Neplechy čerta Zbrklíka

Neplechy čerta Zbrklíka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536098/bmid_neplechy-certa-zbrklika-6616731ed6e59.png 5 54 23

Čert Zbrklík série

V pekle se jednoho dne narodí čertík s nebesky modrýma očima, který dostane jméno Zbrklík. Kvůli jeho zbrklosti ho potkává jeden malér za druhým. Nedopatřením vytopí peklo, málem nechá shořet pekelné listiny. Nakonec Luciferovi dojde trpělivost a vyšle Zbrklíka do světa lidí, aby se své zbrklosti zbavil. Povede se mu to? MP3 ke stažení (52 MB)... celý text

surel
12.01.2024 5 z 5

Krásná kniha s povedenými příběhy, oceňuji hlavně délku pohádek (před spinkáním přesně akorát) , moc hezké ilustrace a opravdu velmi roztomilý čertík. Staršímu synovi se líbil především závěr. Hned se stala velmi oblíbenou a čteme opakovaně. Mohu určitě doporučit a určitě budeme číst i další příběhy.

klarca1993
07.01.2024 5 z 5

Knihu ode mě dostal k 7. narozeninám, protože sám je to takový rarach s modrýma očima. Museli jsme začít číst hned ten den a příběhy malého čertíka měly okamžitý úspěch. Myslím, že budeme muset pořídit i další díly.

ditul
31.12.2023 5 z 5

Kluci dostali knížku jako dáreček od čertíků jako jedno překvapení z okýnka adventního kalendáře, kde mívali spíše nějaké úkoly. Knížku si hned oblíbili a čertík se stal velkým přítelem. Těšíme se na další díly.

Jančislava
21.09.2023 4 z 5

Knihu jsme půjčili v knihovně, protože vypadala pěkně. S příběhem jsme spokojeni (syn 6let), je to takové příjemné čtení. Krátké a jednoduché kapitoly, které před spaním stačí. Za nás spokojenost.

adela2316
19.02.2023 5 z 5

Belele belele bubu puf!
Dcera (2 roky) si tuto kouzelnou formuli opakovala i několikrát denně, až mě to překvapovalo, že si na to sama vzpomněla.
Příběhy jsou pěkné, děti to bavilo.

Luciluc
15.02.2023 4 z 5

Knížka čtená dceři. Kniha mě v knihovně zaujala obálkou i názvem. Příběhy čertíka s nebesky modrýma očima jsou nápadité, tak akorát dlouhé a hezky ilustrované. Vyprávění mi ale přišlo často "povrchové", některé záležitosti byly vyřešeny v jedné větě, zaklínadla byla někdy kostrbatá. Ale i tak jsme si s dcerou pekelnou partu v čele se Zbrklíkem oblíbily. Čerti měli originální jména: Rozumbrada, Serafína, Rambajz, Krucián, Kvakin, Pecolt, Chlupulín. A nejen ti, i další postavy: Bordelína, Cimburák, Filík a nejvíce se líbila královna víl Eli. Máme půjčený i další díl, Zbrklík a čertidlo.

Marketplace
29.01.2023 5 z 5

Moc hezké ilustrace. Jednotlivé pohádky jsou pěkné a dlouhé tak akorát.

DK197
22.09.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA: Tyto pohádky považuji, až na příběh s čarodějnicí, za celkem dobré. Ačkoliv je na nich cítit cílovka těch nejmenších, a to se mi vzhledem k nápadu zdá trochu škoda. Co mě ale moc nepotěšilo, byl závěr, protože se mi zdál zbytečně rychlý a nijak moc propracovaný. Čertíkových trampot mohlo být klidně víc a jeho proměna z nešiky mohla být také více zobrazená. Malé děti to ale tolik vnímat nebudou a podle ostatních zdejších komentářů si knížku užívají, takže směle do ní.

katarina5311
12.07.2022 odpad!

Tato kniha je břemeno pro rodiče snažící se vést děti k tradičním hodnotám rodinného kruhu.
Hrdina Zbrklík má v knize pouze maminku a není vysvětleno kde se ocitl tatínek.
Můj 5 letý syn čekal kapitolu po kapitole, kdy se objeví. Knížka nevysvětlila proč otec chybí.
Příběh není rovnoměrně balancován. Dvě hlavní ženské postavy, Rozumbrada a Serafína, mají v příběhu intelektuální nadváhu nad mužskými protějšky.
V knize převažuje mnoho negativních pojmenování / nadávek, křičení, rvaček, chaosu a sázek. Chybí láskyplné vysvětlení jednotlivých Zbrklikových chyb.
Klíčové principy jsou odlehčeny nebo úplně vynechány a pozornost je dávána méně důležitým věcem.
Dávám jedu hvězdičku jen kvůli nádherné ilustraci.

xichtik
07.04.2022 5 z 5

Krásne napsané příběhy s hezkými ilustracemi ...

Aknel26
20.03.2022 5 z 5

Takové miloučké čtení. Zápletky jednotlivých příběhů jsou prostinké, Zbrklík něco vyvede nebo se k něčemu připlete, ale na poslední chvíli je katastrofa odvrácena. Ale menším dětem se knížka bude určitě líbit, tohoto pekla se rozhodně bát nemusejí. A ilustrace jsou kouzelné!

ronave
23.01.2022 5 z 5

Knížka je krásně napsána a srozumitelná dětem všech věkových kategorii.
Příběhy jsou veselé a vtipné.
Ilustrace jsou nádherné.

zandu
22.10.2021 5 z 5

Krásné ilustrace i hezké příběhy. Dcera si Zbrklíka oblíbila :-)

Leny66
18.10.2021 5 z 5

Knížka nás pobavila,doporučuji

zdenaR
29.05.2021 5 z 5

Vtipně napsaná kniha o trampotách malého čertíka, doplněná hezkými ilustracemi.
Je vidět, že kniha opravdu byla testovaná na dětech, jak uvádí autorka.
Mým vnukům (6 a 3) se velmi líbí, četli jsme ji celý večer.
Doporučuji pro všechny děti, kteří mají rádi čertíky :-)))

Papimami
14.05.2021 5 z 5

Knihu jsem vybrala na základě doporučení na FB. Nádherné ilustrace a roztomilý příběh. Knihu doporučuji pro starší děti, co čtou sami.
Nás (2r) rozptylovaly ilustarce a příběhy jsou krátké, takže jsme ji měli rychle přečtenou.

Saela
20.04.2021 5 z 5

Rozhodně doporučuju a dle mého názoru by neměla chybět v žádné dětské knihovničce! Velice čtivá, příběhy dlouhé akorát a navíc nádherné ilustrace. Čteme s tříletou a furt chce přídavek. Příběhy jsou milé, poutavé, sem tam naberou spád, jinde zase trošku přibrzdí. A parádně se při čtení dají měnit hlasy a dělat intonace zvuku. U žádné další mi to tak dobře nejde, jako u téhle. Takže za mě a moji dceru rozhodně doporučuju :)

lucakuca
26.02.2021 5 z 5

Bombice!!!!! Zase jeden rošťák s dobrými úmysly. :-) Nádherné obrázky a lehkost psaní určitě překvapí rodiče při čtení na dobrou noc, nebo začínající čtenáře. Krátké vtipné příběhy s dobrým koncem. Čerti jsou vlastně hrozně hodní. :-)

Ethys
22.01.2021 5 z 5

Povedene pribehy s certikem.

Blaufik
09.09.2020 5 z 5

Myslím si, že se jedná o opravdu úžasnou knihu, která bude oblíbencem nejen vaší ratolesti, ale také vás. Příhody nezbedného čertíka jsou popsány s lehkostí a humorem, a spolu s dětmi si je jistě užijete a třeba se stanou i vaším oblíbeným čtením před spaním.