Napořád

Napořád https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46810/bmid_nesmrtelni-naporad-NET-46810.jpg 3 356 43

Nesmrtelní / Nesmrteľní série

První díl nové knižní řady Nesmrtelní ocení především čtenáři Stephenie Meyerové a její série Stmívání. Sedmnáctiletou Ever trápí po automobilové nehodě, při které zahynuli její rodiče, mladší sestra a pes, pocit viny za to, že jako jediná přežila. Navíc se z ní po nehodě stala jasnovidka, slyší myšlenky jiných lidí a vidí jejich auru. Cizí myšlenky na ni dotírají na každém kroku, a proto se Ever stále víc uzavírá před světem. Okolní hlasy se snaží přehlušit muzikou burácející ze sluchátek, která skoro nesundává z uší. Všechno se ale změní, když potká Damena, který jediný dokáže zklidnit její mysl a ztišit hluk v její hlavě. Ani on není jako ostatní smrtelníci, jeho svět plný tajemství a zázraků Ever neobyčejně přitahuje, zároveň v ní však vyvolává znepokojivé otázky…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Evermore , 2009

angelbooks
18.01.2014 5 z 5

Musím říct že jsem tu knížku zhltla opravdu rychle a to jen proto že jsem byla zvědavá jak to dopadne s Ever a taky jeslti je, jak si já myslím, Damen upír nebo ne :D. Přála jsem si at není a vyplnilo se mi to :D.
Ke konci se mi zdálo že Ever se chovala hodně dětinsky, ikdyž to se dalo přehlídnout.
Díky tomu že jsem knihu tak rychle přečetla dávám knížce 5* dala bych 4,5 kdyby to šlo ale nejde půl bodíků jsem chtěla knize srazit za obal u druhého dílu této série je obal hezčí.
Jo ještě se mi líbilo jak Damen rychle dokázal vyčarovávat ty červené tulipány :D.

kacaaba
13.10.2013 3 z 5

Zase něco jiného, ale nevím, co si o tom myslet. Jsem zvědavá na další díl. Tohle můžu nazvat jen jako: neurazí...nenadchne.

Adele02
05.10.2013 3 z 5

No, nevím... tak nějak zklamala, čekala jsem od toho víc. Celkem nudné a předvídatelné.

Knihomolka Rů
15.09.2013 3 z 5

Kniha nakonec nebyla podle mě nic moc překvapivého ani strhujícího. Nebyla úplně špatná, to rozhodně ne, vtáhla mě do sebe a já ji přečetla ani jsem nevěděla jak, ale tenhle styl nemám zrovna moc ráda. Příběh byl relativně čtivý, ale není to zrovna jedna z knih, kterou bych si například chtěla přečíst znovu. Kdyby šlo dát tři a půl hvězdičky, bylo by to pro mě objektivnější hodnocení, takhle jí ale musím dát jen tři.

danca044
13.09.2013 3 z 5

Knihu jsem četla v originále a proto jsem jí dala tři hvězdičky. Nejsem si ovšem jistá, jestli bych na ní měla stejný názor, kdybych jí přečetla v češtině. Zápletka není moc originální a hl. hrdinka mi také není zrovna sympatická.

Ruxandra
23.08.2013 1 z 5

Zásadně se snažím nesrovnávat knihu, kterou zrovna čtu s nějakou jinou podobného žánru, ale tady na mě ze všech stránek odkapávala tak očividná podobnost s jinýma knihama až to nebylo hezký. Já chápu, že když chce někdo psát v tomhle stylu, nějakému opakování, klišé atp. se nevyhne, ale splácat vše dnes oblíbené dohromady, aby se to líbilo a prodalo? Taky jsem dost postrádala nějaký zásadnější příběh, v podstatě nic se skoro celou dobu nedělo až na neustálé psychologické rozbory. A opravdu začínám nesnášet červené tulipány! Jedna hvězda jen za to že jsem to dočetla a neodložila...

Maybee
06.08.2013 1 z 5

Pamatuju si, že konkrétně na tuhle knížku jsem se vážně těšila - nějaký ten rok zpátky :D.
Anglická verze vypadala víc než dobře - i obálka, která se u nás teda fakt nevyvedla -, a kolem propagačního plakátu v metru jsem chodila tak dlouho, až jsem si ji nakonec pořídila.
Ale totálně mi to tedy nesedlo. Přítomný čas v první osobě, Ever, co mi po většinu čtení lezla akorát na nervy... dokonce ani Damen na mě nezabral. :D Takže jsem byla celkem dost zklamaná. Nevím jak další díly, ale v tomhle mě autorka a její příběh tak zklamal, že do dalšího už se s největší pravděpodobností nepustím.

deedulka
15.05.2013 4 z 5

Docela pohodové čtení. Přišlo mi, že se tam nic moc nedělo, ale tak nějak se to celkem dobře četlo. :) Jen tu obálku jsem musela vydýchávat pokaždé, když jsem vzala knihu do ruky. :-D Děs běs. Škoda, že nezůstávají původní originální obálky knih.

RosMeggie
12.05.2013 4 z 5

Knížka je celkem dobrá, dalo by se říct, že mě i bavila... Je ale poměrně chaotická: na začátku celkem nudná ve třičtvrtině začne zápletka a pak se to najednou v 10-ti stránkách vyřeší, ale tyhle věci se dají odpustit...

Sabina2705
26.12.2012

Mne sa to páčilo. Celá séria bola zaujímavá. Hlavne sa mi páčilo, že to neboli zase upíri. Bol to síce ďalší klasický milostný trojuholník, ale bolo to dobré :)
Aní* : Súhlasím s tebou. České obálky tejto série sú hnus, ale slovenské celkom ujdu :)

Aní*
03.09.2012 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila... Sice to je mix ale i tak:) A musím uznat že obálka hnusná! Mohli to udělat líp!

Vendiii1
26.04.2012 2 z 5

Nejlepší na tom byla Riley..
Ever je úplně natrvdlá..
Ani Damen není žádný zázrak..
Občas jsem ani neměla přehled o tom, co se děje, celé mi to přišlo příliš chaotické a děj také opravdu nic moc.

Adulina12
27.03.2012 2 z 5

hmm.. přišlo mi to jako slátanina Pravý krve (čtení myšlenek), školy noci (Miles), upíří deníky (Drina = Katherine), stmívání (ale obráceně).. Damen celkem šel a Ever sem ke konci už nemohla vystát a strašně mě sr.la, taky překlad mohl bejt trochu lepší viz. slovo ujetačka a taky mě vubec nevyhovovalo psaní v budoucím času i když potom se to změnilo na přítomný a zvykla sem si na to.. ale jako celek.. opravdu nic moc
PS: souhlasim s tim, že obálka je příšerná..

Rachel
03.01.2012 odpad!

Střední škola, puberťáci co čtou Větrnou hůrku, tajemný cizinec a holka, co bývala roztleskávačka.. určitě se to prodá, ale číst se to moc nedá. Aspoň tam nebyli upíři :).

netty.vanity
13.12.2011 3 z 5

Jen tak na okraj musím říct;příšerný obal.Prostě příšerný,příšerný,příšerný.
Ale ke knize samotné;Trochu vykrádačka Fallen s občasnou Hush Hush atmosférou. Není to nic nového, středoškolačka se zamiluje do nesmrtelného kluka. Až na to, že samotná hlavní hrdinka Ever není úplně obyčejná, po smrti rodiny má totiž jasnozřivé schopnosti.Postava Damena se mi líbila (tajemností mi připomínal Patche z Hush hush).. Ever byla o něco méně snesitelnější, měla klasický fantasyrománovský charakter,což je trochu zklamání.Ale pořád nebyla tak zabedněná a malicherná jako Bella.:Společný se Stmíváním to má jedině ŽÁNR. Jinak nic podobného na Napořád neshledávám (uff) a kdo ano,asi neumí pořádně číst. Líbily se mi fóry, občas bylo něco hodně mimo mísu (aneb jak si Ever představila Orlanda Blooma..)ale dalo se to snést.

mis22
13.12.2011 3 z 5

Moc pěkná knížka, pojatá zase trochu jinak. Docela napínavý děj, ale tak zvlaštně ( teda alespon pro mě) napsaný. Některé pasáže jsem si musela přečíst několikrát, abych je vůbec pochopila :-) . Co jsem tak už četla, tak jsem se vždy dokázala ,,vcítit" do postav, tady mi to dělalo trochu potíže. Kdo má ale rád nesmrtelné bytosti, ať si to určitě přečte! Doporučuji ..

Lea
14.09.2011 2 z 5

Podle předsudku se z toho nevyvrbilo nic moc. Spousta vaty, dialogy většinou o ničem, ani nemluvě o rádoby tajemné atmosféře. Přítomný čas mi nevadil, zvykla jsem si a docela se mi ta forma zalíbila. Ale vadila mi ta nesmyslnost. Taková spousta úplně jasných věcí, které zhrzenou sebelítostivou hlavní hrdinku prostě netrkly a netrkly... Autorka nevzbudila moji důvěru v pravdivost příběhu ani postav. Od bestselleru bych opravdu čekala víc.

Lea
30.08.2011 2 z 5

Právě čtu. Čekám, co se z toho vyvrbí. Myšlenka je to zajímavá, ale na bestseller je to zatím pořád trochu nuda. Připadá mi to takové neživé.

KateCullen
30.05.2011 4 z 5

Knížka byla taková napodobenina Stmívání, což mi nevadilo. Spíše jsem nedokázala překousnout, že příběh je vyprávěn v přítomném čase - tak jsem se někdy úplně ztrácela v ději a musela se vrátit o pár stránek zpátky. Ale určitě si přečtu druhý díl, jsem zvědavá, co se stane dál.

Soptinka
22.03.2011 3 z 5

V určitých částech je tato knížka lehkou napodobeninou knihy Stmívání.Moc mne neokouzlila.

americká literatura

Alyson Noël