Nevermore Baltimore

Nevermore Baltimore https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41978/bmid_nevermore-baltimore-2QR-41978.jpg 4 150 36

Když Jerry Linden přiletěl z Paříže do Washingtonu převzít tělo své sestry (včetně devítimilimetrových projektilů v něm), ani v nejmenším netušil, v čem to jeho drahá sestřička vlastně jela. Až na místě zjistil, že kromě poměrně rozsáhlé sítě místních nevěstinců zdědil také vstupenku do pekla… To v tomto případě představuje podivná hra v totálně zdevastovaném měste Baltimore, kde kromě ztracených lidských existencí přežívá ještě něco, čemu místní říkají vyvřeliny a co je stejně nepochopitelné, jako vlastní příčina omezené destrukce této části města. Jerry se neuváženě rozhodne dohrát tu šílenou hru rozehranou jeho sestrou a brzy mu dojde, že kromě jejího mobilu, jehož prostřednictvím jsou mu postupně sdělovány propozice, potřebuje ještě pistoli – nejlépe co největší ráže. Opatří si ji hned po druhém kole. Po tom třetím pak pochopí, že zde někdo šeredně podvádí. A to ještě netuší, jakým způsobem jsou do celé věci zapojeny záhadné postavy vyvřelin, o nichž oficiální místa zarytě mlčí – zato má o ně velký zájem místní novinářka. -- zdroj: legie.info --... celý text

jaroiva
03.08.2020 5 z 5

Wow! to byla jízda! Poslouchala jsem jako audio a zezačátku jsem si říkala, že jsem asi sáhla vedle, nějak mě to nebavilo... Ale jakmile přišlo na hru, už to jelo...
Měla jsem i pochybnosti o tom, co se tady jako nazývá sci-fi. Nakonec se tam sci-fi linka našla, ale víc to stylem připomínalo klasickou americkou detektivku a obsahem nějakou počítačovou adventuru.
Ať si čtu anotaci nebo po sobě tento komentář, vlastně by mě to asi vůbec nemělo bavit. Tak nechápu, ale opak byl pravdou. 19,5 hodiny poslechu uplynulo jako nic.
P.S.
A myslím, že ti ekologičtí aktivisté by fakt někteří mohli být vyvřeliny :D

renefer
02.03.2020 4 z 5

Řekla bych - takový něžný Kotleta. Méně vulgarismů, méně sexu (resp. žádný), méně krve... Ale bylo to dobré, zajímavá myšlenka, odteď mi automaticky se slovem Baltimore naskočí "vyvřeliny". Jo a hrdina je takový sladký ťulpas, žádný super truper borec.

JohnnyKa
09.08.2019 3 z 5

Podle mne se to četlo lépe než Fatal Virtual. Zápletka byla fajn a vymyšlené prostředí mělo svou specifickou (ropnou) atmosféru. Hlavní hrdina byl občas trochu zbytečně natvrdlý. A jen ty konce by mohl autor zlepšit a neosekávat je tolik. Jinak teda dobré počteníčko.

Bouný
27.05.2019 5 z 5

Výborné.

Jimm1
01.12.2018 3 z 5

Na můj vkus je kniha zbytečně zdlouhavá. Dlouhé pasáže zbytečně popisující cosi jsem prostě přeskakoval a na ději knihy to nemělo vliv. Konec mi přišel sice zajímavý, ale takový nějaký nedotažený. Pro mě tedy dobré - za tři hvězdy.

roso.mak
29.10.2018 4 z 5

Napětí od začátku do konce, uvěřitelný hrdina, jen ten absolutní závěr trochu vyšuměl.

wwwweeees
22.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka, kterou doporučuji komukoli, kdo má rád nečekaná rozuzlení :)

Drowned
22.07.2018 5 z 5

Další kniha od Heteši, kterou jsem přečetl a opět jiný originální příběh. Tentokrát příběh vypráví o francouzském učiteli Jerrym, který přiletěl do Washingtonu vyřídit dědictví po své zastřelené sestře... Myslel si, že poletí do Paříže ihned zpět, ale jak poznává život své ex-sestry vše se nadmíru zkomplikuje. Parádní příběh s trochu překvapivým akčním koncem. Těším se na další knihu Petra Heteši, která by měla vyjít v nejbližší době. Doufám v návrat do Baltimoru

Balci007
30.01.2018 4 z 5

Rozporuplné pocity. První dvě třetiny byly pomalejší, ale mě paradoxně seděly víc svojí ponurou atmosférou, závěr byl akční, ale tolik mě nebavilo rozuzlení (nebavilo je možná silné slovo). Celkově hodnotím tak, že mě kniha bavila a tím, že mi nesedl konec na 100% se nenechám rozhodit, spousta lidí to může vnímat naopak. Vrhám se na další kousek z dílny Heteša:)

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Pěkné, moc pěkné. Opět typický Hetešův mustr: Chlápek, který absolutně neví vo co go, je najednou vržen do soukolí něčeho, v čem jde o hodně velké prachy a co je všechno, jen ne legální. Místo trouby Bennyho z Démonů tady ale máme Jerryho z Paříže, který to se zbraněma umí víc, než je na první pohled zřejmé, místo AMRUBBISH je tu AMOIL s Navigátorem a Zorrem a místo Baltimore tady máme... zdevastované Baltimore po obřím zemětřesení. Prostě zas akční nářez plný hlášek a dialogů (i když zrovna tady mě docela zklamal poměrně nízký počet těch opravdu peprných, které byly v Démonech na každé druhé stránce). Klasický Heteša, který vlastně nějak nevybočuje z akčního průměru, ale je tak skvělý, promakaný a bombastický, že nemůžete jinak, než ohodnotit vysoce nadprůměrně. Jen mi trochu přišlo, že to tak trochu pomalu graduje a až do konce se jede ve stejných vyjetých kolejích, narozdíl od Démonů, kde byly zvraty každou chvíli. I tak ale hodnotím čtyřmi hvězdami, i proto, že Jerry mi byl o něco sympatičtější než Benny.

michal3736
12.08.2016 4 z 5

Svižné, rychlé...přesně jak jsem čekal a nebyl zklamaný

misbyxo
13.07.2015 3 z 5

No, ani nevím co si o tom myslet protože takové knížky nečtu. Nebylo to špatné ale ani žádný trhák. Styl psaní nebyl hrozný ale celý děj se mi zdál až zbytečně protáhlý co způsobily pasáže které tam ani nemusely být a byly zbytečné. Jinak autor má neuvěřitelnou představvost a někdy jsem jen koukala jak ho to mohlo napadnout(třeba úkoly v té hře) Myslím že kdyby si ten co dělal obálku dal trošku víc prácr a vypadala by jinak (ano,na obálce záleží) tak pro tu knížku by byl i větší zájem. Myslím že 3* je tak akorád:) Pro ty co mají rádi fantasy je to dobrá volba.

vladceTyran
28.12.2013 3 z 5

trochu zklamání, průměrné brakové dílo

Nadík333
04.06.2013 5 z 5

Tak tento spisovatel mě opravdu začíná bavit. Kniha úžasná...

Aliii
28.05.2013 4 z 5

Napětí, akce, drsný humor, prostě pohodová četba na odpoutání se od běžné šedé reality :-)

Sirius
02.01.2011 4 z 5

Hodně dobrá knížka a to i přes fakt, že se tu Heteša zpronevěřil svému oblíbenému cyberpunku. Je tu opět všechno, co máme na knížkách tohoto autora tak rádi: detektivní zápletka, nezdolný hrdina, akce a hlavně kupa dobrých hlášek. Pokud máte Hetešovy knihy rádi, rozhodně po tom sáhněte. Určitě nebudete zklamání. ps: ta obálka Marka Okóna je prostě perfektní.