mnohem akčnější, ale zůstala depresivní a tíživá atmosféra, která byla velkým plusem první knihy. A pokud vás zajímá, jak se svět pod nadvládou trifidů dál vyvíjel, nebudete zklamaní.

Každopádně, v závěru autor vytvořil vrátka k třetímu dílu, který dosud nenapsal a dost mě tím nasral.

gingilla
15.01.2018 4 z 5

Kvalitativne sa nechyta na "prvy diel", pouzilo sa viac akcnych scen na ukor filozofie, ale stale este dobra knizka.