Nevlastní sestra

Nevlastní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468627/bmid_nevlastni-sestra-O9e-468627.jpg 4 188 73

Sestry Kate a Lauren si vždycky byly navzájem oporou. Každou neděli pravidelně obědvají spolu se svou matkou a po smrti otce na této tradici lpí ještě víc. Jednoho dne však někdo zaklepe na dveře a rázem je všechno jinak. Na prahu stojí mladá žena. Představí se jako Jess a v ruce drží výsledky testu DNA. Tvrdí, že je jejich nevlastní sestra. Následky její návštěvy na sebe nenechají dlouho čekat. Najednou začíná vyplouvat na povrch, že každá z žen ukrývá nějaké tajemství a jejich rodina možná není tak dokonalá, jak by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Half Sister , 2020

Mistatka
23.02.2022 5 z 5

Perfektní kniha, doporučuji

alnahu
21.01.2022 3 z 5

Tak do tohoto psychodramatu mi trvalo než jsem se začetla. Příběh dvou sester, které se pravidelně scházejí po smrti otce u nedělního oběda. Tuto tradici naruší příchod dívky ,která tvrdí ,že je jejich další sestra. Jejím příchodem se toho spoustu změní a rozkryje se tajemství, každé z nich. Kniha je v podstatě dost rozvláčná a překombinovaná.

EmillyT
21.01.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem právě dočetla a můj názor je na ní trochu rozporuplný. Dlouho mi trvalo než jsem se do příběhu začetla, chybělo mi napětí, nebo nějaký dějový zvrat, závěr jsem už nějakou dobu předvídala, ale na druhou stranu se určitě nejedná o špatně napsanou knihu, jen mě zklamalo, že je o dost slabší než Matčina hra. Možná byl problém jen příliš velké očekávání.

Termaap
20.01.2022 4 z 5

Po PRVNÍ CHYBĚ jsem si hned koupila i další knihy autorky. Jelikož má NEVLASTNÍ SESTRA o něco nižší hodnocení, začala jsem s ní (to lepší si nechávám na konec:)).

Psychothrillery řadím mezi své top 3 žánry a na vrcholu tohoto pomyslného žebříčku psychothrillerů u mě vedou knihy Shari Lapeny a B.A.Paris, ale Sandie Jones se PRVNÍ CHYBOU dostala do jejich těsného závěsu. NEVLASTNÍ SESTRA nebyla až tak překvapivá jako již zmíněná PRVNÍ CHYBA; například si nemyslím, že si budu děj knihy pamatovat ještě za rok, ale vlastně mi to vůbec nevadí. Čtení jsem si užívala, byla jsem napjatá, bavily mě hlavní postavy a jejich jednání spojené s příchodem nevlastní sestry a přesně to jsem od knihy očekávala.

eva0409
18.01.2022 5 z 5

Překvapivý závěr knihy, super čtení.

kackahracka
27.12.2021 3 z 5

Dojem z knížky jistě ovlivnil fakt, že jsem jí louskala přes svátky. Tu jsem odběhla vyválet těsto, tu připravit salát. Ke čtení se ne a ne dostat...Když už jsem se do něj pustila, drželo mě, nebylo to napsáno zle, ale něco mi na tom vadilo. Nevím, jestli to bylo tím, jak jsem si děj rozkouskovala, ale nerozuměla jsem pohnutkám hrdinů, jejich myšlenkové pochody uháněly někde před těmi mými a já se s nimi ne a ne ztotožnit. Ke konci mi to celé bylo příšerně protivné a vlastně mi bylo naprsoto fuk, jak to dopadne. Nesedlo mi to.

MiskaMa
27.12.2021 4 z 5

Rodinné drama. Knížka je čtivá, místy napínavá. Zajímavé téma, až do konce jsem netušila, kdo za vším stojí. Více se mi ale od autorky líbila kniha Matčina hra. ****

Kristyna_Bubu
12.10.2021 3 z 5

Kate a Lauren jsou ségry, každá má jinej život, ale pravidelně se scházej každou neděli u svý mámy na oběd. Jenže jednou někdo zazvoní a za dveřma stojí Jess, která tvrdí, že je jejich nevlastní sestra... A jak to všecko bylo a co se před lety stalo a nestalo, se postupně dozvídáme... Knížka je velice čtivá, plná zvratů, když už si myslíte, že víte, o co jde, zas se to za pár stránek změní. Mám thrillerů přečteno už kvanta, četla jsem lepší, ale i horší. Za mě lepší průměr, ráda si přečtu ještě autorčinu první knížku - Matčinu hru, ta je prej lepší.

magic11
01.10.2021 2 z 5

Četla se dobře, pěkně to odsýpalo, ale překombinované, místy nedotažené a nepřesvědčivé. Takže za 3

klarence
21.09.2021 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Líbilo se mi to , že příběh byl zasazen ze dvou úhlů pohledu sester. Jen se nemohu ubránit tochu pocitu, že to bylo místy překombinované. Ale určitě si od autorky přečtu další knihu.

bookbug_cz
20.09.2021 4 z 5

Já se asi v těch rodinných dramatech nějak vyžívám, když se podívám zpětně na své přečtené knihy. A možná na tom něco bude. Další kniha, kterou jsem za svou dovolenou zvládla přečíst, byla Nevlastní sestra od Sandie Jones. Psychologické rodinné drama? Oh ano - to já můžu Děj knihy je zdánlivě jednoduchý - jednoho nedělního odpoledne, kdy spolu tradičně obědvá rodina sester Kate a Lauren, se na prahu dveří objeví cizí mladá dívka a tvrdí, že je jejich sestra. Co s tím, když jejich otec před rokem zemřel a nemůže se k celé nepříjemné situaci vyjádřit? No ale co už! Návštěva této ženy odkrývá kostlivci ve skříních snad každého člena rodiny, vyplouvají na povrch nepříjemné události. Takže pokud se vám zdá, že kolem vás žijí jen samé dokonale rodinky, dejte se s chutí do čtení této knihy. Ono totiž není nikdy nic tak černobílé, jak se na první pohled zdá.

KatkaHutyrová
11.09.2021 3 z 5

Za mě bohužel lehké zklamání.
MATČINA HRA se mi líbila mnohem více.
Toto je velice čtivé, stránky Vám budou ubíhat jedna za druhou. Nicméně knížka pro mě měla velmi pomalý rozjezd, připadalo mi to celé takové natahované.
Druhá polovina už byla fajn. Konec pro mě překvapivý. Kdo za tím vším stojí, jsem do poslední chvíle netušila.
Důležitá poznámka - určitě se nejedná o thriller, ale milovníci rodinného drama by si mohli přijít na své.

gordon13
08.09.2021 3 z 5

No ,kniha to byla bezesporu čtivá, ale na můj vkus již moc překombinovaná a jaksi už přeplácaná těmi rádoby rozuzleními. Přiznám se, že na konci mi už bylo jedno jak to vlastně celé bylo :-)

RoseDadas
05.09.2021 3 z 5

3,5*
Autorka má velmi chytlavý styl psaní, díky němuž si dokáže udržet čtenářovu pozornost. Od poloviny knihy děj plyne svižně kupředu a zamotané nitky se postupně rozplétají. Škoda, že si většina autorů nechává rozřešení na posledních cca 10-20 stránek příběhu, stejně i tady je vše ponecháno až na samotný konec, který má šokovat, avšak z mé strany byl docela předvídatelný. Některé věci by si zasloužily trochu více dovysvětlení, ale i tak se domnívám, že se autorce opět podařilo napsat skvělý příběh, a přestože si Matčina hra u mě vedla o něco lépe, tak Nevlastní sestra jí šlape na paty.

Mirin1349
01.09.2021 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, pohltila mě téměř okamžitě. Kapitoly se střídavě zaměřovaly na jednu nebo druhou pokrevní sestru a velmi rychle ubíhaly. Celkově byl příběh zajímavý a napínavý. Přesto mám několik výhrad k jisté míře nelogičnosti, která se tu a tam objevovala. Chápu, že autorka chtěla nechat čtenáře v napětí, ale jednotlivé charaktery pak působily jako nedovtipové. Zkrátka mi to někdy přišlo jako z Cimrmanů – já nejsem tvůj otec, jsem tvůj syn. Matčina hra byla rozhodně o celou třídu lepší, tam jsem neměla co vytknout, nicméně i tohle dílo svůj účel splnilo.

Makůvka
22.08.2021 5 z 5

Jo, tak to se mi hodně líbilo. V knížce nechybělo napětí a nebyla tam žádná hluchá místa, děj plynul a vše do sebe zapadalo. Prostě rychlé a příjemné čtení na víkend.

stesti.s.knihou
19.08.2021 4 z 5

Představte si, že vám jednoho dne u dveří zazvoní žena, která tvrdí, že je vaše nevlastní sestra. Údajně by měla být dcerou vašeho otce; ten je však bohužel už několik měsíců mrtvý a nemůže se tak k situaci vyjádřit. Přesně tohle se stane sestrám Kate a Lauren, které právě večeří se svou matkou. Dvě z nich zarputile odmítají jakoukoli otcovu nevěru, ta poslední si však myslí, že cizí žena mluví pravdu.
Kate, která pracuje jako novinářka, začne své znalosti a kontakty využívat tentokráte k pátrání týkající se vlastní rodiny, a nejen ona se diví, co všechno začne vyplouvat na povrch.
Knihy tohoto typu mám všeobecně moc ráda - skryté rodinné křivdy, odhalování minulosti, poznávání lidí, o kterých jste si mysleli, že o nich víte vše.

Jajiinka
17.08.2021 4 z 5

Hodnocení 4⭐/5⭐

Pravidelné nedělní obědy u matky si již sestry Kate a Lauren, už tak moc neužívají jako za mlada. I z důvodu, že nedávno jejích rodinu postihla tragédie, kdy jim zemřel milovaný otec. Milovaný především ze strany Kate, která s ním trávila více času než její sestra Lauren, ta spíše tíhla celý život k matce. Ale po smrti otce se na této tradici obědů lpí ještě více, než ovšem jednoho dne zaklepe na dveře někdo, kdo jejich životy přetočí o milion stupňů. Je to dívka jménem Jess, která tvrdí, že je jejich nevlastní sestra a hledá svého otce.
Každá, ze sester má své osobní problémy a démony. Kde jsou ty doby kdy si sestry byli blízké a říkali si veškeré tajemství? Od příchodu jejich nevlastní sestry se začínají stavět jedna proti druhé a začínají vyplouvat na povrch rodinné tajemství, které byli hluboko zahrabané. Žádná rodina totiž není dokonala a ta jejich vůbec ne.

Zajímavý příběh, který se zdá úplně standartní, ale přesto je na něm něco nepřesvědčivého. Autorka motá příběh a poté ho následně rozmotává a odhaluje rodinné tajemství, které je občas obřího kalibru. Začátek i když byl velice čtivý tak se docela táhl. Děj byl však zajímavý a vcelku originální a nepředvídatelný (aspoň pro mě). Moc mě bavili detailní rozbory rodinného dramatu, a přitom i osobní trable, každé ze sester a jejich neustála potřeba si myslet, že ta druhá se má líp. Také občasné zabrouzdání do retrospektivy příběh rodiny oživil. Autorka moc hezky píše – i když musím vytknout, že chyb jsem tam našla dost. Hlavně chybějící uvozovky mě tam často rozptylovali. Což tedy asi není chyba autorky. Je to velice zajímavá kniha o rodinném dramatu říznutá psychothrillerem. Je určená především ženám a sestrám. (obě splňují, takže za mě fajn)

SilvieSisinka
17.08.2021 4 z 5

Tak to byla jízda.Kniha mě bavila.Sama jsem nevlastní sestra,takže velké překvapení v rodině znám.Nastesti u mě to dopadlo skvěle už od začátku.

kanitsuj
04.08.2021 3 z 5

Pro mne překombinované a zcela zapomenutelné. Zprvu jsem vůbec nechápala motivace matky a sester, poté se děj trochu rozvinul, ale pointa se dala docela dlouhou dobu tušit. Žádné překvapení v závěru se bohužel nekonalo. Matčina hra byla určitě o něco lepším zážitkem.

rodina rodinné vztahy sestry nevlastní sourozenci thrillery pro ženy

Sandie Jones
anglická