Nevlastní sestra

Nevlastní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416962/bmid_nevlastni-sestra-zLd-416962.jpg 4 381 109

Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Stepsister , 2019

leník511
21.03.2020 3 z 5

Všichni to tady chválí kvůli originalitě, ale nikdo nenapsal, že originalita a konec je na této knížce to jediné dobré, protože jinak vás k této knížce nebude táhnout vůbec nic (můj názor). Ze 376 stran se to klidně mohlo zkrátit na 200.

Garous110
15.03.2020 5 z 5

Tato kniha mě pohltila od začátku až do konce. Za mě jeden nejlepších retelingů

martinakraus
05.03.2020 4 z 5

Takhle se píše retelling! Vzít Popelku a na celou Ellu se vykašlat, naopak dát místo na výsluní vedlejším postavám! Přihoďte k tomu magii, osud, krev a trochu romantiky, která není přitažená za vlasy, feminismus a zvraty a máte výbornou knížku! Rozhodně doporučuju!

zinon
15.02.2020 4 z 5

Tato kniha byla hodně zajímavá. Jiná než jsem čekala, ale rozhodně ne špatná. Nápad byl opravdu skvělý :) Takže pokud hledáte něco originálního, tak vřele doporučuji :)

šneki
09.02.2020 4 z 5

Ač bych moc chtěla dát plné 4*, tak nemůžu protože v druhé polovině už jsem se ke čtení nutila. Chybělo mi tam více kapitol s markýzem, který se na nějaký čas prostě vytratil, což jsem moc nepochopila. Myšlenka skvělá, ale prostě to nedostálo očekáváním.

ivousekk
08.02.2020 4 z 5

Neskutecne dobre se to cetlo. Ze jsem dala skoro 400 stran za jeden den, to jen dokazuje. Jen ten pribeh je hodne hodne motivacni. Na me az moc, obecne totiz self-improvement knizky nemusim. Tady to bylo sikovne zabalene do pohadky. Takze az do zaverecne bitvy fajn. A uplny zaver? Tezce prestreleny.

anishta
06.02.2020 4 z 5

Isabelle jsem si asi úplně neoblíbila, každopádně se mi hlavně líbilo pozadí celého příběhu. Sudičky, mapa života, jejíž lajny je možné měnit. Házení klacků pod nohy aby naopak Isabelle šla po cestě, kterou jí sudička určila. Zajímavé.

BetyN.
03.02.2020 5 z 5

Všichni známe pohádku o Popelce a nenávidíme její nevlastní sestry. Ale napadlo někdy někoho, že za jejich chováním může být něco víc? Ano, Jennifer Donnelly o tom napsala úžasnou knihu.

Po dlouhé době mi nějaká kniha vyrazila dech. Je totiž skvěle napsaná, promyšlená a originální. Ale rozhodně není dokonalá, je v ní spoustu chyb, ale možná právě o to víc se mi líbí.

Isabelle je jedna z nejlepších postav, o jaké jsem kdy četla. Je silná, statečná, chytrá, i když jí život hází klacky pod nohy.

O knize jsem po přečtení ještě dlouho přemýšlela a věřím, že se k ní vrátím. Moc doporučuji!

Pitbullka
31.01.2020 2 z 5

Tohle pro mě bylo utrpení od začátku do konce. Příběh mě moc nechytl, postavy mi nebyly sympatické a styl psaní autorky byl něco na moje nervy. Oceňuji krátké kapitoly a pár zajímavých myšlenek. Tím to pro mě bohužel končí. A to jsem se na knihu opravdu těšila.

FlakeWhite
18.01.2020

5/5
Jediná věc, kterou bych téhle knize vytkla je, že všechna akce je až na konci. Ale i tohle mi nevadilo, protože všechno ostatní bylo perfektní.
Postavy chápete a u hlavní hrdinky je úžasný vývoj.
Svět a jeho magii je originální a nenapadá mě žádná kniha, ke které bych to mohla přirovnat.
Styl psaní byl naprosto skvělý. Spoustu myšlenek jsem si musela olepíkovat, i když celá kniha by si zasloužila jeden velký lepík, protože její myšlenka je úžasná.
Prostě boží kniha!!!!!!

andrejci
09.01.2020 5 z 5

Konečně nějaká zpracování Popelky. Všude je Kráska a Zvíře a toto bylo skvělé. Popelka je podle mě málo doceňována pohádka a přitom je skvělá. Četli se to rychle. Zajímavý děj a zajímavé postavy. Líbily se mi sudičky i Šance jak se do toho montovali. Určitě doporučuji.

ImGinny
03.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha, nádherný retelling velmi známé Popelky. Je to hra s osudem, snaha překreslit mapu života, víra v smrtelníky i boj o život. Za mě nejlepší kniha 2019. Doporučuji.

Ivuska.09
02.01.2020 3 z 5

Nevlastní sestra je pohádka - takže na vánoční a povánoční období ideální. A také se mi líbí nápad - kdo z vás nikdy nepřemýšlel o tom, co se vlastně stalo s nevlastními sestrami jedné z nejznámějších pohádek? Znovu číst nejspíš nebudu, ale zklamaná také nejsem.

Barik05
27.12.2019 5 z 5

Wow, nemám slov. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Fakt nemám slov tohle bylo tak dokonalé, tak hořké, tak děsivé a tak nádherné. Moc doporučuji, nejspíš to pro mě bude nejlepší kniha roku 2019. Úžasné!

klarik
24.11.2019 3 z 5

Tak já asi budu hodně kritická. První polovina knihy mě moc nebavila. Hodně věcí mi tam vadilo a dožíraly mě. Mezi nimi bylo třeba i to, jak velké chudinky udělala autorka z nevlastních sester, neměla jsem vůbec pocit, že by byly aspoň trochu zlé a jejich chování vzhledem k situaci bylo pochopitelné. Takže vám autorka nedala ani možnost nelitovat je. Trvalo mi ze začátku zvyknout si na rozřazování kapitol o max. 3 stránkách. Ale abych jen nekritizovala: líbilo se mi, co se stalo s nevlastní matkou, a jak autorka psala, že kdyby nedělali toto, mohli si všimnout tohoto..... jinak ale nic moc.

Veruu95
21.11.2019 5 z 5

Krásná kniha, která poměrně dobře vystihuje dnešní dobu a s tématem, že je důležité to, co je uvnitř, pracuje velmi šikovně. V knize je ukázáno, že nic není černobílé.
Isabelle jsem si oblíbila a na druhou stranu chválím i to, že z Elly, jakožto Popelky neudělali nějakou potvoru, to by mi požitek asi zkazilo. Takhle to bylo perfektní! :)

Veju007
12.11.2019 4 z 5

Moje první setkání s retellingem, a to je vám, panečku, zajímavý žánr. O ošklivých, zlých, nevlastního sestrách Popelky, které ale vlastně tak špatné nejsou, pouze nepochopené dobou.
Příběh, který je i dnes, v době feminismu, velmi důležitý, neboť krásné ukazuje, že ne všechny musíme mít jen hezkou tvářičku, ale hlavně záleží na tom uvnitř. Což je přece jasné, jak facka, ale tahle knížka vás o tom znovu ubezpečí.
Opravdu mě to bavilo, krátké kapitoly se krásně a rychle čtou a já si brousím zuby na nějaký další retelling .

Kacennnka
11.11.2019 4 z 5

Příběhově to bylo trochu slabší, než jsem očekávala, nicméně kniha v sobě měla to něco, co vás nutí číst dál, nehledě na noční hodinu. Nicméně bylo to zajímavé, psané hrozně lehce a svižně. Na rozsah knihy se toho stalo poměrně dost, nicméně to nepůsobilo uspěchaně. A moc se mi líbilo, jak někdy kniha působila tak zvláštně absurdně.

Lil30
06.11.2019 5 z 5

Retellingy mám strašně moc ráda, objevila jsem je díky M. Meyer a rozhodně budu hledat i další. Líbilo se mi, jak autorka i zlé sestry dokázala vykreslit tak, že s nimi soucítíme, že také mají city a záliby, možná dost nečekané. Líbilo se mi také, jak Isabelle postupně rostla a měla sílu změnit svůj osud. Linka se sudičkami a Šancí byla povedená, hezky ji autorka do příběhu zapracovala. Kniha byla velmi čtivá a určitě ji doporučuji.

julythreemosen
04.11.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem opět sáhla po retellingu, konkrétně na pohádku o Popelce, a bylo to boží... Zlé nevlastní sestry mi sice nepřišly až tak zlé, ale jinak bylo vše v pořádku. Velmi mi vyhovovaly krátké kapitoly, děj ubíhal plynule. Moc se mi líbily mnohé myšlenky v knize zabývající se postavením dívky ve společnosti, pohádkovost se knize také zapřít nedá a taky mi dost sedla. Sečteno a podtrženo, jedná se o velmi milé čtení a já ho všem fanouškům retellingů i původních pohádek můžu jen doporučit.