Stále som to ja

Stále som to ja https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381602/bmid_stale-som-to-ja-s4f-381602.jpg 4 1590 419

Louisa Clarková pricestuje do New Yorku za novým životom. Je presvedčená, že jej odchod za dobrodružstvom sa dá skĺbiť so vzťahom s mužom, od ktorého ju delí celý oceán. Louisa sa zamestná v honosnom dome na Piatej avenue ako asistentka mladej manželky boháča Leonarda Gopnika. Jej úlohou je pomáhať domácej panej s každodennými povinnosťami. Ocitá sa tak v nepoznanom svete smotánky, medzi ľuďmi, ktorí radi demonštrujú svoje postavenie, snažia sa dôstojne reprezentovať svoje meno, no pritom sú neistí a nešťastní. V takomto prostredí natrafí Louisa na muža, ktorý jej bolestne pripomenie minulosť. Keď sa situácia zvrtne nečakaným smerom, Louisa si položí otázku: kto vlastne som? Nevie, čo si počať so svojím srdcom, to by najradšej žilo na dvoch miestach. Nech sa však rozhodne akokoľvek, všetko sa tým krokom zmení. Stále som to ja je voľným pokračovaním osudov Louisy Clarkovej, hlavnej postavy svetových bestsellerov Jojo Moyesovej Predtým ako som ťa poznala, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania, a Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Still Me , 2018

KatnissLavender
18.01.2022 4 z 5

Louisa je a nejspíš vždycky bude jednou z mých nejoblíbenějších, ženských hrdinek. Také musím říct, že jsem od Jojo ještě nečetla knihu, která by nebyla skvělá. I tato se mi velmi líbila, ale i přes to, že jsem si moc ráda přečetla o dalších, Louisiných eskapádách, musím přiznat, že bych byla radši, kdyby žádná pokračování nebyla. Mám pocit, že tak nějak zastiňují původní příběh a to je škoda...

Micandy
07.01.2022 5 z 5

Třetí díl se mi moc líbil, předčil mé očekávání. Nemůžete se od knihy odtrhnout, je krásně napsaná, plná emocí.

Janík61
13.12.2021 4 z 5

Moc příjemné a poutavé čtení, vřele doporučuji!

1Listicka
12.12.2021

(SPOILER) Autorka píše velmi čtivě a Luisa je prostě sympatické, milé a hodné děvče. Sam je sympaťák, ale Will byl Will.

Jikovka
29.11.2021 5 z 5

Krásně čtivá kniha jak jsem očekávala. Tato autorka mne zatím nezklamala.

terpin
29.10.2021 5 z 5

To bylo báječný. Konečně se Luisa stala sama sebou a mě to prostě dostalo!!

Han-nah
09.10.2021 5 z 5

Tento díl se velice příjemně četl. Začíná , kdy Louisa začíná nový život v New Yorku.
V knize se objevují další zajímavé postavy, které ovlivňují její život a to hlavně portýr Ashok a jeho manželka a paní Margot de Wittová a její úžasný mopsík. Louisa poznává město a a její obyvatele, kulturu. Opět prožívá dobré i zlé . Vždy byla v oblékání svéraz a ve svém stylu se našla díky práci v obchodě s oblečením ve stylu retro a vintage. Obdivovala jsem ji, že začala žít konečně svůj život. Její pak už přítelkyně Margot jí odkázala celý svůj šatník a tak si mohla začít plnit své sny.
A jelikož je to romantická kniha, tak se vyřeší i její láska.

AnnaNes
29.09.2021 4 z 5

Příběh to byl hezký, ale bohatě by mi stačil první díl bez jakéhokoli pokračování.

Zuuuza
15.09.2021 4 z 5

Na mě je to trochu moc slaďoučké, ale zhltla jsem to s chutí za pár dní, což svědčí o tom, že to asi zas tak špatné nebude :)
Příjemná oddechovka. První díl mě dostal víc, ale ani tohle nebylo úplně marné.

Eva88
14.09.2021 4 z 5

Tak to byla krásná slaďárna. :-) Ani mně nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly. Moc příjemné čtení. Snad bude zfilmováno, už jen kvůli těm oblečkům, které byly v knize tak barvitě popisovány.

andrea4468
05.09.2021 5 z 5

Další úžasný příběh Lou, který bude mít doufám další pokračování.

koki.veru
23.08.2021 5 z 5

Nádherná romantická trilogie. Moc jsem si čtení těchto třech knih užila, četlo se to velice dobře a moc mě to bavilo. Až mi je líto, že už to mám přečtené.

iveta0254
23.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Vždycky, když dočtu knihu od Jojo, nemůžu se smířit s tím, že je konec. Prostě letím na databázi knih, abych se alespoň chvíli ještě mohla protloukat v příběhu a poslechnout si, jaký otisk zanechal v ostatních.

Na těch knihách miluju jednu věc - dobré konce. Nesnesla bych, kdyby se Sam neobjevil. Hrozně by mě to mrzelo a trhalo zevnitř. Příběhy od Jojo jsou tak živé, plné lásky, naděje a člověka prostě donutí zamyslet se nad životem. Nikdy mě nezklamou. Snesla bych víc pasáží o vztahou Lou a Sama, musela jsem přeskakovat celé bloky stránek, abych se dozvěděla jak to bylo dál. A pak se vracet :D

No.. prostě čtení od kterého se nemůžete odtrhnout.

smejkalova.m
18.08.2021 5 z 5

Moc jsem od této knihy neočekávala, ale za mě je Sama sebou nejlepší díl z celé triologie.

tamdr
03.08.2021 3 z 5

co říct?nezklamalo ale ani nenadchlo

akdar72
02.08.2021 5 z 5

Tak jako u prvního dílu, jsem měla střídavě slzy v očích a široký úsměv na tváři. Druhý díl nebyl tak plný emocí.

Tebby
25.07.2021 3 z 5

První díl byl senzační, druhý docela katastrofa. Poslední díl to trochu vytáhl, ale i tak jsem z něj měla většinou smíšené pocity. Je fajn jak to nakonec dopadlo. 3*

jancapen
21.07.2021 5 z 5

Završení příběhu Luisy Clarkové. Šlo opět o velmi milé čtení. Líbilo se mi "poselství" knihy a to neřídit se jen tím, co ode mě chce a očekává moje okolí, ale myslet i trochu na sebe a jít za tím, co od života chci já. V tomto zde byl vidět u Luisy velký posun, obzvlášť v porovnání s prvním dílem. Líbily se mi i úvodní pasáže kapitol, které tvořily dopisy a emaily Luisiným blízkým.

mcabr
07.07.2021 5 z 5

Opět pěkné čtení a příběh s Luisou.

LaPetja
27.06.2021 4 z 5

'Začni žít, Clarková. A buď odvážná.' A tak Louisa začala a nakonec i byla.

Stále s prázdným srdcem po Willovi, se milá Lou vydala do New Yorku za Nathanem a novou prací. Že život v NY probíhal všelijak je jasné, ale že bude obviněna z podvodu, to mě vytočilo. Při své loajalitě ke své zaměstnavatelce, rádoby kamarádce, si to totiž Lou nechala líbit a najednou se ocitla bez práce i střechy nad hlavou. V New Yorku!

Nakonec však i Lou najde své místo na světě a vše se v dobré obrátí. Nejvíc mě těší, že zůstala v New Yorku a kdo ví? Třeba se tak dočkáme dalšího dílu.