Neznámému bohu

Neznámému bohu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26830/bmid_neznamemu-bohu-Wfv-26830.jpg 4 249 44

S požehnáním od umírajícího otce se Josef vydá do Kalifornie, kde si založí farmu. Věří, že ho otcova duše neopustila a že je vtělena do statného dubu, vedle něhož si farmu vybudoval. Po letech se k němu připojí i jeho tři bratři s rodinami a všem se daří dobře až do chvíle, než jeden z bratrů vystrašen Josefovým pohanským chováním dub setne...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

To a God Unknown , 1933

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Moja prvá kniha od Steinbecka a som nadšená. Vynikajúci príbeh nie len o láske k prírode a obetiam, ktoré sa jej prinášajú, ale hlavne o jej sile, ktorá je silnejšia než ľudstvo samo.

kota
07.03.2013 4 z 5

Příběh obyčejného neobyčejného člověka, který věří, že bude dobře, věří v zemi a přírodní zákonitosti.. ale jak to bývá - není všechno jen růžové v životě.. a když v něco opravdu věříme moc silně, tak to dokážeme.. ale za jakou cenu.

mgeisselreiter
20.12.2012 3 z 5

Celkem jsem byl zklamán. Je to takové nemastné neslané, slabý odvar románu Na východ od ráje. Navíc se to ani moc dobře nečte. 60%, 19.12.12.

panjan
07.10.2011 4 z 5

Velmi rád bych na tuto knihu pěl jen chválu, už jen proto, že na obálce stojí: John Steinbeck. Ale bohužel vztah a víra člověka v přírodu je zde někdy tak umělá, jak by chtěla být zřejmě přirozená. Důsledkem toho se děj místy táhne a je jakoby "lámán přes koleno". Zakončení je ovšem hodné autorova jména. A autorovi jehož dílem jsou Hrozny hněvu a Na východ od ráje se dá tato "novela" odpustit se 4 hvězdami.