Neohlížej se

Neohlížej se https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291669/mid_neohlizej-se-tmK-291669.jpg 4 472 107

Samanta je ve vlastním životě cizinkou. Až do té noci, kdy se svou nejlepší kamarádkou Cassie zmizela, o ní všichni říkali, že má všechno – bohatství, popularitu i přítele jako ze snů. Samantu sice naleznou, na nic si však nepamatuje. Neví, kdo je, ani co se té osudné noci událo. Zatímco se snaží pospojovat úlomky své minulosti dohromady, uvědomuje si, že o takový život, jaký dřív vedla, nestojí. Stará Sammy byla totiž docela zlá holka a je zřejmé, že s Cassie ji pojilo spíš nepřátelství. Samanta si je jistá, že ztráta paměti je pro ni jako výhra v loterii. Dostala druhou šanci, aby mohla být lepší dcerou, sestrou a přítelkyní. Bláznivě se zamiluje do Carsona Ortize, kluka, kterému na ní vždy záleželo a k němuž se ta stará Sammy nechovala hezky. Cassie ovšem stále není k nalezení. Pravda o tom, co se jí té noci stalo, je však pohřbena nejen hluboko uvnitř Samantiny hlavy. Zná ji i někdo jiný, někdo, kdo se chce ujistit, že o ní dívka pomlčí navždy. Samanta chce pouze jediné – zjistit pravdu. Jestli se jí podaří oživit vzpomínky na osudnou noc, bude se moct konečně posunout dál. Ale co když na tom, aby si nevzpomněla, závisí její život?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Don't Look Back , 2014

jitka_dankova
02.11.2021 5 z 5

Kniha byla plná napětí, to se musí nechat. Těžko se dá odložit z ruky, ani nepamatuji, kdy jsem četla něco tak chytlavého. Co mne však opravdu dostalo, byl výborný popis pocitů dívky, co má ztrátu paměti. Naprosto jsem věřila tomu, jak psala o svých pocitech. Všechno o čem přemýšlela, její chování, myslím, že to se autorce opravdu povedlo. Byl to ten hlavní impuls, proč jsem tak rychle četla dál - chtěla jsem vědět, kam se její osobnost posune a co o osobě zjistí. Dostala doslova druhou šanci na všechno, i na lásku. Když jsme u toho, romantická linka v knize je velmi hezky zpracovaná Lehce se zaškobrtne až ke konci, ale to se dá autorce odpustit. A ohledně pointy celé knihy, musím přiznat, že jsem, na rozdíl od jiných čtenářů, až do samotného konce opravdu neměla tušení, kdo to udělal. Myslím, že to bylo opravdu dobře napsané. I když už teď vím, jak to celé dopadne, myslím, že si ji přečtu ještě jednou, protože ten způsob odhalení jejích pocitů a hledání sebe sama byl opravdu parádní.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Super! Mám ráda takové knihy. Děj napínavý od začátku do konce, super postavy. Kniha velmi čtivá, nemám co dodat. Hodnotím 5* a těším se na další knihy od této autorky.

johana3160
29.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Jak napsaly ctenarky prede mnou je to spis YA cetba nez pro zeny, ale neprislo mi to uplne pitome, i kdyz ja mam tento druh literatury rada. Tohle mi trochu pripomnelo Royalovce, i kdyz ne uplne stejne, je tam hodne spolecnych temat. Nebylo to nejhorsi navic se to dobre cetlo. A bonus pro me byl vrah do posledni chvile zahadou, sazela jsem na … pokud do toho clovek jde s tim, s tim ze to je pro pubertacky tak je to fajn:)

anája
20.03.2021 4 z 5

Kniha byla napinava a ctiva, ale připomněla mi sešitky ,,Stopy hrůzy “. Které byly taky spíše pro teenagery.

Madi
27.11.2020 2 z 5

Tak předně : rozhodně to není román pro ženy, ale young adult čtení.
Sammy byla pěkná bitch a ztratila paměť. Cassie byla ještě větší bitch a umřela. Co se stalo, kdo to byl? Rozuzlení vás asi nepřekvapí.
Ty natahovaný pasáže o líbání, nebo sexu jsem přeskakovala. Na něco tak patetickýho jsem už moc stará.

evineckY
17.11.2020 5 z 5

To byla jízda!!! Nejen,že je to kniha spisovatelky,která patří mezi mé nej, ale určitě si to užijete. Od začátku do konce jsem byla v napětí. Zde vidíte pořekadlo - pro peníze přes mrtvoly... Lituji Cassie i Samantu . A pak je tu miláček Carson :-) Doporučuji.

lokonla
29.10.2020 5 z 5

TOHLE BYL MASAKR. Napínavá pecka, až do konce nevíte, kdo to byl.
Tato kniha odstartovala můj zájem o thrillery a drama :D

Ewwe
27.09.2020 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až do úplného konce. Dobře uchopené téma, emoce s citem napsané. Čte se opravdu dobře a jen škoda, že konec byl celkem rychle useknut.

Vyllandra
07.08.2020 4 z 5

Čtivé, svižné. Nemohla jsem přestat číst. Konec vzali trochu hopem, ale to už tak bývá. Mám ráda dobře zpracované náměty se ztrátou paměti a tento je opravdu povedený.

Ajda300
08.07.2020 4 z 5

Napínavá kniha. Všechny knihy se ztrátou paměti jsou super, takže fajn.

Višnička
27.06.2020 4 z 5

Opravdu škoda špatného označení knihy...thriller ? Pro ženy? To fakt ne..hezká knížka pro teenagery, to ano, knížka je určitě čtivá, ale pachatele jsem věděla snad už od druhé kapitoly a zápletku od třetí...dočteno opravdu jen ze setrvačnosti a protože tu kniha měla tolik nadšených komentářů - tudíž jsem stále čekala nějaký zvrat nebo napětí.

Myška43
22.05.2020 5 z 5

Drsný, smutný, dojemný příběh, který vede v mnohém k zamyšlení. Je mi líto Samanty, nedokážu si vůbec představit, čím si procházela. Cassie je mi také moc líto, tu jsem dokázala pochopit, čím prochází, jak se cítí a proč se tak hnusně chová. Nebudu prozrazovat, jak to dopadlo, docela mě to zaskočilo, to jsem nečekala. Život dokáže být někdy pěkná mrcha. Takže rozhodně doporučuji knihu přečíst.

Nuttelka
09.04.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla do starších zásob, které čekají na přečtení a teď mě mrzí, že jsem si knihu nepřečetla už dříve.
Děj mě chytil už od první stránky a celou dobu jsem byla napnutá jak kšandy. Miluju knihy, kdy skoro až do poslední stránky nevíme vraha a odhalení je překvapující. Za celou knihu jsem si tipla správně jen jednu věc :-) Obrat v chování Samanty byl super a Carson, to je prostě miláček :-)
A co si budeme povídat, představa, co všechno se s naší myslí může dít a stát, mám úplně husí kůži.
Každopádně knihu doporučuji všemi deseti.

poki1982
03.02.2020 5 z 5

Super kniha, která mě od začátku chytla. Dobře propracované postavy a zajímavá zápletka. Za mě super čtení.

Kiwicatko
05.01.2020 5 z 5

Tahle autorka me fakt bavi :) celou knizku jsem ani nedutala a premyslela, co se bude dit dal. Neskutecne me to vtahlo, takze ani neni divu, ze jsem ji prelouskala za den.
Jsem asi v tomhle slabsi povaha, ale jakmile si pribeh pohrava s psychikou, ve smyslu halucinaci, tak nam z toho proste husi kuzi.
Chtela bych toho vedet trosku vic o Cassie. A Carson? Tak ten byl neskutecne trpelivym zlatickem :)

Dolikcek
03.01.2020 4 z 5

Napínaví příběh, hezky čitelný, sympatické postavy, děj předvídatelný.

Jájinka
30.12.2019 4 z 5

Kniha byla hodně čtivá, ale konec se mi zdál trochu přitažený za vlasy...

heliiinka
20.12.2019 5 z 5

Chcete něco, co musíte číst do tří do rána? Tohle je ono. Dílky skládačky se vám podávají tak, že knihu zkrátka nemůžete odložit.
Zamilovala jsem si Sammy, Cartera i Scotta a neměla ráda ty správné postavy jako třeba Del. Zajímavé je, že jsem pořádně nepodezírala nikoho a rozhodně ne tu finální osobu.

marta14
27.10.2019 5 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala a konečně jsem se k tomu dostala. Miluju to! A taky miluju Carsona. A ten konec? Vážně jsem nečekala, že ten vrah je ten, kdo to je... To by mě nenapadlo. Určitě si přečtu další knihy autorky. Tohle si musíte přečíst!

tami1
28.09.2019 5 z 5

Původně jsem knihu vybrala kvůli výzvě, ale je perfektní!
Přečteno jedním dechem.
Zřejmě jsem pro sebe objevila novou oblíbenou autorku.