Nepříjemně blízko

Nepříjemně blízko https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78788/bmid_neprijemne-blizko-gXE-78788.jpg 4 142 41

Sedmnáctiletý Derek, jenž se ukrývá v domě svých sousedů, se stane svědkem trojnásobné vraždy. Ze sklepa, kam se schoval, sice nic nevidí, ale slyší, jak vrah pronáší jediné slovo: Hnus. Kdo je tím neznámým zabijákem a jak jeho čin souvisí s náhodně nalezenou disketou ve starém počítači, který navíc po strašlivém činu z místa vraždy záhadně zmizí? Druhý kriminální thriller kanadského spisovatele Linwooda Barclaye, autora úspěšného románu Na loučení nebyl čas, vrcholí zcela nečekanou tragédií svědčící o tom, že život člověka mnohdy ovlivní zdánlivé maličkosti, které se však řízením osudu mohou stát roznětkou nenapravitelných konců.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Too Close to Home , 2008

Johnsons007
03.02.2017 5 z 5

Po delší době mě opravdu něco zaujalo a potěšilo. Autor nejenže se věnuje příběhové linii odhalování pachatele vražd, ale dostatečně, avšak ne přehnaně, se věnuje i vztahům mezi postavami v knize, nefláká ani vysvětlování spojitostí z minulosti a rovněž dostatečně popisuje prostředí, které mi bylo něčím blízké. Autorův styl psaní mi byl příjemný, dobře a lehce se to četlo. Sice trochu "okatě" vložil do příběhu pachatele, kterého jsem celkem brzo odhalil a možná trochu urychlil závěr, ale nic to nezměnilo na mém celkovém dojmu. Za mě tak 4.5 :-)

Wargo
17.01.2017 5 z 5

Po "Bez rozlúčky" opäť raz výborne napísaná kniha, s kvalitne spracovaným dejom, rôznymi typmi postáv s možno nie až tak prekvapivým záverom. Ale záver je len cca posledných 40-50 strán, pričom to predtým sa mi nesmierne páčilo !

melaficent
03.10.2016 3 z 5

Fuuha.. od autora som čítala ešte Never look away, a neviem neviem, čo si myslieť...
Táto knižka bola nepochybne oveľa lepšia, a mala spád, lenže zo začiatku som sa do nej nemohla začítať. No a najväčším problémom boli nesympatické hlavné postavy. Myslím, že Ellen neznášal každý, lenže mne bol dooosť nesympatický aj Jim. Derek bol v pohode.
Myslím, že môj názor ovplyvnilo aj to, že knižka (a aj postavy) je veľmi americká, a mne ako človeku, ktorý vyrástol na európskej kultúre, tieto veci nie vždy sadnú.

Vladísek
25.12.2015 5 z 5

Kniha byla absolutně super. Hlavní hrdina mi byl sympatický a děj měl spád. Zhruba od poloviny se již dalo předvídat, o co vlastně jde, ale i tak to nic nemění na faktu, že šlo o fajn čtení.

Leskodka
11.12.2015 5 z 5

Skvělé, čtivé, autor opět nezklamal.

muchomurka
12.10.2015 4 z 5

Obsahuje spoilery.
Napínavý příběh, i když tak v polovině jsem si říkala, ať už nastane nějaký posun. Je pravda, že podle recenze na přebalu knihu jsem čekala jiný příběh, recenze je zavádějící, ale jsem ráda, že to bylo jinak, přišlo mi to lepší. Obávala jsem se toho, že se z Jima se v zápalu ospravedlnění syna stane akční hrdina, který najednou umí a ovládá bojová umění, střelbu ze zbraní a je úplný špion (jako to často bývá ve filmech, když obyčejný otec zachraňuje svou rodinu). Líbilo se mi, že to bylo spíše konverzační a detektivní než akční příběh.
Jediná postava, která mě štvala, byla Ellen. Obdivuji Jima, že to s ní tak dlouho vydržel, navíc když pořád obhajovala Conrada. Vím, že se to pak vysvětlilo, ale stejně, já bych nebyla tak dlouho na její straně a bezmezně jí věřila a stála při ní.
A jedna věc, co bylo zvláštní, měla jsem pocit, jako by do půlky knihy směřoval konec příběhu jiným směrem, ale pak tam autor přidal postavu a od půlky to zase směřovalo jinam. Ale neodporuje si to, má to hlavu a patu, tak proč ne. Možná jsem si jen přála nějaký jiný konec.

syvritos
13.02.2015 4 z 5

Vždycky, když jsem si začala myslet, že je někdo vrah....tak bum a on mi to vyvrátil a nakonec popřeházel. Dobře se četlo.

kadgam
08.10.2014

Veľmi americké. Zaujímavá zápletka, veľmi dobre sa číta a nenudí.

aktak1203
04.06.2014 3 z 5

Průměrná detektivka, kterou jsem již jednou četla, ale tak málo mne zaujala, že jsem si to při koupi vůbec nepamatovala. Až když jsem se do ní začetla, tak jsem zjistila, že tu knihu už znám. Ale zase úplně špatná není. Ovšem četla jsem od autora "Na loučení nebyl čas" a ta mě zaujala mnohem více.

mundim
09.05.2014

Knížka mě zaujala hned od začátku. Není psaná úplně jako detektivka, což mě příjemně překvapilo. Napínavá až do konce.
Vrhám se na další titul od tohoto spisovatele.

Henriette
25.04.2014 4 z 5

Naprosto skvělá knížka, od které jsem neočekávala mnoho (koupila jsem ji v levných knihách asi za 19Kč) ale která mi naprosto vyrazila dech. Výborně napsaná, napínavá, neprohlédnutelná.... až na posledních asi 40stran kdy mi došlo kdo je vrah o trochu dříve než Jimovi. :)

Lindulinek
24.02.2014 4 z 5

Kniha je velice dobře napsaná. Zajímavá a překvapivá zápletka. Jednu hvězdu ubírám za překombinovanost osob a jejich vztahů, což knize dle mého uškodilo.

deedulka
22.11.2013 3 z 5

Pěkná detektivní zápletka, která se příjemně četla. :) Jen mě trochu mrzelo, že kniha nebyla napsána z pohledu syna Dereka, ačkoliv to tak na začátku vypadalo, ale z pohledu jeho otce, který příběh vyprávěl.

kvapca
02.08.2013 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a musím říct, že okamžitě začnu shánět další !!! Velmi čtivá knížka, která chytne od první stránky. Vřele doporučuji, moc dobře se čte, žádná nuda, hltala jsem každou další stránku!

kneslova
01.08.2013 5 z 5

Výtečně napsaná kniha, skvělé počtení bez nudy, já nemohu říci, že by byla horší než Na loučení nebyl čas, sympatický hlavní vypravěč, dobrá kniha

michalka S.
07.07.2013 5 z 5

Opět skvělá kniha.Moc se mi libil děj a byla čtivá jako Naloučení nebyl čas.Proto dámavám 5 hvězdiček!!!

evasamankova
01.03.2013 4 z 5

Dobrá detektivka, jejíž hlavní předností je příjemný autorův styl psaní. Výborně se čte. Zápletka zajímavá, ale nijak překvapivá, spíš od určité pasáže i trochu odhalitelná. Předchozí kniha Na loučení nebyl čas dle mého byla jednoznačně lepší a mnohem napínavější. Přesto Nepříjemně blízko patří k těm lepším detektivkám, kterou stojí za to přečíst.

dencuska
26.08.2012 3 z 5

Po predchádzajúcej knihe tohto autora som sa na ďalšiu nesmierne tešila, ale trošku ma sklamala. Autorov štýl mi vyhovuje, napätia bolo opäť dostatočne, ale možno je chyba v tom, že ma to núti porovnávať túto knihu s jeho predchádzajúcou a z toho pohľadu je táto pre mňa o dosť slabšia. Ale teším sa na ďalšiu :)

Luca287
09.05.2012 4 z 5

Knha se mi líbila, byla napínavá...překvapivý konec... no četla jsem, dokud jsem nedočetla.. :-)))

Ivadus
20.09.2011 5 z 5

Jelikož jsem předchozí autorův román ještě nečetla, nemám srovnání. Čas od času mám chuť si přečíst něco napínavého, od čeho se nemůžu odtrhnout, odpočinu si tak od toho každodenního blázince. A tohle se mi u této knihy podařilo.