Neronova pevnost

Neronova pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469592/bmid_neronova-pevnost-pv3-469592.jpg 5 155 27

Poslední díl bestsellerové série ze světa Percyho Jacksona je tady! Řecký bůh Apollón, který byl vykázán na Zemi jako ubohý puberťák Lester Papadopoulos, se konečně ocitl na konci své cesty zpět na Olymp. Polobožští přátelé z Tábora Jupiter mu právě pomohli přežít řadu strašlivých útoků a nyní bývalý bůh se svou polobožskou velitelkou Meg musejí poslechnout proroctví, které odhalila harpyje Ella. Lesterova poslední zkouška proběhne v Neronově pevnosti v New Yorku. Najde tam konečně svoje rozhřešení?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Tower of Nero , 2020

JitulHa
31.03.2021 5 z 5

Půl roku. Tak dlouho pro Apollóna trvalo tohle neskutečné martyrium za navrácením jeho božské existence. Pro mou maličkost, to ale bylo celých pět let! Od doby, co jsem si s nadšením pořídila první díl Riordanovy nové série o někom, kdo se doslova vysypal z vlastní podoby, až do dnešního dne, kdy jsem dočetla poslední stránku závěrečné knihy... Je to zvláštní pocit mezi radostí, že se nemusím zase rok trápit v očekávání dalšího pokračování, a zoufalstvím zároveň, protože to je konec jednoho dobrodružství. Prostě tečka. Nicméně, rozhodně to stálo za to. Ten příběh byl totiž přímo božsky dokonalý, jak taky jinak, vždyť nás jím provázel sám (bývalý) olympan!

Misa.V
24.03.2021 5 z 5

Kdybych knize mohla dát nekonečno hvězd, tak to s radostí udělám. Apollón si prošel úžasným vývojem a nešlo si ho nezamilovat. Nemůžu uvěřit, že už je konec. Mohla bych se tu dojímat dlouho, tak jenom zatlačím slzu a budu doufat, že Rick nepověsí řeckou a římskou mytologii definitivně na hřebík. Nedokážu se s těmi postavami a světem navždy rozloučit. Díky, Ricku, za čtenářský zážitek a, prosím, piš dál!

ElikaS
22.03.2021 5 z 5

Přestože už dávno nejsem v cílové věkové kategorii, tohle pro mě byla jedna z nejočekávanějších knih letošního roku (ne-li ta vůbec nejočekávanější). Riordana zbožňuji pro jeho kombinaci humoru a mytologie a moc jsem se těšila, jak Apollón dopadne. A jsem nadšená.

Jak už jsme u Riordana zvyklí, akce střídá akci a naši hrdinové jdou z problému do problému. Vše je okořeněno klasickým Riordanovým humorem. Apollón během cesty značně vyzrál a bavil mě víc než v prvních knihách. Byla jsem moc ráda, že víc prostoru dostal Nico, kterého jsem si oblíbila už v původní sérii. A spolu s Willem tvoří skvělou dvojku (doufám, že se dočkáme i jejich dobrodružství). Naopak mi maličko chyběli Percy s Anabeth. Skvělá postava byla i Lu.

Nero i Pýthon byli oba skvělí záporáci. A u Nera mě hodně bavilo, jak ho Apollón psychologicky rozebíral. Byl ještě horší, než jsem si myslela po první knize.

Závěrečný “epilog” byl parádní a dojemný. Bylo super se znovu potkat s našimi oblíbenými postavami.

Hned po dočtení jsem hledala nějaké informace o plánovaných projektech Riordana a našla jsem článek, že by se rád věnoval jednotlivým příběhům oblíbených postav, nikoliv sériím, ale že to je zatím jen jeho představa. Upřímně doufám, že ji co nejdřív naplní, protože na co se teď mám těšit? Už teď mi polobohové chybí!

LenaOrlovsky
22.03.2021 5 z 5

Upřímně? Nevím co napsat, všechno již bylo napsáno.. Díky Ricku Riordanovi jsem si ještě více zamilovala mytologii. Tato kniha nezklamala. Je tam skvěle popsána psychologie Apollóna i Nera, což jsem velice ocenila. Ale mrzí mě, že je nesjpíše konec.
O antickou mytologii se zajímám komplexně, proto se mi moc líbilo, že tam je i zmínka na jednu antickou knihu. A jako vždy velice oceňuji slovníček pojmů, který se v knize objevil (v této knize by tedy všechny pojmy z 5 knih)

25veronika3
21.03.2021 5 z 5

Musím říct, že se mi kniha kupovala a četla velice těžko. Riordan vytvořil nádherný svět, jeho knihy jsou úžasné a jestli je tohle vážně konec, tak mě to šíleně mrzí. Byla to báječná jízda!

Medasek
20.03.2021 5 z 5

Byla to nádhera. Děj ubíhal neskutečně rychle a já se nemohla od knihy odtrhnout. Spousta známých postav se zde znovu objevila a já mohla dál prožívat jejich příběhy. Mrzí mě, že už je konec.

Ronnie68
19.03.2021 5 z 5

Skvělé zakončení pentalogie (a bohužel nejspíš i celého světa polobohů a bohů ... to mě šíleně mrzí ...) ... knihu jsem téměř nedokázala ani odložit ... prostě četla se sama ... děj mě bavil ... ale jak jsem řekla na začátku, ten konec mě opravdu dost dojal ...

Rick Riordan
americká, 1964