Heatová a žhavá odhalení

Heatová a žhavá odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100292/bmid_heatova-a-zhava-odhaleni-og7-100292.jpg 4 86 18

Nikki Heat série

Opět se potkáme se známým týmem detektivů z newyorského oddělení vražd známým z první knihy Heatová a vlna žáru. Detektiv Nikki Heatová spolu se svými kolegy bude tentokrát vyšetřovat vraždu známé novinářky. Složitý případ komplikuje fakt, že novinářka svými bulvárními články poškodila a pošpinila nespočet slavných sportovců, herců, zpěváků, politiků a různých ostatních celebrit. Fronta lidí s motivem je tedy dlouhá asi jako Velká čínská zeď, a jak to tak bývá, případ se s každou další stránkou více a více zamotává. Nikki navíc vyšetřování komplikuje člověk, který našel tělo zavražděné – Jameson Rook, se kterým se Heatová zná až moc dobře… Kniha nabitá napětím, vtipem a také lehce lechtivými pasážemi je perfektní čtení jak pro znalce seriálu a první knihy, tak pro nové čtenáře, kteří jméno Richard Castle nikdy neslyšeli. Napínavá detektivka v pevné vazbě s přebalem může být také vhodným dárkem, který rozhodně nikoho neurazí. Fiktivní autor Rick Castle by nám měl přinést celkem pět knih s Nikki Heatovou. Těšit se tedy můžete ještě na tři další knihy, které snad také vyjdou v našem nakladatelství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Zoner Press

Naked Heat , 2010

jarin58
15.09.2022 3 z 5

Snad něco mezi detektivkou a románem.

Hakate
12.09.2021 5 z 5

Kate, její tým a Richard jsou prostě skvělý, stejně tak i tako kniha a celá serie v čele s Niki a Jamesonem.
Je vidět, že na knize pracovali skvělý spisovatelé, ovšem oproti prvnímu dílu, se již autoři více se synchronizovali a už tu nejsou patrné prvky jednotlivých stylů autorů, nýbrž už začínají fungovat jako jeden - Tedy náš známý Richard Castle.

wendulka321
15.08.2020 5 z 5

Byla moc fajn,dobře se četla. Nemám co bych vytkla.

ewisek22
13.07.2020 5 z 5

Tady nejde šlápnout vedle... úplně vidím Castla ze seriálu ???? Seriál miluju, ale knihy jsou top. Dávám plný počet hvězdiček

postrach
04.06.2020 5 z 5

Souhlasim s nazorem podemnou.Za me taky jednoznacne lepsi,nez prvni dil.....

milena8281
16.11.2017 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než první. Byl napínavější, čtivější a víc připomínal seriál. Konečně jsem tam zahlédla Castla. Bavilo mě to.

trudoš
07.08.2017 3 z 5

Začátek mile překvapil, až jsem na určitou chvíli pojal domněnku, že knihu napsal Michael Connelly (kdo četl Posledního kojota, bude vědět, o čem mluvím). Ovšem po straně padesát domněnka pošla, protože koncepce naskočila do zaběhnutých kolejí odpovídajícím slabší formě seriálu Castle. To znamená rychlé střihy, kde se přeskakuje od jednoho zatčení k druhému, střídané vyplňujícími scénami, kdy postavy docházejí k různým závěrům nebo se chtějí pomilovat. Humor je příjemný, ovšem tak trochu umělý, jako by mu chyběla vlastí osobnost a jen se snažil naplnit čtenářovo očekávání, nikoliv jej překvapit něčím vlastním. Nakonec ani zápletka se nemá čím chlubit - kromě toho, že je konstrukce zločinu překombinovaná jak zákon káže, okatá neschopnost vyšetřovacího týmu dát z indicií dohromady řešení hraničí až s hloupostí.
Mé vysoké hodnocení má tak na svědomí spíše láska k seriálu, než kvalita detektivky jako takové. V důsledku průměr, který neurazí, a zároveň ukrátí čas. Ale žádný zázrak to není.

Mark.
06.03.2017 4 z 5

Když to budu brát trochu s nadhledem a mou nezkušeností s detektivkami, tak mi to přijde na pomezí románu. V mnohých jiných knihách, které nejsou řazeny do detektivek, je mnohem větší zápletka a pátrání.
Někdy jsem měla chuť přeskočit opakující se výroky, ale i tak je kniha pořád s humorem.

Adelka188
26.09.2016 5 z 5

Kniha opět nezklamala a byla stejně napínavá jako první díl. Pořád tam nechybí vtip a nějaká akce. Pořád stejně čtivá a nutí vás číst dál a dál.

Janičta
19.05.2016 1 z 5

No kde začít... byla to hrůza. Po první díle jsem si říkala, že by to mohlo jít, jenže tohle dílo není ani čtivé, ani napínavé a ani překvapivé. Je to spíš román než detektivka, ale to na celkovém dojmu nic nemění.
Slohově je to dost hrůza. Je tam popisováno až zbytečně moc věcí, v místech kde by se prostě hodila tečka, následuje nějaký popis či něčí vnitřní monolog...
Akční scény se mnou ani nehnuly. Patrně proto, že ze všech těch ulic mi šla hlava kolem. V momentech, kdy se měli pospojovat volné nitky, se žádné překvapení nekonalo. Vztahy/nevztahy mezi hl. hrdiny mi neseděly. A neustále se opakující popisy (o tom, že je policejní práce u stolu nádeničina se mi teď bude i zdát).. bože!
Dočetla jsem jen proto, že kolikrát má závěr spád, překvapí a trochu vylepší dojem z knihy... tady se to nestalo.
Takže sbohem Nikki!

terca5153
10.03.2016

chtěla bych se zeptat jestli někdo neví kde by se dala kniha stáhnout zdarma jako ekniha :) prosím kdyžtak napište na email: tercag@seznam.cz děkuji předem a prosím hrozně bych si jí chtěla přečíst :) i ty ostatní :D

Lucik38
03.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha,viděla jsem již několik sérií Castla.Prostě skvělé detektivky.Doporučuji jak knihu,tak i seriál :)

ElisR1
05.07.2014 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu, opět chválím. Líbí se mi, že určité části můžu porovnávat se seriálem. Rook ani Nikki nezklamali, ale Kate a Castle v seriálu mají lepší chemii.

nishen
21.02.2014 4 z 5

Castla na obrazovce doslova žeru, takže nebylo těžké si zamilovat Rooka ani Nikki, i když popravdě... Rick a Kate jsou a budou č. 1. Always.

Koki12
03.12.2013 5 z 5

Kniha, u které se v jednu chvíli nemůžete přestat smát a v další si říkáte jak jenom ta situace dopadne.
Užijí si ji neznalci seriálu Castle i skalní fanoušci jako já, kteří v ní uvidí podobnost s postavami ze seriálu.

Grimes
25.10.2013 5 z 5

Druhý díl od Richarda Castla a já musím opět chválit. Krásně se čte a nepustí vás od děje. Místy vtipné pasáže jako v první knize a opět podobonost se seriálem. Určitě nelituji času stráveného nad touto knihou.

aannyy
24.09.2013 5 z 5

Opět další skvělá Castleova kniha :-)

tintik
04.05.2013 4 z 5

Nikki Heatová podruhé. Nezklamala. Knížku jsem začala číst pár minut po dočtení Heatové a vlny žáru, protože mě společnost Nikki a Rooka prostě bavila. Ani v tomto díle nechybělo napětí, nouze nebyla ani o vtípky, ať už byl jejich zdrojem policejní humor nebo sám Rook, takže stránky do konce ubývaly rychleji, než se mi zamlouvalo. Dočteno. Třetí díl zatím nemám. Ale mám se na co těšit :)

detektivní a krimi romány

Richard Castle
americká, 1969
2011  81%Heatová a vlna žáru
2011  86%Heatová a žhavá odhalení
2012  91%Heatová a hra s ohněm
2014  88%Heatová v žáru smrti
2013  91%Heatová a led v žilách

Kniha Heatová a žhavá odhalení je v