Noc trifidů přehled

Noc trifidů
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206653/bmid_noc-trifidu-TBS-206653.jpg 4 673 673

Trifidi série

< 2. díl

Kniha volně navazuje na známé literární dílo Johna Wyndhama Den trifidů. Je psána v ich-formě, vypravěčem je David Masen, syn Williama Masena. Dílo vyhrálo v roce 2002 Cenu Augusta Derletha. Z anglického originálu „The Night of the Triffids“ vydaného nakladatelstvím Hodder & Stoughton (A division of Hodder Headline) 2001 přeložil Petr Kotrle. Obálku namaloval Chris Moore, grafickou úpravu provedlo Vertigo a.s. 1. vydání Pozn.: ISBN je uvedené podle impresu. V tiráži je neplatný kód 80-85911-32-0.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

The Night of the Triffids , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noc trifidů. Přihlašte se a napište ho.

dasa6360
19.05.2024 4 z 5

Volné pokračování úspěšného románu Den trifidů. Hlavní hrdinové se ocitají v nových nebezpečích, když se musí vypořádat s hordami vražedných rostlin trifidů, které se vrátily silnější a hladovější než kdy předtím.

Dobře, není to Wyndham, ale i Clark je poměrně dobrý vypravěč, který dokáže udržet tempo a napětí příběhu. Za mě palec nahoru a jasné 4 hvězdy, ta pátá je pro originál. :)

PinkBunny
11.01.2024 4 z 5

Slyšeno jako audiokniha.
Velmi poutavá a velmi podobně dobrá jako kniha první, přestože je od jiného autora. Dopručuji

jirijanovotny
08.01.2024 4 z 5

Potěšila mě možnost opět zavítat do světa, který ovládly chodící kytky.
Není to stejný skvost, jako dílo na které navazuje, ale je to poměrně dobré.

Pravda, trifidi tady hráli spíše vedlejší roli a hlavní nepřítel člověka byl, jako vždy, člověk. I tak jsem rád, že něco takového existuje a pokud by byl třetí díl, tak po něm taky ochotně sáhnu. Jen jaký by měl mít název? Den a Noc už je zabraná, co třeba Týden trifidů?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noc trifidů v seznamech

v Právě čtených6x