Oheň a voda

Oheň a voda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361136/bmid_ohen-a-voda-nai-361136.jpg 4 213 45

Nepřátelé a milenci série

Komu otevřete svou třináctou komnatu? ALEXANDER DE LA GRIP je známý z bulvárního tisku a blogů zaměřených na společenské drby jako bohatý playboy, dekadentně rozhazující peníze po celém světě. Většinu svých dnů tráví zotavováním se z předcházejících nocí. Na kontě má dlouhý seznam svedených krásek a zdá se, že ho ve skutečnosti nezajímá nic a nikdo. ISOBEL SORENSENOVÁ pracuje jako dobrovolná lékařka pro organizaci Lékaři bez hranic v utečeneckých táborech, válečných zónách i na místech nejhorších katastrof. Právě se chystá odjet do dětské nemocnice v Čadu, kterou provozuje nadace založená jejím dědečkem. Je zcela oddaná humanitárnímu poslání, a tak ji znechutí, když Alexander, jako jeden z hlavních sponzorů, zadržuje finanční prostředky potřebné pro další chod nadace. Má to být snad odplata za to, že je jedinou ženou, která ho kdy poslala k čertu? Navzdory tomu, že oba představují zcela odlišné, neslučitelné světy, přeskočí mezi Alexandrem a Isabel velmi záhy jiskra přitažlivosti. Když jeden druhého dotlačí až na samý kraj myslitelné hranice, ukáže se, že pravda je mnohem složitější a zdání většinou klame. BOLEST, LÁSKA, DŮVĚRA, ZRADA. Co zvítězí, když se z bezpečnosti stane prázdné slovo bez významu? Svižný román plný skandálních odhalení, jiskřivé erotiky a napínavého děje, který čtenáře zavede do Švédska, New Yorku i afrického Čadu. Po romanci Nepřátelé a milenci je druhým dílem úspěšné trilogie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

En enda hemlighet , 2015

NicNedaNicNema
01.06.2019

Oba díly docela bavily.
Jak tento, tak i předchozí.
I když upřímně příběh Petera a Giny se mi v té knize moc nelíbil až příliš se motal do hlavního příběhu, možná kdyby byl zvlášť, tak by se zalíbil.
Upřímně doufám, že u nás následující díl vyjde. Trochu jsem i tušila, že by epilog mohl být takový jaký je a vzhledem k tomu, že tu postavu, které se týká jsem si dost za tu dobu série oblíbila, by byla škoda, kdyby nevyšla.

prcek19
05.02.2019 3 z 5

První díl byl lepší..ale velké plus dávám za to, že se v pozadí odehrával příběh Petera a Giny..mínus naopak u mě za tu kapitolu v bytě Eugena..musím říct, že to nebylo nic pro mě a byla sem ráda, že se to v knize už znovu neobjevilo..jinak se kniha četla dobře

Lofda
30.12.2018 5 z 5

Obsahuje spoiler! Nevím, který díl mě bavil víc, ale rozhodně druhý díl nezklamal! Dle některých komentářů jsem čekala sestupnou kvalitu, ale u mě to tak nebylo. Isobel a Alexander mě bavili moc, i když jejich vztah byl pro mě zvláštní a jejich hrátky ne tak úplně podle mého gusta, ale proč ne? Hodně jsem četla opěvovat vztah Giny a Petera, ale nemůžu si pomoct, až tak úplně jsem to nechápala. Že by Peter prošel až takovou proměnou? Navíc mezi nimi bylo tolik rozdílů, ať už věk, barva pleti, společenské postavení, přístup rodiny.. Připadalo mi to dost nadnesené a zidealizované.. Zrovna tak Isobel a její pro mě naivní snaha změnit svět. Rozumím tomu, lékařka.. Navíc ve Švédsku na to mají asi opravdu jiný pohled než my. Ale jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo, hlavně ohledně Mariuse, protože někdy možná tím, že změníte jeden život, "spáchate" víc dobra než se může zdát ;-) Najde se určitě někdo, kdo by oponoval, že ho neměla vytrhnout z jeho prostředí atd., ale já jsem ráda, že to bylo napsáno jak bylo a za mě palec hore. Celkově se mi knížka moc líbila, hodně se tam dělo, nepřipadala mi překombinovaná, mě to bavilo! Ne asi úplně reálná, ale já nechci číst něco přehnaně obyčejného ;-) Takže za mě plný počet a opravdu doufám, že vyjde i třetí díl, protože se těším na příběh Toma!

Mark.
30.12.2018 5 z 5

Asi v polovině knihy jsem se zadrhla. Jejich postelové hrádky nebyly natolik procítěné abych měla pocit, že si to užívá i autorka. Přišlo mi, že ji tento typ nebyl natolik blízký, aby mne dokázala vtáhnout do děje. Ale výpravy do Čadu a s ním spojené přípravy jsem četla se zápalem.
Děj Petera mně místy bavil více než Isobel a Alexandra. Autorka nás již v předešlém díle připravovala na tehdejší nespokojenost Petera se svým zivotem a ráda jsem četla jeho změny.

Všechny dečka udělali pravý opak toho, k čemu je rodiče vedli.

Epilog byl velmi lákavý, musela jsem si aspoň přečíst anotaci knihy na autorčiných stránkách a budu doufat, že kniha vyjde i u nás.

HedušKoč
12.10.2018

No nevím,i přes vysoké hodnocení jsem knihu nedočetla. Což nedělám vůbec ráda.

LenRan
10.10.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o trochu víc, oba příběhy, jak Petera tak Alexandera, jsem si užila se vším všudy, ale jako u prvního dílu, mi vadil překlad. Každopádně už se těším na další pokračování.

Petra38
09.09.2018 5 z 5

skvěla kniha, líbila se mi změna, která proběhla s hlavním hrdinou a úplně jsem se do něj pobláznila. skvěly. kdo by nechtěl krasného,bohatého a odhodlaného muže, který Vás miluje ?:) žě ?

SBH
26.08.2018 5 z 5

Opět naprosto dokonalá romantika - postupné sbližování postav, sem tam trochu sexu, uvěřitelné zvraty, v závěru mrazivé drama, vtipné a realistické dialogy. Když už některá z hrdinek dělala "drahoty", vždy z pochopitelného důvodu. Alexander mi byl maximálně sympatický, takový ten týpek "pro trochu lásky šel bych světa kraj". Jeho zlehčování strašlivých zážitků z dětství (jsem šťastný, protože mám přece peníze, ne?) bylo naprosto přesné, a zoufalé. Postavu Petera jsem v prvním díle dočista nenáviděla, ovšem autorce se podařil husarský kousek - nyní jsem mu fandila a občas nad jeho osudem uronila slzu.
Dávám pět hvězd a doporučuju, ale...
Kdyby knihu do češtiny převedl google překladač, dopadlo by to lépe. Paní Lysáčková zvládla všechny nešvary, které mohla. Větná stavba češtiny je skutečně zapeklitá, a překladatelce bohužel ujížděly nohy nepříjemně často. Špatné používání předložek, přídavných jmen jako předmětů, irelevantní střídání přítomného a minulého času, nelogické občasné sklouznutí k výrazům obecné češtiny. Celkem peklo. A postupem doby mi úplně k nesnesení vadily anglické hlášky pražské zbohatlické mládeže ("Oh, please, Alexandře..." - to jako fakt?) Nebudu ubírat hvězdu, abych nepoškodila autorku. Ale za samotný překlad pět hvězd mínus.

Toňula
20.08.2018 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem sáhla po dalším z trilogie, tentokrát věnovanému vztahu Alexandra de Grip a lékařky Isobel. Upřímně, jejich příběh je plný zvratů a erotiky, ale více mě zaujal vedlejší příběh Petera a Giny, byl více lidský, pozvolnější a citovější. Celkově však kniha čtivá od začátku od konce, možná více než předchozí díl. Už se těším na závěr trilogie.

veronika9143
24.05.2018 4 z 5

Pěkné pokračování, opět nádherný chlap, romantika, erotika, sex. Myslím, že nezklame nikoho, kdo vyhledává tento žánr, samozřejmě je určená něžnějšímu pohlaví. Jsem zvědavá na poslední díl.

alzbeta4340
09.05.2018 5 z 5

Čtivý a zajímavý příběh pro ženy. Je to oddechová, žánrová literatura, nečekejte realitu ani umění, ale ve své kategorii je to povedený román. Líbilo se mi zaměření na příběhy dvou mileneckých dvojic, autorka jim dala zhruba stejný prostor. Hezky se vyvažovaly.

cukrovka
26.04.2018 4 z 5

Čtivé pokračování. I když byl pro mě příběh Isobel a Alexe dost přitažený za vlasy, vyprávění vyvažoval Peter a Giny. Uvidíme s čím přijde autorka v příběhu o Tomovi.

LilianaFalcon
20.04.2018 2 z 5

Tak ani druhý díl nebyl žádná sláva. Vlastně spíš hrůza. Nehorázně zdlouhavé a Alexandr byl na mě prostě moc. Alkoholik, d*vkař a celkově arogantní vůl. Nebylo se u něj čeho chytit.

Kešu1981
02.04.2018 4 z 5

Příběh Petera a Giny mě bavil víc, takže škoda, že víc stránek zabíral příběh Alexe a Isobel...vážně škoda :o)

MartinaF
01.04.2018 4 z 5

Mně se líbil i tento díl a myslím si, že byl na stejné úrovni jako ten první. Uznávám, že konec byl dle očekávání, ale k tomuto žánru prostě patří. Těším se na třetí díl a doufám, že bude stejně čtivý jako první dvě části.

puhinka
04.03.2018 2 z 5

Knihu som čítala dokopy asi tri týždne. Inak mi to trvá tak 3 dni. Strašne ma nudil vzťah medzi Alexandrom a Isobel...naopak vztah Petra a Giny bol pre mna zaujimavejsi. Skoda, ze mu autorka nedala viacej priestoru. A tie pikantne sceny s Alexandrom a Isobel mi prisli nerealne...nezazivne...no...mam tejto autorky dost a idem dalej :)

lenochod6
22.02.2018 4 z 5

Slabší díl oproti prvnímu, ale dalo se to číst. Hrdinové sice byli super, ale ten příběh byl trochu neuvěřitelný a zamotaný. Líbilo by se mi, kdyby Petr a Gina byli hlavní hrdinové a Alexander s Isobel ten druhý. Ale stále by se to dalo označit jako dobrá kniha.

Hany.Honey
13.02.2018 4 z 5

Moje prvotina a hodnotím velice dobře.

Elčokča
05.02.2018 3 z 5

No nevím. Mohla to být krásná, dojemná kniha, nebýt tam sci-fi vložka o supermanovi v Africe... Taky mě už omrzely dominantní a submisivní role.
A konec? Všechno dopadlo jak nejpřesladěněji mohlo.

AnetV
31.01.2018 3 z 5

Hodně jsem si těšila, předchozí díl se mi velice líbil. Tento příběh mě ovšem nezaujal, spíše než hlavní hrdinové se mi zamlouvali Peter s Ginou, přišlo mi, že se autorka snažila do příběhu vtěsnat všechny problémy světa. Konec mi přišel moc happy endovy. Snad si autorka u příběhu s Tomem vylepší skóre.

pro ženy erotika

Simona Ahrnstedt