Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344505/bmid_noc-na-karlstejne-qMW-344505.jpg 4 1120 1120

Komedie z českého prostředí, autor zde použil jako svůj námět mylnou pověst, že císař Karel IV. zakázal na hradě Karlštejně přítomnost žen; dílo bylo zfilmováno 1973 režisérem Zdeňkem Podskalským. Doporučená školní četba.

sarekaslukova
09.10.2015 4 z 5

Hra se mi četla velmi hezky, ale občas mě nudily dlouhý monology Karla IV. Jelikož film znám
zpaměti, tak se mi každou chvíli objevila scéna z filmu, což mi trošičku narušovalo četbu, ale zato spisovatel nemůže :-). Jinak opravdu parádní hra.

Markett
29.04.2015 5 z 5

Jelikož jsem velkým milovníkem filmu, věřila jsem tomu, že když si přečtu knížku, tak neudělám chybu. A zklamaná jsem nebyla. Knížku jsem přečetla za jeden večer, pobavila se a nechala na sebe zapůsobit takový ten "dech z historie", kdy se mi zdálo, jako bych příběh prožívala společně s postavami. :) Ráda se ke knížce určitě budu vracet.

mike007
25.04.2015 2 z 5

Filmové zpracování hodnotím vysoko, ale knížka mě bohužel vůbec nenadchla a naprosto mě unudila ... skoro až k smrti.

EvzenTomecek
10.03.2015 4 z 5

České krátké drama na odpočinek. Pár momentů mě opravdu pobavilo. Ohled do minulosti na českou zem do doby, kdy byla vysoce postavená a v rozkvětu.

Daniel.95
05.03.2015 3 z 5

Příjemná oddychovka, která je přečtena během chvilky.

lenkaknel
22.01.2015 3 z 5

Film můžu vidět nesčetněkrát a neomrzí mě, tohle mi však stačilo jednou. A těch chyb, co tam bylo nasekaných...tu chyběla čárka ve větě, tamhle zas písmenu háček, jinde zas totéž slovo dvakráte následovalo... No hrůza. Můžu-li dát doporučení, pak zhruba toto: Obloukem se vyhněte vydání z edice Knihovnicka.cz, a možná si pak vychutnáte i krásný jazyk, pro který je Vrchlický znám.

Kris@
08.12.2014 5 z 5

Jelikož miluji od dětství film, nemohu nemilovat knihu. Vnesla do příběhu zase trochu jiný nádech a určité změny. Doporučuji tuto knihu všem a klaním se autorovi.

kacaabba
21.11.2014 3 z 5

Taková oddychovka. Nečetl, pouze slyšel jako rozhlasovou hru.

Samaret
17.11.2014 5 z 5

Film i kniha i muzikál byly skvělé. Byla jsem nadšená. Miluju jakékoliv zpracování. Námět je bezvadný a provedení ještě lepší.

KITT
19.10.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, ale film se mi líbí ještě víc :)

knihamouder
16.09.2014 3 z 5

Klasika. Vtip nechyběl, ale filmové zpracování mi přijde o třídu lepší.

Zuuuzan
05.07.2014 5 z 5

Film jsem neviděla a kniha se mi moc líbila. Pobavila mě.

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

o dodat k tomhle pokladu? Nic. Je to dokonalé. Přála bych si to vidět na divadelních prknech. Film natočili úžasně a nedivím se, když je to natočené podle tak krásné knihy.

Michaela91
08.12.2013 4 z 5

Česká klasika, vůbec to nebylo špatné nikdy jsem knihu nečetla, akorát mě mrzí že to bylo napsané jako divadelní hra. Jinak moc dobré

TinaBookBlog
24.11.2013 3 z 5

Drama mě příliš nezaujalo. Musela jsem ho číst znovu, protože zprvu, mě to nudilo natolik, že jsem knihu odložila.
Děj se stává zajímavějším, když se objevují ženy na Karlštejně a snaží se zabránit odhlení.

rajtrmiros
18.11.2013 5 z 5

Děj, který se krásně čte. Vtipné momenty, které krásně vykreslují dané prostředí. Doporučuji!

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Úžasná knížka. Krátká a velmi vtipná :) mám jí moc ráda, čte se sama

Thanyss
19.06.2013 4 z 5

Noc na Karlštejně asi netřeba nějak podrobně popisovat. Z historického hlediska nebylo nikdy dokázáno, že by na Karlštejn měly ženy vstup zakázán, ale jako námět na hru je to dobré.

Zábavná hra, kde se v jednu noc na Karlštejně sejdou hned 2 ženy, které k tomu dohnala láska. Nakonec vše dobře dopadne a člověk má aspoň na chvíli pocit, že dobro a láska nakonec zvítězí.

Pokud bych měla porovnávat s filmovou adaptací, tak ta se mi líbila o něco víc než kniha.

ladyfromskye
13.06.2013 5 z 5

Filmu se zcela vyrovná, něco je lepší v knížce, něco ve filmu, ale to nic nemění na faktu, že jsem se u obou skvěle pobavila.

budíček
08.06.2013 4 z 5

Nemohla jsem si pomoct, poslední stránky jsem dočítala s úsměvem. Pan Vrchlický mě tímto svým klasickým dílem mile pobavil. Často se mi do čtení promítaly i postavy z filmu a před očima se mi odehrávaly jednotlivé scény se známými dialogy, které byly i ve hře. Pro mě osobně velice příjemné a veselé čtení.