Nezapomeň na mě

Nezapomeň na mě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410557/bmid_nezapomen-na-me-6oI-410557.jpg 5 119 48

Píše se rok 1786. Mary Broadová, dcera rybáře z Cornwallu, je za pošetilou krádež klobouku odsouzena k smrti oběšením. Nakonec je však ortel změněn a Mary je deportována do Austrálie s jednou z prvních várek trestanců. Už jen samotná plavba za děsivých podmínek si mezi vězni vyžádala mnoho obětí. Mary během plavby porodí dvě děti – nejprve dceru a později syna – a je oddána s jejich otcem, trestancem Willem Bryantem. Román plný srdceryvných zvratů a dojemných okamžiků vychází ze skutečného životního příběhu Mary Broadové-Bryantové.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Remember Me , 2003

Dandy1
25.05.2020 5 z 5

Miluju knihy, kde se kromě hezkého příběhu i něco dozvím.

Analady
12.04.2020 5 z 5

Krasný, velmi procítěný a čtivý historický román,který je protkaný spoustou bolesti a utrpení s dostatečnou příměsí romantiky, která vše příjemně vyváží a učiní tak vše snesitelnější. Hlavní hrdinku Mary jsem si oblíbila a stejně jako paní autorka jsem ji na konci příběhu jen velmi nerada opouštěla.

putpuda
27.03.2020 5 z 5

Opravdu krásný a velice smutný příběh nabitý emocemi...i brečet se mi chtělo. Takové knihy miluju. Určitě doporučuji k přečtení. A doporučuji si přečíst i zajímavý doslov. Příběh je i zfilmován pod názvem Mary Bryantová, tak až nebude co číst..... ;)

zuzana2599
23.03.2020 5 z 5

Nádherný a skutečný příběh o dceři rybáře Mary z Cornwallu, která je odsouzena za krádež klobouku k smrti, ale namísto toho, čeká Mary transport do Austrálie se skupinou trestanců. Otřesné podmínky na lodi, boj o přežití a krutý, drsný život v kolonii, to vše je součástí tohoto příběhu plného emocí !
Zrovna v tuto nelehkou dobu mě tento román dodal odvahu, naději v lepší zítřek. Posílil mě na duši, rozbouřil mé emoce a pak mě uklidnil. Byl přesně podle mého gusta.
Nezapomenutelný příběh, se skutečnými hrdiny !

Mirďa83
05.02.2020 5 z 5

Uffff. Opravdu nádherná kniha,která stojí za přečtení.

Bobina74
03.02.2020 5 z 5

Od knihy jsem očekávala historický a romantický příběh, který bude oplývat dostatkem napětí, emocí a bude mimořádně čtivý, což se mi beze zbytku splnilo. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

jaspis
28.12.2019 5 z 5

Moc dobré čtení a tak trochu k zamyšlení, že by si člověk měl vážit toho, co má. Rodiny, ale třeba i fungující koupelny a splachovacího WC.
Hrdinka je silná žena, a nevím nevím, kolik z nás by dokázalo to, co ona.

mysterygirl
19.11.2019 4 z 5

Silny pribeh plny smutku a utrpeni