Neslyšno

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka.

Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251692/neslysno-6rk-251692.jpg 3.8309
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7498-110-4

Kniha Neslyšno

Cleo De Nile

Hodně lidem vadí, že je kniha zbytečně krátká, ale já s tím problém nemám, naopak, kdyby to byla kupříkladu série jako Vampýrská Akademie, věnovala by autorka spoustu času blbostem, jako jsou různé lásky a zážitky z Feiny minulosti, bez čehož se raději obejdu. Námět a inspirace čínskou mytologií je fascinující, i atmosféru horské vesnice, kde neznají žádné zvuky, jsem si uměla díky popisu Richelle velice dobře představit. Příběh postupně graduje a závěr se mi líbil převelice.

KájaKoxík

Přiznávám, že mě zaujala nízká cena knihy a po přečtení anotace jsem si ji koupila a udělala dobře.

Miluji fantasy a mytologii, ale o východní nevím skoro nic. Celý příběh má vece dobrý nápad. Některé části si myslím zasloužily zmapovat po faktické stránce trochu více (proto mínus hvězda). Nicméně příběh velmi pěkně plyne a je v něm dobře popsaný úplně jiný způsob myšlení, který nám evropanům není vlastní.

Věřím, že každý bude zvědavý, jak to vlastně dopadne. Škoda jen, že to bylo čtení na jeden víkend.

Beky

Taková jednoduchá jednohubka. :-)

BojácnéKuře

Nápad skvělý, ale samotné zpracování už je horší. Děj se ze začátku vlekl, kolikrát mě napadlo, že se čtením přestanu, ale strašně mě zajímal konec. Ten už byl opravdu povedený. Postavy mě nezaujaly, přišly mi takové nijaké a dělalo mi problém se do nich vcítit. Ze všech knih, které jsem od Richelle četla, tuhle hodnotím jako nejslabší.

Mergirus

Knížku jsem přečetla jedním dechem, moc mě zajímal konec a vyřešení příběhu. Vřele doporučuju.

Laughtubbe

Dlouho jsem o této knize přemýšlela. Opravdu mě zaujala jak obálka, tak anotace k příběhu. Velmi originální pojetí asijské mytologie. Chvilku mi trvalo se do děje ponořit. Ačkoliv byl děj velmi akční už od počátku, tak jsem se začetla asi až od strany 55. A pak už jsem to nedala z ruky. Velmi jsem si čtení užila a ač k tomu mám pár výtek ,tak byl celkově dojem z knihy pozitivní. Za sebe mohu jedině doporučit.

adellk28

Kniha se mi velmi líbila. Měla rychlý spád jako všechny knihy od Richelle Mead a byla také originální. Nevěděla jsem, kdy přestat číst, protože se četla úplně sama. Rozhodně také nechybí napětí na konci každé kapitoly, které Vám nedá spát. Hlavně mě zaujali tvorové z mýtů. I když tato knihy nemá na Vampýrskou akademii, tak ji velmi doporučuji.

mikela
14. únoraodpad!

Přestože jsem vždycky byla příznivcem knih Richelle Mead, tenhle příběh se mi zdál nejslabší. Nesedlo mi ani prostředí, ani postavy. Zdálo se mi, jako by to ani nepsala tato autorka. Věty byly těžkopádné, děj se plahočil. Rozhodně se k této knize už nevrátím.