Zbrklík a čertidlo

Zbrklík a čertidlo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505802/bmid_zbrklik-a-certidlo-5Nw-505802.jpg 5 17 4

Čert Zbrklík série

Čertidlo Tadeáš je malý neposeda a kvítko. Jednou je tu, podruhé zas jinde, vyvádí samé naschvály a jednu lumpárnu za druhou. Jeho rodiče, čert Krucián a královna víl Eli, si s ním už nevědí rady, proto se obrátí na samotného vládce pekel. Nikdo si nemůže být jistý, jakou vylomeninu provede čertidlo příště. Oproti němu je čert Zbrklík úplný andílek. A proto je opět vyslán do světa lidí, aby nešťastným rodičům pomohl. Jak tohle spojení může dopadnout? Čeká vás příběh o velkém přátelství, čertovských kouzlech a pekelných neplechách. To si musíte poslechnout!... celý text

Marketplace
07.01.2024 5 z 5

Pěkný příběh. Délky jednotlivých kapitol pohádky jsou tak akorát a navíc nádherné ilustrace.

Cassidy.L
10.06.2023 5 z 5

Paní Dražilová Zlámalová píše krásně. Pohádky jsou milé a pro děti jako ušité na míru :) Ani u tohoto příběhu se to nemá jinak :)

veronika0382
04.04.2023 5 z 5

Možná se budu opakovat, ale Sandra je naší nejoblíbenější autorkou dětských knížek. Její příběhy jsou zábavné, vtipné a zároveň velmi poučné. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Luciluc
24.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka čtená dceři. Obsahuje spoiler. Kniha navazuje na Neplechy čerta Zbrklíka a je zde rozvedena dějová linka o čertu Kruciánovi a královně víl Eli. A právě tihle dva se stanou rodiči čertidla Tadeáše, který je napůl čert a napůl víla. Tadeáš je velký neposeda, provádí lumpárny a rodiče si s ním neví rady. Proto jim Lucifer pošle z pekla na pomoc kamaráda pro Tadeáše. A tak se Zbrklík opět dostává do světa lidí a zažívá příhody společně s čertidlem. Setkáváme se zde s postavami známými z předchozího dílu (např. čarodějnicí Bordelínou), ale i novými (např. pišišvoři, vodní víla Xenie, čert Bugroš). Kapitoly jsou tentokrát o něco delší a líbilo se mi, že už to začal být ucelený a provázaný příběh, ne jen výčet jednotlivých Zbrklových neplech, jako jsem tomu měla pocit u prvního dílu. Kniha obsahuje hezké ilustrace, celkově pěkný příběh i nějaké to ponaučení. Doporučuji k přečtení.