Nietzsche: Biografie jeho myšlení

Nietzsche: Biografie jeho myšlení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487526/bmid_nietzsche-biografie-jeho-mysleni-8M9-487526.jpg 5 5 2

Nezbytná četba pro každého, kdo se zajímá o filozofii jednoho z nejzáhadnějších a nejproslulejších světových myslitelů. Žádný jiný moderní filozof není tak vlivný jako Friedrich Nietzsche (1844–1900), a žádný není tak špatně chápán. Rüdiger Safranski, jeden z předních znalců Nietzscheho díla, poutavě líčí jeho strastiplné životní osudy, podrobně vysvětluje a komentuje jeho filozofické dílo a zároveň hodnotí jeho důsledky v oblasti morálky, náboženství a umění. Nietzsche ve snaze odpoutat se od tísnivého břemene minulosti vytvořil jedinečnou filozofii založenou na sebeuvědomění a neustálém seberevizi. Jeho myšlení si můžeme představit jako laboratoř, ve které se experimentuje s provokativními a někdy i riskantními argumenty. Tato průkopnická a nadčasová biografie, jež byla přeložena do mnoha jazyků, nabízí brilantní a mnohostranný portrét neobyčejné osobnosti. Podtitul „Biografie jeho myšlení“ vhodně charakterizuje tuto úspěšnou knihu věnovanou Friedrichu Nietzschemu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Filozofie
Vydáno: , Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)

Nietzsche: Biographie seines Denkens , 2000

kalishane
27.03.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetl, je výborná, bezchybná. Autorův vhled a empatie nabízí neuvěřitelné spektrum názorů a výkladů na dílo F.N. Vysoce doporučuji.

Tyler
01.04.2022 5 z 5

Než se pustíte do Zarathustry, který je pro nováčka prakticky neproniknutelný, doporučuji začít tímto skvělým životopisem od Safranského.

filozofie Friedrich Nietzsche, 1844-1900

Rüdiger Safranski
německá, 1945
2022  92%Nietzsche: Biografie jeho myšlení
2020  95%Goethe: Umělecké dílo života
2006  80%Koľko globalizácie unesie človek?

Kniha Nietzsche: Biografie jeho myšlení je v