Noc nad oceánem

Noc nad oceánem https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7094/mid_noc-nad-oceanem-JZa-7094.jpg 4 65 16

První civilní lety mezi USA a Evropou zahájila společnost Pan American v létě 1939. Linka však vydržela jen několik týdnů. Když Hitler obsadil Polsko, byla zrušena. Tento román vypráví o smyšleném posledním letu, který se uskutečnil několik týdnů po vyhlášení války. Let, cestující i posádka jsou výplodem fantasie, ale letoun samotný je skutečný...... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Naše vojsko

Night Over Water , 1991

princesse
30.08.2023 5 z 5

Skvělé počtení! První kniha od Kena Folletta a určitě ne poslední. Četlo se to parádně, plynule a děj a propletence perfektní. O letounech jsem neměla tušení, takže jsem i o něco chytřejší. Jdu se mrknout po další knize tohoto spisovatele a Noc nad oceánem určitě doporučuji, nudit se rozhodně nikdo nebude.

jana277
06.03.2023 5 z 5

Rôzne postavy, rôzne charaktery, rôzne osudy, rôzne prepletenie. Kniha sa mi čítala veľmi dobre, stále som nevedela, čo sa z toho vykľuje. Sladký záver pobavil.

Magie233
02.03.2023 5 z 5

Follett patří mé oblíbené autory a Pilíře země považuji za jednu z nejlepších knih. Měla jsem trochu obavy z tohoto díla, kvůli nižšímu hodnocení a tématu, ovšem hned při prvních větách románu mi bylo jasné, že je to stále ten skvělý Follett, jehož literární jazyk je mistrovský, příběh rozvinutý s mnoha postavami a opět se čtenář dozví něco zajímavého z historie, v tomto případě o letounu Clipper. Měla jsem ráda všechny pasažéry letadla, každý byl jiný a svými rozdílnými povahami a minulostí pěkně dotvářeli linku příběhu. Oddechové a pohodové čtení s dobrodružstvím okořeněné milostnými scénkami na palubě luxusního letadla Pan Amerika.

Schamila
31.01.2020 5 z 5

Nádhera, zajímavá společnost lidí z různých zemí, poutavý a napínavý příběh, kus historie o luxusním Clipperu, co víc si může člověk přát, budou mi všichni chybět, bylo s nimi fajn....

Jack Bauer
13.11.2018 5 z 5

Nádherná oddechová četba, opět mistrovské dílo. Různé příběhy lidí, které se zpočátku zdají jako povídky dávají postupně smysl, jde o pomalé seznamování s osobnosmi jako například před odjezdem Orient Expressu nebo vyplutím Titaniku. Zde se jedná o předválečný let luxusním Clipperem do vysněné Ameriky, což v té době byla velká událost, kam prchá fašista, zloděj, milenka, kterou pronásleduje zhrzený manžel, vězeň apod. Příběhy postupně nabírají obrátky jako vrtule Clipperu a nenechají nás vydechnout. Velice zajímavé co obnášeli první lety přes Atlantik. GPS neexistovala, tak se chodilo měřit sextantem hvězdy a pak se vypočitávala poloha, vítr apod. Krásně popsané prostory letadla, jakobych se díval na film. A nakonec byli všicni popletení:) Měl jsem obavy, že mě téma nebude zajímat a nižší hodnocení mě od čtení také odrazovalo, ale Follett to vždy dokáže tak mistrně podat a zaujmout čtenáře hned od prvních stránek, že pak knihu nelze odložit.

Igor1311
23.09.2018 3 z 5

tu sa Follett trocha potkol a ponúkol nemastný neslaný príbeh. Dlho trvalo, kým sa začne čosi diať, a keď už sa tak to rýchlo skončilo. Nevravím, že je to zlé, no zatiaľ pre mna jeho najslabšia kniha

syskas
11.03.2018 2 z 5

Vzhľadom na to, že jeden web neoprávnene používa naše profily a komentáre ku knihám, som sa rozhodla nehodnotiť slovne žiadne knihy. Ukážka tu:

endyamon
24.01.2016 3 z 5

Zaujimavý príbeh, ešte zaujímavejšie lietadlo, ale čítalo sa mi to ťažko teraz aj pred 18 rokmi, keď som si knihu kúpil, pritom Folleta mám rád. Tu ma však formou nepresvedčil. Vidím to na tri a pol hviezdičky, zaokrúhlim však dolu.

Carpinus-CZ
26.10.2015

To bych si asi měl přečíst, myslím, že by se mi román mohl líbit :-)

Endy17
21.08.2015 4 z 5

Skvělé čtení, ale ten závěr! Příliš erotický, neúměrně přeslazený, vysoce nepravděpodobný.

JiříŠkorpík
25.11.2013 4 z 5

Knížku jsem si pořídil hlavně kvůli Boeingu 314, který těsně před začátkem druhé světové války jako první přepravoval cestující nonstop letecky přes Atlantik. Autor celý popis pojal jako dobrodružný román s detaily takového letu, při kterém se na palubě schází příběhy jednotlivých cestujících vesměs prchajících před válkou. Popis se mu dokonale povedl a skutečně se při čtení cítíte na palubě luxusního velkoletadla s vlastní jídelnou a dokonce i svatební kajutou, a prožíváte komorní příběh uprostřed Atlantiku. Něco bych však autorovi vytkl, nemám nic proti milostným scénám a to klidně nechť jsou lehce pornografické, ale tady jich bylo až moc a některé vyloženě uměle vloženy do příběhu.

Aviator
21.11.2013 4 z 5

Zaujímavé postavy, každá s vlastným príbehom sa stretnú na palube jedného lietadla. Také pohodové čítanie. MOŽNÝ SPOILER Nie, že by som nemal rád šťastné konce, ale až takýto happy end tam byť nemusel. MOŽNÝ SPOILER

astroweb
17.08.2013 5 z 5

Skvělé, jeden z nejlepších Folletových románů.

mysterygirl
23.04.2012 4 z 5

Troufla bych si tuto knihu přiřadit ke knize Hotel od Arthura Hailyho.Podobný styl psaní.Výborný, čtivý

Joges
29.11.2011 5 z 5

Tato kniha byla o něco málo slabší, Follett se možná pokoušel o nezvyklý román, přesto jsem se u knihoy příjemně bavil. Na některá pokračování a nové osudy hrdinů jsem se doslova těšil.

Andrys
10.02.2011 3 z 5

Po Kavkách a Sršni byla tato kniha spíše zklamáním :( .Přišlo mi to celé moc "růžové". Několik dvojic a se všemi to dopadne tak, jak to dopadne. Jediná více burcující věc je tam sympatie lorda Oxenforda a jedné jeho dcery k fašismu. Líbila se mi postava Percyho, i když v jedné scéně mohl být duchaplnější a důraznější.